"Delikatesas" kol kas kelio asfalto atsisako

EPA-ELTA nuotr.
Joniškio rajono taryba turėjo „palaiminti“ sprendimo projektą, pagal kurį būtų asfaltuotas žvyrkelis iki Liliškių ir Alsių kaimų, vedantis ir iki žemės ūkio bendrovės „Delikatesas“ statomos naujos skerdyklos. Tačiau klausimas iš posėdžio darbotvarkės buvo išimtas, paprašius jį atidėti pačiai bendrovei, nes viena kandidatė į Seimo narius socialiniame tinklapyje paskelbė, kad šiuo sprendimu savivaldybė su meru priešakyje be eilės „prastums“ asfaltavimą, taip paremdama stambiausią rajono verslininką ir esą diskreditavo bendrovės vardą.

Abipusiai įsipareigojimai


Pagal sprendimo projektą buvo numatyta pasirašyti sutartį tarp Joniškio rajono savivaldybės ir žemės ūkio bendrovės „Delikatesas“, pagal kurią savivaldybė inicijuotų galimybę gauti lėšų kelio asfaltui nutiesti iš valstybės biudžeto, Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo.
 Tuo tarpu, ŽŪB „Delikatesas“ turėjo įsipareigoti iki 2020 metų gruodžio 31 dienos investuoti ne mažiau kaip šešis milijonus eurų į infrastruktūrą, pastatus ir technologinę įrangą paukščių skerdyklai įrengti bei įkurti šimtą naujų darbo vietų, kurias privalėtų išlaikyti ne trumpiau kaip trejus metus nuo ūkinės komercinės veiklos pradžios.

Savivaldybė vietos biudžeto lėšomis prie šio projekto neprisidėtų, o jei iš valstybės lėšų nepavyktų gauti trejus metus iš eilės, įsipareigojimai nutrūktų.

Iš viso buvo numatyta pakloti apie penkis kilometrus asfalto.

Apkaltino remiant stambų verslininką

Tačiau vos paskelbus apie planus asfaltuoti minėtą kelią viešojoje erdvėje socialiniame tinklapyje viena kandidatė į Seimo narius Žiemgalos apygardoje socialiniame tinklapyje apkaltino Joniškio rajono merą Vitalijų Gailių, kad jis tokiu būdu be eilės ir ne prioriteto tvarka nori „prastumti“ asfaltą keliui, „kuris iš tiesų yra kelias per vietos oligarcho Viliaus Kaikario valdas“, taigi, remiamas stambus verslininkas, o ne gyventojai.

Meras V. Gailius suskubo atsakyti į tai per rajono tarybos komitetų posėdžius, teigdamas, kad skleidžiama neteisinga informacija, nes minėtas kelias eis ir per Alsių kaimą, kuriame yra apie šimtas gyventojų, tad jų gyvenamoji aplinka taps patrauklesnė, žmonėms bus patogiau pasiekti seniūniją Skaistgiryje ar kitas įstaigas Joniškyje. Be to, skerdykloje numatoma įkurti ne mažiau kaip 100 darbo vietų, tad atsivers galimybės rajono žmonėms įsidarbinti.

Pasak mero, priimant sprendimą vadovaujamasi Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų naudojimo tvarkos aprašu, Lietuvos Vyriausybės patvirtintu dar 2005 metais, pagal kurį lėšos gali būti skiriamos „valstybės ir savivaldybių institucijų valdomų vietinės reikšmės kelių, vedančių į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, objektams įgyvendinti“. Šis atvejis – kaip tik toks.

Gyventojai nusivylė

Tačiau sprendimo projektą atidėti paprašė pati ŽŪB „Delikatesas“ (direktorius Ričardas Milkintis), Savivaldybei pateikusi raštą, kad dėl bendrovės vardo viešo diskreditavimo galvojama kreiptis į teismą ir kol procesas nesibaigs, sutartis su savivaldybe dėl kelio asfaltavimo nebus pasirašyta.

Artėjant tarybos posėdžiui rugpjūčio 26-ąją merui Alsių kaimo gyventojai įteikė surinkę 60 parašų po bendruomenės pirmininkės Dalios Dubro pasirašytu raštu, kuriame askcentuojama, kad atkarpa Skaistgirys–Dvelaičiai ir kelias per Alsius – labai prastos būklės, o jais žmonės kasdien važinėja į darbą.

Grupė Alsių kaimo gyventojų atvyko ir į Tarybos posėdį, tačiau, kadangi klausimas buvo išimtas iš darbotvarkės, jiems žodis nesuteiktas ir žmonės išėjo nusivylę.