Išsipildžiusi šeimos svajonė

Išsipildžiusi šeimos svajonė

Išsipildžiusi šeimos svajonė

Pernai prieš Kalėdas dovanų ir rankdarbių parduotuvėlę Pakruojyje atidarę Jūratė ir Arūnas Vasiliauskai jau džiaugiasi nuolatiniais klientais ir plečia verslą. Besiruošiantys į didesnes patalpas persikelti Vasiliauskai įsitikinę: sunkmečiu įmonę nuo bankroto saugo jų pačių darbas.

Janina ŠAPARNIENĖ

pakruojis@skrastas.lt

Svajonės pildosi

Jūratė Vasiliauskienė dovanų ir gėlių parduotuvėlę „Jūrūnė“ vadina išsipildžiusia šeimos svajone.

Praėjusių metų pabaigoje pirmą bendrą savo kūrybos (Jūratės nėrinių ir papuošalų, Arūno medžio dirbinių) parodą Pakruojyje surengę sutuoktiniai sakė, kad ji – po ilgų metų išsipildžiusi svajonė. Abu kuria gal jau dešimtmetį. Jų darbai publikuojami specializuotuose leidiniuose, ne kartą laimėję šių leidinių skelbiamus konkursus.

Per parodos atidarymą Jūratė pirmą kartą viešai užsiminė ir apie kitą brandinamą svajonę – pomėgius paversti tikru verslu ir atidaryti savo kūrinių parduotuvę.

„Pinigus būsimai parduotuvei taupėme keletą metų, atsisakydavome ir pramogų. Iš karto buvome nusiteikę, kad kursimės tik iš savo kišenės, neisime į bankus skolintis“, – sako J. Vasiliauskienė.

Individualią veiklą užregistravusi pakruojietė parduotuvei davė pavadinimą, sudėtą iš abiejų šeimininkų vardų.

„Kai registravausi, valdininkai siūlė rinktis pavadinimą be abiejų ilgųjų balsių. Mat dėl tokio neįprasto žodžio partneriai galį privelti klaidų dokumentuose. Bet neįsivaizduoju, kad mūsų su Arūnu bendras kūrinys galėtų kitaip vadintis. O tiekėjai dar nė karto nesuklydo“, – juokiasi Jūratė.

Įkurtuvių rūpesčiai truko kelis mėnesius. Išsinuomoję patalpas, pradedantys verslininkai apstatė jas Arūno padirbdintais mediniais baldais. Vyras ir medinę iškabą parduotuvei padarė.

J. Vasiliauskienė skaičiuoja, kad įkurti verslą atsiėjo daugiau kaip dešimt tūkstančių litų.

O jo rezultatai paaiškės metų pabaigoje – kuomet buhalterė suskaičiuos pajamas ir išlaidas, apskaičiuos, kiek reikės sumokėti valstybei mokesčių.

Vasiliauskai pinigus ir toliau naudoja taupiai. Ruošiasi parduotuvę perkelti į kitą Pakruojo pakraštį, toliau nuo centro: didesnes, bet pigesnes patalpas.

„Mokėti kas mėnesį po tūkstantį litų už patalpų nuomą tokiems smulkiems verslininkams kaip mes – per brangu“, – prisipažįsta jauna verslininkė.

Plėtra – per kelis mėnesius

Nutarę, kad parduotuvė bus skirta dovanų įvairiomis progomis ieškantiems klientams, Vasiliauskai, be savo dirbinių, ėmėsi prekiauti ir gėlėmis – kad pirkėjui netektų kitur jų ieškoti.

Po kurio laiko „Jūrūnėje“ atsirado ne tik skintų, bet ir vazoninių gėlių. J. Vasiliauskienei teko domėtis jų priežiūros ypatybėmis – kad galėtų patarti pirkėjams.

Ne vienas žmogus norėjo išsirinktą dovaną išvaizdžiai supakuoti, sukomponuoti gėlių puokštę. Jūratė ėmė teikti ir šias paslaugas, o parduotuvėje atsirado įvairių tam skirtų priemonių.

Parduotuvės šeimininkė pastebėjo, jog klientams nebeužtenka išsirinktą dovaną perrišti kaspinu – žmonės prašo dovanojamam daiktui suteikti įdomią išvaizdą.

Netrukus imta prekiauti ir sveikinimo atvirukais: ir įprastais populiariais, ir vienetiniais, Jūratės kurtais.

Jauna verslininkė džiaugėsi, jog per kelis mėnesius susidarė nuolatinių klientų ratas: žmonės užeina į parduotuvę ne tik ieškodami dovanos kitiems, bet ir norėdami malonios smulkmenos sau ar papuošti namus.

Pasitiki klientai ir tiekėjai

Vasiliauskai vieninteliai Pakruojyje ėmėsi paslaugos pristatyti užsakytą puokštę į namus adresatui. Tačiau laikosi taisyklės, kad gavėjas neturi žinoti apie jo laukiančią dovaną – ji turi būti maloni staigmena.

„Užsakė pristatyti puokštę jubiliejų švenčiančiai moteriai. Užsakovas tiksliai nurodė laiką – ankstyvą rytą, kuomet jubiliatė tikrai dar bus namuose, miegos. Arūnas surado nurodytą butą. Jei puokštė moteriai ar merginai, ją teikia Arūnas, jei vyrui ar vaikinui – aš.

Duris atidaręs ir kostiumuotą jauną vyruką su gėlėmis pamatęs jubiliatės vyras teištarė: „čia kas dabar...“ Bet pakviesti žmoną neatsisakė. Ką tik iš lovos pakilusi jubiliatė apstulbo ne mažiau. O vakare atėjusiems į šventę svečiams, siuntusiems puokštę, pasakė, kad daugiau dovanų nebereikia. Po rytinės staigmenos visą dieną jos neapleido pakili nuotaika“, – vieną iš originalių užsakymų prisiminė J. Vasiliauskienė.

Įmonę internete susiranda ir užsienyje uždarbiaujantys pakruojiškiai, norintys nusiųsti gėlių čia likusiems artimiesiems.

Jūratė džiaugėsi per neilgą laiką įgijusi ir tiekėjų, ir klientų pasitikėjimą. Pirmąjį mėnesį tiekėjai už atvežtas prekes pinigų reikalaudavo iš karto. Dabar jau, esant reikalui, neprieštarauja, kad pinigai būtų pervesti už dienos ar kelių.

„O labiausiai malonus žmonių pasitikėjimas. Atėjo klientas, besiruošiantis dovanoti jaunavedžiams nemažą pinigų sumą. Paklojo pluoštą banknotų ant stalo ir paprašė padaryti iš jų ką nors įdomaus, tinkančio tokiai progai. Vadinasi, jau esame žinomi, jeigu žmogus ryžtasi patikėti svetimoms rankoms tiek pinigų“, – džiaugiasi J. Vasiliauskienė.

Verslas turi būti „iš širdies“

Norintiems kurti savo verslą Jūratė pataria imtis to, kas iš tiesų patinka.

„Žmonės įvertina tai, kas kurta iš širdies. Arūno mediniai dirbiniai jau tapo populiarūs. Ir nenuostabu – visa tai jis daro, kai nori atsikvėpti nuo didelių užsakymų (baldų, durų, laiptų) pajusti malonumą kurti.

Tas pats ir su mano rankdarbiais. Nėriniams dabar nebeužtenka laiko, vasara – švenčių ir gėlių metas. Vąšelį į rankas imsiu rudeniop. O dabar darau papuošalus, atvirukus arba komponuoju įvairioms progoms skirtas puokštes, dovanas – užsiimu tuo, ko tą dieną noriu“, – savo apsisprendimu imtis šeimos verslo džiaugiasi J. Vasiliauskienė.

Nuotrauka iš Jūratės ir Arūno VASILIAUSKŲ šeimos albumo

ŠEIMA: Išsipildė jau dvi didelės Jūratės ir Arūno svajonės – jiedu surengė didelę savo darbų parodą, o iš pomėgių sukūrė šeimos verslą.

Autorės nuotr.

ŠEIMININKĖ: Vasiliauskų parduotuvėlėje šeimininkauja Jūratė, daugiausia  bendraujanti su pirkėjais bei užsakovais.

KABYKLA: Kūryboje ir versle Jūratė ir Arūnas – bendradarbiai: meistro ištekinto medinio grybo kepurėlė virto kabykla Jūratės papuošalams.

SPALVOS: Arūno dirbiniai išsiskiria tuo, kad meistras jiems naudoja įvairių spalvų medieną.