Pagaliau nugriautas namas „vaiduoklis“

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Joniškyje Vilniaus gatvėje pagaliau nugriautas avarinis 11-uoju numeriu pažymėtas medinis namas, jo vietoje likę tik pamatai ir sienojų bei lentų likučiai.
Joniškyje Vilniaus gatvėje pagaliau iki savaitgalį vykusios miesto šventės buvo nugriautas 11-uoju numeriu pažymėtas medinis namas, kurio įlinkęs stogas jau kurį laiką grasino griūti. Nelaimės atveju galėjo nukentėti ir šia viena pagrindinių miesto gatvių vaikštantys pėstieji.

Savivaldybės administracija dar praėjusių metų rudenį įvertino minėto pastato būklę ir nustatė, kad jau prasidėjusi savaiminė jo griūtis, kuri kelia grėsmę žmonių saugumui. Kadangi namas stovėjo miesto istorinėje vietoje ir buvo jo urbanistinės struktūros darinys, reikėjo sulaukti Kultūros paveldo departamento leidimo jį nugriauti. Leidimą gavus savininkas buvo įpareigotas tai padaryti iki šių metų lapkričio 30 dienos.

Minėtas pastatas jau seniai neramino gyventojus, kurie dar praėjusių metų pavasarį buvo kreipęsi ir į laikraščio redakciją, nes šalia yra automobilių stovėjimo aikštelė, o iš jos atsiverdavo visas vaizdas: skardinio stogo skardos iš tos pusės jau nebebuvo, gegnės įlinkusios. Tąkart Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji paveldosaugos ir reklamos specialistė Regina Leknickienė buvo minėjusi, kad po Kultūros paveldo centro specialistų apžiūros, įvertinant Joniškio miesto istorinę dalį, nustatyta, jog minėtas pastatas nebeturi vertingųjų savybių, kaip buvo fiksuota anksčiau. Tad ir gauti leidimą nugriauti jį kur kas paprasčiau.