Iniciatyvūs radviliškiečiai gražina savo kraštą

Radviliškio raj. savivald. nuotr.
Iniciatyvūs žmonės renka šiukšlintojų paliktas atliekas, gerais darbais švarina aplinką.
Pavasarį pasivaikščiojus po Radviliškio miesto ir kitų rajono miestelių ir gyvenviečių apylinkes, pasivažinėjus dviračiais nuošalesniais miško keliukais, į akis krenta besimėtančios nudėvėtos automobilių ir traktorių padangos, pakrūmėse išslapstytos išardytų mašinų detalės, pūpsantys maišai su stiklo tara.

Radviliškietės Sandros Mitrienės iniciatyvos dėka neseniai buvo sutvarkytas miškelis prie kelio į Žironus.

„Šiais metais bevaikštant į akis krito viename miškelyje suverstos kažkokios atliekos, ne smulkios, tikrai matosi, kad ne iš namų ūkio, o iš kažkokios įmonės, gal gamybinės. Pasikviečiau į talką dukrą ir jos draugą ir ėmėmės darbo. Pririnkome tiek visokio gėrio, kad net išvežti sudėtinga, tad kreipiausi į Savivaldybę, pažadėjo padėti“, – sakė ji.

Savivaldybės administracija jau ne pirmą kartą sulaukia žinučių ir iš Alvydo Žemaičio, kuris, važinėdamas dviračiu, pastebi ne vietoje išmestas šiukšles, o socialinių tinklų dėka sužinota ir apie Deivido Gudžiūno ir jo draugų surengtą tvarkymosi akciją prie Bandymų ežeriuko.

Antaniškių parke Radviliškyje sutiktas iš užsienio į gimtą miestą grįžęs Robertas nedaugžodžiauja, bet labai konkrečiai paaiškina viso tvarkymosi reikalo esmę.

„Išeinu pasivaikščioti, pabėgioti, bet juk nemalonu per šiukšles bėgti. Tai maišą pasiimu, surenku, o vėliau pro tą pačią vietą eiti jau ir pačiam smagiau, ir kitiems“, – sakė jis.

Antaniškių parką jau pradėjo valyti Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio regiono padalinio darbuotojai, todėl parkas šviesėja, gražėja, išryškėja dideli ir seni medžiai, parke maloniau pasivaikščioti.

Šiuo metu vykdomas pakartotinis Antaniškių parko estrados pardavimo aukcionas, bet užsiregistravusių dalyvių ir vėl nėra, todėl objektas artimiausiu metu nebus parduotas.