
Naujausios
Joniškis jau apsuptas kiaulių maro
Joniškio rajone nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro židinys – Rudiškių kaime. Rugpjūčio 13 dieną savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskelbta nustatoma nauja apsaugos ir priežiūros zona.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Signalą spie sergančią kiaulę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo rugpjūčio 3 dieną. Nuvykę specialistai paėmė mėginį, o kitą dieną ūkininkas informavo, kad gyvulys krito. Rugpjūčio 5 dieną gautas atsakymas iš laboratorijos, kad kiaulė sirgo maru.
Rugpjūčio 6 dieną visos aštuonios augintos kiaulės buvo sunaikintos.
Ūkininkas pats išvakarėse iškasė duobę, veterinarijos tarnybos specialistai atliko savo darbą, pirminę dezinfekciją. Po to dezinfekciją darė firma „Dezinfa“, kuri ją pakartojo dar sykį po septynių dienų.
„Dabar Joniškio rajonas apimtas praktiškai iš visų pusių. Pirmojo židinio, kuris buvo nustatytas Bertaučių kaime, apsaugos ir priežiūros zona jau panaikinta, kadangi naujų židinių teritorijoje per 30 dienų neatsirado“ – „Šiaulių kraštui“ sakė Joniškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (JVMVT) viršininkas Giedrius Kuolas.
Joniškio rajone liepos mėnesį buvo nustatyti dar du afrikinio kiaulių maro privačiuose ūkiuose židiniai – Daugalaičių ir Žvelgaičių kaimuose.
Pasak JVMVT viršininko Giedriaus Kuolo, šernų, užsikrėtusių afrikiniu kiaulių maru atvejų pasitaiko beveik kasdien. Keli ūkininkai kritusius šernus rado laukuose, kiti aptikti miške.
„Buvo, kad gavome pranešimą apie tris kritusius šernus, o kol nuvykome į vietą, jų negyvų jau buvo devyni. Manau, kad per pusmetį rajone „apsivalysime“ ir šernų visai neliks. Jie – pagrindinis užkrato šaltinis, nes nuolat migruoja iš vietos į vietą, lankosi pasėliuose. Štai, tie ūkininkai iš Rudiškių kaimo – labai tvarkingi žmonės, viskas įrengta pagal reikalavimus, švaru. Tačiau ūkininkauja, turi ganyklų, vyksta dirbti į laukus, tad patys sako, kad iš ten turbūt užkratą ir parnešė,“ – „Šiaulių kraštui“ aiškino G. Kuolas.