Įtempta situacija, bet ne katastrofiška

Įtempta situacija, bet ne katastrofiška

AKTUALUS INTERVIU

Įtempta situacija, bet ne katastrofiška

Pakruojo rajonas jau kurį laiką gyvena su laikina valdžia: laikinai mero pareigas einančiu mero pavaduotoju, laikinai administracijos direktoriaus pareigas einančiu direktoriaus pavaduotoju. Kokias rajono problemas sprendžia laikinoji valdžia ir kaip jai sekasi?

Apie tai su „Pakruojo kraštu“ kalbasi kompetentingiausias šiuo metu iš rajono vadovų, laikinasis meras Romas Medzveckas.

Janina VANSAUSKIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

„Tikėjausi poros mėnesių“

– Rajono savivaldybėje – neįprasta situacija: svarbiausiuose valdžios postuose pavaduotojai yra laikinai einantys ir vadovų pareigas. Kaip sekasi Jums?

– Laikinai mero pareigas perėmiau praėjusių metų lapkričio 16-ąją – šiandien jau yra lygiai pusė metų. Nemaniau, kad taip ilgai teks derinti savo, kaip mero pavaduotojo ir mero darbą. Tikėjausi, gal porą mėnesių.

Dirbti tenka daug, dėl mero pareigų gal šiek tiek atitolau nuo savo – mero pavaduotojo srities – savivaldybės įmonių reikalų. Nesiskundžiu, sunku nėra, nes nesu pratęs šalintis atsakomybės. Vadovo darbo praktikos turiu jau 22 metus.

Tikiuosi, kad ateinantį rajono Tarybos posėdį (balandžio 27-ąją) jau išsirinksime merą.

Turime išgyventi

– Kokios šiandien rajono aktualijos?

– Aktualija Nr. 1 yra biudžeto reikalai. Kaip surinkti lėšų, kad išgyventume minimaliais poreikiais? Biudžetas buvo sumažintas nuo 30 iki 60 procentų kai kurioms sritims, todėl šiandien katastrofiškai trūksta pinigų.

Per tris šių metų mėnesius biudžeto lėšas rinkimo 80 procentų, o dabar lėšų surinkimas jau siekia 90 procentų. Manau, kad situacija pagerės, yra ženklų, kurie teikia viltį. Nes mūsų didžiosios skaldininkų gamyklos pradėjo darbo sezoną, jos ženkliai papildo biudžetą gyventojų pajamų mokesčiais. Į savivaldybės biudžetą šio mokesčio tenka 62,8 procento.

Be to darome svarbų žingsnį – tariamės su banku dėl paskolos atidėjimo iki 2014-ųjų, kad būtų atpalaiduota dar pora milijonų litų, kuriais savivaldybė prisidės prie vykdomų europinių projektų.

Tuomet atsirastų lėšų švietimo įstaigų, seniūnijų gyvybiškai svarbiems poreikiams tenkinti. Kad galėtume ištempti iki metų galo, nors Taryboje ir yra patvirtinta taupymo programa ir iki 30 procentų sumažinti atlyginimai.

Be to netrukus tarsiuosi dėl Finansų ministerijos lengvatinės paskolos apyvartinėms lėšoms.

Bendrai galiu pasakyti, kad šiandien rajone situacija dar nėra katastrofiška, bet labai, labai įtempta.

„Man pavyko“

– Jei už savo darbą dviejose pareigose reikėtų rašyti pažymį, kaip save vertintumėte?

– Tegul vertina kiti. O aš iš dalies esu patenkintas – blogiau per tą laiką rajone neatsitiko. O mero pareigas einant antrą mėnesį man pavyko pasiekti, kad būtų panaikintas 2005 metais priimtas Tarybos sprendimas dėl 11 kiaulių kompleksų statybos.

Rajone yra vykdoma ir tęsiama visa eilė europinių projektų, įgyvendinamas mokyklų optimizavimo planas, ieškoma sprendimų kaip bus panaudoti kaimuose likę švietimo įstaigų pastatai, rengiamasi moderniomis technologijomis rekonstruoti numatytas gatves, keliose pavojingesnėse sankryžose įrengti žiedus.

Jau šiandien akivaizdu, kad sveikatos reforma skaudžiai palietė mūsų rajoną, todėl buvo svarstoma pirkti gydytojams butus, kad seniesiems pasitraukus atvyktų jauni medikai. Nes nedaryti nieko, tolygu šiandien pasirašyti nuosprendį ateičiai.

POSTAS: Pusę metų mero ir jo pavaduotojo pareigas einantis Romas Medzveckas šmaikštauja: „Nieko nėra pastovesnio už laikinumą“.

Autorės nuotr.