Jaunimo idėjos – plaustas ir tinklinio aikštelė prie Ventos upės bus

Rajono savivald. nuotr.
Kuršėnuose, prie Ventos upės, nuspręsta įgyvendinti vietos jaunų žmonių pasiūlytas idėjas.
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Simona Dambrauskienė sukvietė į susitikimą aptarti jaunimo idėjos – plausto, skirto persikelti iš vienos Ventos upės kranto į kitą, ir tinklinio aikštelės Ventos pakrantėje įrengimo. Į susitikimą pakviesti Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas, Šiaulių rajono savivaldybės architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Vilija Vaičekauskienė, Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydienė, susitikime dalyvavo ir Kuršėnuose gyvenantis Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys Rolandas Tamošaitis.

Jaunimas išsakė nuomonę, kad Kuršėnų mieste yra tik viena tinklinio aikštelė nutolusi nuo miesto centro, įrengta Daugėlių mikrorajone iš Aušros gatvės vidurio nusileidus į Paventį. Jaunimas akcentavo, kad ši vieta jiems nėra patraukli. Kuršėnų miesto centrinėje dalyje įrengtas plaustas sudomintų persikelti į kitą upės krantą ne tik jaunimą, norintį pažaisti tinklinį, tačiau ir miesto svečius, kurie atvyksta aplankyti Naujojo Kuršėnų miesto tilto, bei kuršėniečius. Jaunimas plaustą pamatė ir juo susižavėjo kaimyninės Latvijos kurortiniame Ventspilio mieste.

Meras A. Bezaras jaunimo idėjai pritarė, teigė, kad tinklinio aikštelė ir plaustas pritrauktų daugiau miestiečių į šią laisvalaikio zoną bei būtų naudingas jaunimui.

Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja V.Vaičekauskienė pasiūlė tokį plaustą įrengti kitoje miesto dalyje siekiant sukurti artimą Pavenčių naujojo namų kvartalo gyventojams persikėlimą į Aušros gatvę, kur Pavenčių gyventojai galėtų persikelti ir pasivaikščioti Daugėlių pušyne.

Susirinkusieji nutarė įgyvendinti jaunimo sumanymą – įrengti plaustą ir tinklinio aikštelę prie Ventos upės Kuršėnų miesto centre.