Naujausios
Daugiau kaip 400 tūkstančių eurų
Pasak Savivaldybės Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vyriausiosios specialistės Eglės Vilčiauskienės, iš viso projekto vertė siekė apie 490 tūkstančių eurų, iš jų 409 tūkstančius eurų sudarė Europos Sąjungos parama, likusi dalis – Savivaldybės biudžeto lėšos.
Didžioji dalis pinigų išleista stogui remontuoti ir šiltinti, vidaus patalpoms ir laiptinei remontuoti. Viskas perplanuota, pakeista, sudėtos naujos lauko ir vidaus durys, langai, įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, pakeistos komunikacijos, dušų, tualetų kabinos pritaikytos neįgaliesiems, judantiems vežimėliais, taip pat visur ant grindų – taktilinės juostos, leisiančios neregiams, sunkiau matantiems geriau orientuotis aplinkoje, veikia liftas. Remontas atliktas, taikant universalaus dizaino principą: kabinetuose vyrauja ryškios spalvos, to paties stiliaus baldai, kurie ypač patogūs, žaismingi, sukuriantys saugumo jausmą.
Už 80 tūkstančių eurų įsigytas 20 vietų mikroautobusas su specialia įranga – automatiniu liftu. Už likusias lėšas pirkti baldai, sensorinė, garso įranga, muzikos instrumentai, žaidimai ir kita.
„Saulės“ pagrindinės mokyklos psichologė Sigita Gecevičienė pristatė, kaip veikia naujas biologinio grįžtamojo ryšio terapijos programinės įrangos rinkinys. Biologinio grįžtamojo ryšio technologija registruoja fiziologinius kūno signalus, tokius, kaip širdies susitraukimų dažnis ar galvaninė odos reakcija į aplinkos dirgiklius – garsą, spalvas. Informacija apie kūno pokyčius esamu laiku tiksliai ir vaizdžiai matoma monitoriaus ekrane, ją stebint mokomasi neįtempti nereikalingų raumenų, reguliuoti kvėpavimą, atsipalaiduoti, susikoncentruoti, reguliuoti emocijas.
O Dienos užimtumo centro užimtumo specialistas Marius Vitkauskas pademonstravo, kaip veikia aparatūra, suteikianti galimybę dalyvauti vaikams ir jaunuoliams interaktyviuose žaidimuose.
Tik tikintys idėja padarė didelį darbą
Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro trečiajame aukšte prieš kelerius metus dar veikė mokinių bendrabutis, tačiau sąlygos jame jau buvo labai prastos, neatitinkančios jokių standartų. Tad rajono vadovų ir tuometinio mokyklos direktoriaus, dabar Administracijos direktoriaus Tomo Armonavičiaus, kuris ir pakvietė merą Vitalijų Gailių realiai įvertinti, kokia bendrabučio būklė, sutarimu buvo nuspręsta imtis naujo projekto ir pritaikyti trečiąjį aukštą paslaugų neįgaliesiems bei turintiems emocinių, elgesio sutrikimų vaikams bei jų šeimoms plėtrai.
„Tik tikinčių idėja, kad reikia ieškoti lėšų ir investuoti, bei ją palaikančiųjų dėka dabar yra taip, kaip matote. Mes įtikinome visus, parengėme projektą, kuris pelnė aukščiausią balą iš visų, buvome pirmi šalyje ir gavome finansavimą“, – sakė meras V. Gailius. Jis atkreipė dėmesį, jog projektas įgalino peržengti sienas: bendrosios ir specialiosios socialinės paslaugos čia nuo ateinančių mokslo metų rugsėjo bus teikiamos ne tik „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokiniams, Dienos užimtumo centro lankytojams, bet vaikams ir tėveliams iš visų rajono ugdymo įstaigų. Be to, ypač svarbu paminėti, kad Dienos užimtumo centre išplėstu paslaugų spektru galės naudotis ir aplinkinių Šiaulių apskrities rajonų vaikai bei tėveliai.
Didelė paslaugų įvairovė
„Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro Neįgaliųjų vyriausioji socialinė darbuotoja Alfrida Kubeckienė paslaugas pristatė plačiau.
Čia bus teikiama laikino atokvėpio paslauga vaikams, turintiems negalią, kuriuos namuose auginantys, prižiūrintys ar globojantys šeimos nariai, artimieji laikinai dėl tam tikrų priežasčių negali jais pasirūpinti. Tai būtų dienos socialinė globa, apimanti nuo 3 iki 5 valandų per savaitę, teikiama periodiškai iki dviejų kartų per savaitę. Laikino atokvėpio paslauga, organizuojant trumpalaikę socialinę globą, teikiama nuo 12 iki 24 valandų per parą.
Taip pat į paslaugų paketą įeis informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, laisvalaikio, maitinimo organizavimas, psichologinė pagalba, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, sveikatos priežiūros paslaugos.
Mokiniams, turintiems kalbos ir komunikacijos sutrikimų, jei reikalinga garsų tarimo korekcija, yra neišsivysčiusi kalba ar sulėtėjusi raida, reikia lavinti klausą, dėmesį, girdimąjį suvokimą, bus taikoma individuali logoterapija.
Grupinės sensorinės integracijos terapijoje darbuotojai užsiims su autizmo ir raidos sutrikimų turinčiais vaikais, lavinant erdvės suvokimą, mažinant sensorinį jautrumą, atliekant pykčio protrūkių prevenciją.
Taip pat vaikams bus taikoma žaidimų terapija, individuali kineziterapija, ergoterapija, muzikos, meno, užimtumo terapijos.
Numatomos individualios socialinės-psichologinės konsultacijos tėvams, globėjams ar rūpintojams. Vyks savitarpio pagalbos grupių užsiėmimai.
Visos naujos paslaugos, minėta, bus pradėtos teikti nuo šių metų rugsėjo mėnesio.