Jaunosios futbolininkės parvežė taurę

Skaistgirio gimnazijos nuotr.
Joniškio rajono jaunųjų futbolininkių komanda „Skaistgirio gimnazija–FK–Saned“ Vilniuje vykusiame draugiškame turnyre iškovojo nugalėtojų taurę.
Rugpjūčio 29 dieną Vilniuje vykusiame draugiškame futbolo turnyre Joniškio rajono merginų futbolo komanda „Skaistgirio gimnazija–FK–Saned“ iškovojo čempionių taurę.

Vilniaus „Taikos“ progimnazijos futbolo aikštyne susitiko penkios Lietuvos futbolininkių komandos iš Vilniaus, Klaipėdos, Marijampolės, Vievio ir Joniškio rajono. Iš pradžių buvo žaidžiama paeiliui tarpusavyje su kiekviena komanda, o finale susitiko Marijampolės moterys ir „Skaistgirio gimnazija–FK–Saned“. Įnirtinga kova baigėsi lygiosiomis 1:1, tad dėl galutinio rezultato varžovėms teko mušti baudinių seriją. Skaistgirietės ir joniškietės čia pasirodė geriau už priešininkes, sugebėdamos pataikyti į vartus net keturis baudinius, kai marijampolietės jų pelnė tik du. Mūsų rajono sportininkės parvežė turnyro nugalėtojų taurę.

Pasak skaistgiriečių trenerio, pedagogo Svajūno Biliaus, šiuo metu Lietuvoje vyksta futbolo atgimimas, investuojamos lėšos į klubų veiklą ir mokyklinį žaidimą, taip pat Futbolo federacija skatina klubus žaisti kartu su mokyklų komandomis. Tad ir šį kartą draugiškam turnyrui buvo sudaryta bendra rajono vienuolikė iš Skaistgirio gimnazijos jaunųjų žaidėjų ir joniškiečių „Saned“ klubo atstovių.

„Vasarą joniškiečiai pas mus Skaistgiryje stovyklavo ir sportavo. Jų futbolininkų – mergaičių ir berniukų – susirinko apie 40, mūsų gimnazijos prisijungė apie 25 jaunuosius žaidėjus, – sakė S. Bilius. – Dabar jau pradedame ruoštis kitų metų sezonui. Su „Saned“ treneriu Edmundu Bernotu esame sutarę dalyvauti būsimoje regionų moterų lygoje.“

Maždaug penkerius metus skaistgiriečių komanda dalyvauja tarpmokykliniuose čempionatuose, o treniruotes lanko iki 80 įvairaus amžiaus žaidėjų nuo darželio iki 11 klasės mokinių.

Pasak trenerio, pedagogo Svajūno Biliaus, ko rajono futbolininkams trūksta – tai aikštės su dirbtine danga, kur būtų galima žaisti ir pavasarį, ir vėlai rudenį, nes ji tam pritaikyta, greitai išdžiūsta. Dabar lauke ant įprastos vejos ilgai rudenį nepabėgiosi, o rajone tinkamos su dirbtine danga yra tik mažos 5x5 aikštelės pradedantiesiems. Rimtesnių varžybų vykdyti pavasarį ar rudenį jau praktiškai neįmanoma, tenka važiuoti kviečiamiems į varžybas kitur.