Į Meškuičius – pasigrožėti

Zigmo RIPINSKIO nuotr.
Meškuičių miestelio centras atsinaujino.

Nuo 2017 metų rudens trukęs beveik milijonų eurų vertės Meškuičių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškas atnaujinimas baigėsi. Europos Regioninės plėtros fondo ir Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis atlikti darbai pakeitė miestelio veidą ir sutelkė bendruomenę.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras akcentavo, kad į Meškuičius jau atvyksta svečių pasidomėti, kaip gražiai galima sutvarkyti miestelį. O miestelio bendruomenė gali būti pavyzdžiu, kaip sutelktai dirbant, galima sukurti gražią aplinką, puikias erdves poilsiui ir sveikai gyvensenai bei sukurti miestelio patrauklumą. Bendruomenė, mokykla, kultūros darbuotojai – visi drauge tarėsi, svarstė ir sprendė, kaip tvarkyti savo miestelį.

Meškuičiuose atnaujinta centrinė, istorinė miestelio aikštė, teritorija priešais kultūros centrą pritaikyta masiniams kultūros sambūriams, įrengta nauja stilinga mažoji architektūra, pasodinta naujų medžių bei dekoratyvinių augalų. Sutvarkyti ir atnaujinti šaligatviai judriausiose miestelio vietose, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Vaizdą pakeitė ir 6,5 hektaro Meškuičių laisvalaikio, kultūros, poilsio bei sveikatingumo parkas. Jame įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, vaikų žaidimų, treniruoklių, tinklinio aikštelės, apšvietimo infrastruktūra, mažoji architektūra: suoliukai, šiukšliadėžės, gėlių vazonai, pasodinta naujų medžių ir dekoratyvinių augalų. Parke daug gėlių, kurias puoselėja aktyvūs miestelio bendruomenės nariai.

Meškuičių seniūnė Jolanta Baškienė džiaugėsi, kad su gyventojais buvo tartasi, kokius darbus atlikti parke, miestelyje, todėl atsinaujinimas dar labiau sutelkė miestelio gyventojus. Aktyvūs gyventojai padeda puoselėti, tvarkyti ir gražinti parką.

Šiuo metu miestelyje jau yra kelios meškų skulptūros. Seniūnė pasakojo, kad meškuitiškiai turi svajonę įkurti meškų skulptūrų parką – vietos skulptūroms jau yra numatytos, nes būtent meška yra Meškuičių simbolis.

Meškuičių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčios klebonas Vytautas Ripinskis apgailestavo, kad, tvarkant centrinę miestelio aikštę, kol kas nepavyko įrengti naujo šaligatvio ties centriniais bažnyčios vartais. Jį įrengus, senasis pagrindinis takas į bažnyčią per šventorių būtų atsidūręs duobėje, todėl specialistai patarė rekonstruoti takus abipus pagrindinių šventovės vartų kompleksiškai.

„Šiaulių krašto“ inf.