Jauni ūkininkai į užsienį nesižvalgo

Jauni ūkininkai į užsienį nesižvalgo

Jauni ūkininkai į užsienį nesižvalgo

Rasa ir Andrius Maziliauskiai iš Vaiguvos seniūnijos Akmenių kaimo savarankiškai ūkininkauja vos antri metai. Jauna šeima, susilaukusi dviejų dukrelių, yra tvirtai nusprendusi į užsienį nė nesižvalgyti. Ateitį kurti savo gimtinėje ketina ir kitas jaunas ūkininkas Valdas Kondrotas iš Užvenčio seniūnijos Junkilų kaimo.

Dalia KARPAVIČIENĖ

daliak@skrastas.lt

Kaimo darbai negąsdina

78 hektarai žemės, iš jų – devyni hektarai grūdinių kultūrų, dešimt mėsinių galvijų, dvi melžiamos karvės.

Toks kol kas antrus metus savarankiškai ūkininkaujančių Rasos ir Andriaus Maziliauskių iš Vaiguvos seniūnijos Akmenių kaimo ūkis.

Nors Andriaus Maziliauskio specialybė – pardavėjas, jauno vyro kaimo darbai negąsdina. Akmeniuose jis – nuo ketverių metų. Ūkininkauja ir Andriaus tėvai.

Rasa Maziliauskienė šeimininkauja namuose. Po žalią ir gražiai prižiūrėtą sodybą krykštauja dvi dukrelės: trejų metukų Armantė ir pusantrų Andrėja.

Ateityje Maziliauskiai ketina plėsti mėsinių galvijų bandą, laikyti daugiau melžiamų karvių. Nors ūkininkauja labai neseniai, kaip jaunieji ūkininkai akmeniškiai, pasinaudoję Europos Sąjungos parama, įsigijo traktorių ir ruloninį presą.

Dabar Rasa ir Andrius Maziliauskiai jau tvirtai nusprendė ateitį kurti savo gimtinėje.

A. Maziliauskis pasakojo, jog geresnio gyvenimo yra ieškojęs svečiose šalyse. Beveik metus dirbo Anglijoje, tačiau namų ilgesys nugalėjo norą daugiau uždirbti.

Darbo diena prasideda penktą ryto

Valdas Kondrotas – jaunasis ūkininkas iš Užvenčio seniūnijos Junkilų kaimo, apie užsienius taip pat negalvoja.

„Neįsivaizduoju savo sūnaus kur nors tolėliau iš namų koją iškėlusio. Užsieniai – tikrai ne jam. Jis visą laiką prie žemės, nuo mažens“, – sakė V. Kondroto mama Janina Kondrotienė.

Jaunojo ūkininko iš Junkilų valdos – 33 hektarai žemės. Ūkis – mišrus. Valdas Kondrotas laiko 12 karvių, keturias telyčias, turi veršelių. Ganyklos – tolokai, už penkių kilometrų. Todėl ir keltis tenka anksti – apie penktą ryto. Karves melžia pats, mama, tik padeda. Savo šeimos junkiliškis dar nėra sukūręs.

Javų šiemet V. Kondrotas sėjo daugiau kaip 10 hektarų, kad savo ūkiui užtektų. Pardavimui grūdų nelieka.

Valdas Kondrotas pasakojo, jog turi traktorių, reikiamos šienavimo technikos. Grūdus nukulti padeda tėvas su savo kombainu.

Jaunas vyras savo gyvenimo kaime nepeikė. Taip jau įpratęs. Sunkumų, jo nuomone, kiekviename darbe atrasi.

Autorės nuotr.

ATEITIS: Jauna Rasos ir Andriaus Maziliauskių šeima ateitį mato savo krašte.

OPTIMIZMAS: Valdas Kondrotas iš Užvenčio seniūnijos Junkilų kaimo savo gyvenimo nepeikė. Nuo mažens prie žemės darbų pripratęs jaunas vyras optimistiškai kalbėjo ir apie ateitį.