Joniškio rajone lankėsi Britanijos ambasadorius

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Didžiosios Britanijos ambasadorius Brian Olley su žmona Pascale, kuriuos palydėjo rajono Tarybos narė Sarah Louise Mitrikė (dešinėje) apie kalėdinių eglučių auginimą ir eksportą kalbėjosi su verslininku Daivanu Pranciuliu.
Ketvirtadienį ir penktadienį Joniškio rajone lankėsi Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Brian Olley su žmona Pascale. Svečias atvyko rajono Tarybos narės, Žagarėje gyvenančios Sarah Louise Mitrikės kvietimu.

Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Brian Olley su žmona Pascale ketvirtadienį Joniškyje apsilankė Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atvirajame jaunimo centre, apie Joniškio rajono ekonomines galimybes, verslo, kultūrinius ryšius diskutuota su meru Vitalijumi Gailiumi.

Ambasadorius taip pat apžiūrėjo sinagogų kompleksą,vėliau vyko į Žagarės stabtelėjo regioninio parko direkciją. Svečiai turėjo progą Žagarę pamatyti ir važinėdami dviračiais, apžiūrėti angliškosios Tiudorų dinastijos architektūros dvaro sodybai priklausiusių pastatų kompleksą.

Penktadienį svečius savo gamybinėje bazėje prie Žagarės priėmė ir į Didžiąją Britaniją kalėdines eglutes eksportuojantis verslininkas, „Baltic X-mas trees“ savininkas Daivanas Pranciulis. Jis šiuo metu dviejuose šimtuose hektarų žemės augina apie 1,2 milijono eglučių, kurias eksportuoja į įvairias Europos šalis, taip pat ir į Didžiąją Britaniją. Tačiau pastaruoju metu dėl „Brexito“ srautai į šią šalį mažinami nuo 50–60 tūkstančių iki 10 tūkstančių medelių. Taip pat verslininkas Didžiosios Britanijos ambasadoriui parodė savo senųjų automobilių kolekciją.

Vėliau amasadorius su žmona užsuko į tautodailininkės Aušros Petrauskienės „Lėlių namus“, aplankė mokinių stovyklą.

Lietuvoje nuo praėjusių metų rugsėjo reziduojantis Didžiosios Britanijos ambasadorius jau spėjo apvažiuoti dalį šalies rajonų, tačiau gerokai išvykas buvo pristabdęs karantinas. Joniškyje jis lankėsi pirmą kartą.

Didžiosios Britanijos ambasadoriaus Lietuvoje į Brian Olley vizitą į Joniškio rajoną paspartino anglų tautybės atstovės, rajono Tarybos narės, Žagarėje su šeima gyvenančios Sarah Louise Mitrikės kvietimas.

Kasmet ambasada į Vilnių sukviečia Lietuvoje gyvenančius britus į susitikimą, kur pasidalina savo patirtimi šioje šalyje, ryšiais. 2020 metų pradžioje Vilniuje vykusiame tokiame susitikime dalyvavusi S. L. Mitrikė ir pakvietė ambasadorių atvažiuoti į Žagarę, kuri jau dešimtmetį yra tapusi jos namais.

Pati S. L. Mitrikė – tarsi neoficiali Žagarės ambasadorė, įvairiems lediniams, internetinei žiniasklaidai, televizijos laidoms duodamuose interviu pabrėžianti, kad tai puiki, rami vieta auginti vaikus, kad iš čia nesunkiai pasiekiama bet kuri šalis, nes vos už 90 kilometrų yra Rygos oro uostas.