Ruošiasi antrajai bangai ir naujiems projektams

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Šis socialinių būstų namas be patogumų ir varganos būklės, kurį meras pavadino miesto gėda, bus parduodamas, o jo gyventojams pasiūlyti socialiniai būstai kitur.
Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius sako, kad per pirmąją COVID-19 bangą Savivaldybės administracijai ir įstaigoms teko patirti nemažai iššūkių, bet jie padėjo išmokti naujų dalykų, įgyti gebėjimų ir praplėsti savo veiklos galimybes, teikiant papildomas paslaugas. Tuo pačiu metu buvo rengiami nauji projektai, kurie, gavus finansavimą, leis pagerinti kelių būklę, įrengti socialinių būstų, renovuoti švietimo, kultūros įstaigų pastatus.

Apie naujas funkcijas ir karščiavimo kliniką

Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius spaudos konferencijoje pirmiausia apžvelgė, kas buvo išmokta per pirmąją COVID-19 bangą.

Pasak jo, ši situacija paskatino didesnį Savivaldybės administracijos komunikavimą su bendruomene per internetą, pateikiant reportažus, pranešimus socialiniame tinkle, specialistai išmoko dirbti nuotoliniu būdu ir keletas jų vis dar lieka dirbti iš namų. Savivaldybėje karantinas paspartino gyventojų aptarnavimą „vieno langelio“ principu.

Joniškio autobusų parkas ir Joniškio butų ūkis ėmėsi papildomos veiklos. Autobusų parkas per karantiną vežė joniškiečius namo iš uostų, grįžusius lėktuvais, keltais, o butų ūkio darbuotojai įgijo reikalingas komeptencijas ir gavo licencijas erdvėms dezinfekuoti. Tad dabar gali teikti šias papildomas paslaugas ir nereikės samdyti firmų iš kitų rajonų.

Meras mano, kad sėkmingai susitvarkyta organizuojant renginius – Joniškio miesto dienos šventę ir Vyšnių festivalį: išlaikyti atstumai, patalpos dezinfekuotos, nebūta žmonių grūsčių ir po to užsikrėtimų atvejų neužfiksuota.

Joniškis per karantiną neturėjo karščiavimo klinikos, buvo sudaryta sutartis su Šiauliuose įrengta tokio pobūdžio sveikatos įstaiga, kad būtų teikiamos paslaugos Joniškio rajono gyventojams. Rengiantis galimai antrajai COVID-19 bangai, yra numatyta karščiavimo kliniką įkurti prie Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centro.

Dar viena laiptinė socialinių būstų

Meras pabrėžė, kad rajone per karantiną aktyviai dirbta prie projektų keliams, kultūros, švietimo įstaigoms remontuoti, socialiniams būstams įrengti.

Prieš porą savaičių rakteliai nuo 28 socialinių butų, naujai įrengtų Joniškyje, Pakluonių gatvėje, daugiabučio gyvenamojo namo dviejose laiptinėse, buvo įteikti gyventojams.

Dabar Savivaldybės administracija kreipėsi į Vyriausybę dėl papildomo finansavimo, kad galėtų įrengti paskutinę minėto daugiabučio gyvenamojo namo laiptinę.

„Dar nemažai turime socialinių būstų be patogumų, – pripažino meras. – Mūsų gėda yra Žemaičių gatvės Nr. 25 namas Joniškyje, kur nemažai fiksuojama viešosios tvarkos pažeidimų ir gyvenimo sąlygos žmonėms yra visiškai netinkamos. Pastatas tokios būklės, kad jis jau neremontuotinas, tad bus įtrauktas į Savivaldybės parduodamų objektų sąrašą, o paskutinių dviejų butų gyventojams jau pasiūlyti kiti būstai.“

Ieškoma finansavimo Melioratorių aikštės daugiabučio gyvenamojo namo, kuriame yra 29 būstai, naujam stogui. Nuo tada, kai namas buvo pastatytas, stogas rimtai neremontuotas, tik „palopytas“.

Remontuojami keliai

Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje šiemet bus keičiama elektros instaliacija ir atliekamas remontas, vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ renovuojamas stogas, sienos. Išsispręs Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos opi problema dėl šildymo elektra, nes kaštai buvo dideli – numatyta prijungti pastatą prie centralizuotos šildymo sistemos. Taip pat bus remontuojama bibliotekos palėpė.

Tvarkomi ir rajono keliai. Šiuo metu kapitalinis remontas vyksta kelyje Kirnaičiai–Gasčiūnai, Joniškyje Elnių take ir Aido gatvėje, bus sutvarkyta aikštelė prie poilsio zonos. Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Stadiono tako asfaltavimo, vyksta Satkūnų seniūnijos vietinės reikšmės kelio nuo automagistralės Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas–Linkaičiai iki Linkaičių ir kelio nuo magistralės iki Milvydžių kaimo kapitalinio remonto rangos darbų viešieji pirkimai.