
Naujausios
Japonų režisieriaus filmo herojus – joniškietis sportininkas
Japonų režisierius Taichi Takahachi, kuriantis dokumentinį filmą „Kas aš esu?“ apie aštuonis įvairias negalias turinčius sportininkus, vienu iš herojų pasirinko lietuvį Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempioną, aklųjų riedulio (golbolo) komandos narį, iš Joniškio kilusį Justą Pažarauską.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Japonų režisierius Taichi Takahachi filmavo Justo Pažarausko treniruotes, Švedijoje vykusį golbolo turnyrą, apsilankė sportininko gimtajame Joniškyje. Kadangi filmo kūrėjas siekia parodyti ir kiekvieno pasirinkto herojaus šalies kultūrą, žmones, atkreiptas dėmesys į J. Pažarausko talentą grojant pianinu, jo informacinių technologijų išmanymą.
Joniškietis Justas Pažarauskas buvo tarp šešių Lietuvos golbolo, kitaip vadinamo aklųjų riedulio, rinktinės narių, prieš dvejus metus pirmą kartą istorijoje pelniusių Rio de Žaneiro parolimpiados auksą. Tada jaunuolis „Šiaulių kraštui“ pasakojo („Nuo Joniškio iki Rio de Žaneiro parolimpiados aukso“, 2016 09 28), kad jei ne pusės kilogramo svorio medalis, iškilmingas sutikimas Vilniaus oro uoste, sveikinimai, būtų sunkai suvokęs pergalę, kuri po finalinio susitikimo su amerikiečių komanda atrodė kaip įveiktas dar vienas eilinis varžybų etapas.
Grįždami į Lietuvą sportininkai tada sulaukė netikėto siurprizo Frankfurte, kur turėjo persėsti į kitą lėktuvą. Oro uoste juos sutikę vietos lietuviai nusivežė į Vasario 16-osios gimnaziją, ten daug bendravo, klausinėjo apie parolimpiadą, o mokiniai noriai matavosi sportininkų laimėtus medalius.
Praėjusių metų rudenį kartu su Lietuvos golbolo rinktine Justas Pažarauskas laimėjo Europos čempiono medalį. Tiesa, šiemet vykusiame pasaulio golbolo čempionate lietuviai liko ketvirti, pusfinalyje pralaimėję Brazilijai, o mažajame finale užleidę trečią vietą Belgijos komandai.
Golbolą Justas Pažarauskas pradėjo žaisti šeštoje klasėje, besimokydamas Aklųjų ir silpnaregių mokymo centre Vilniuje. Netrukus jau dalyvavo šalies ir tarptautinėse varžybose Lenkijoje, Rusijoje, Vengrijoje, JAV ir kitose šalyse.
Justas Pažarauskas regėjimo neteko po traumos, būdamas dešimties metų. Mokydamasis Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre jis lankė ir muzikos mokyklą „Lyra“. Jaunasis pianistas dalyvavo įvairiuose konkursuose, festivaliuose. Net buvo laikas, kai svarstė, ką pasirinkti – sportą ar muziką.
Jaunuolis Vilniaus kolegijoje baigė įstaigų administravimo specialybę, dirba Lietuvos aklųjų bibliotekoje, naudodamasis kompiuteriu, kitomis šiuolaikinėmis technologijomis. Pats savarankiškai išmoko programuoti.
Autorės nuotr.
Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempioną, iš Joniškio kilusį Justą Pažarauską japonų režisierius Taichi Takahachi, kuriantis dokumentinį filmą apie aštuonis įvairias negalias turinčius sportininkus, pasirinko vienu iš aštuonių herojų