Į Kelmės merus – septyni kandidatai

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Apsnigti keliai, dingusi elektra ir kiti žiemos sukelti nepatogumai trukdo kandidatams į tarybos narius bendrauti ir tvarkyti dokumentus.
Po kelių mėnesių – Savivaldos rinkimai. Kelmės rajone gyvuojantys partijų skyriai teikia kandidatų į rajono tarybą ir merus sąrašus Vyriausiajai rinkimų komisijai. Visus dokumentus reikia pristatyti iki Kalėdų. Dėl mero posto varžysis septyni kandidatai.

Viltis išlikti lyderiais

Vienos iš gausiausių rajone Lietuvos socialdemokratų partijos Kelmės skyrius rinkėjams viliasi pateikti apie 50 kandidatų į rajono tarybą sąrašą. Pirmuoju numeriu įrašytas kandidatas į rajono merus Stasys Jokubauskas, šiuo metu dirbantis Savivaldybės administracijos direktoriumi. Antra sąraše jau ne pirmą kadenciją rajono taryboje dirbanti Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Emilija Kvietkuvienė, trečias – šiandieninis tarybos narys ūkininkas ir teisininkas Dainius Ivoškis, ketvirta – socialinė darbuotoja Vitalija Laurinavičienė, penktoji – buvusi Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja, dabar pensininkė Irena Janušienė.

Praėjusiuose Savivaldybių rinkimuose socialdemokratai gavo daugiausia mandatų rajono taryboje.

Atverti keliai jaunimui

2018 – ųjų metų Savivaldybių rinkimuose šešis mandatus laimėjusi ir antrąją vietą pagal rezultatus ne pirmą kadenciją užimanti Valstiečių ir žaliųjų sąjunga šiemet į merus kelia savo partijos narę, jauną gydytoją Ritą Kavaliauskaitę, dirbusią Švedijoje, bet grįžusią į Tėvynę. Ji ir pradeda valstiečių – kandidatų į rajono tarybą – sąrašą.

Antroje, trečioje ir ketvirtoje vietose šiandieniniai tarybos nariai: ūkininkai Janina Skeberdienė ir Gintaras Baškys bei „Ąžuoliuko“ darželio – lopšelio direktorės pavaduotoja Reda Mažonavičienė. Penktas sąraše jaunas teisininkas, tarptautinės bendrovės mokesčių konsultantas Eimantas Gajauskas.

Pats skyriaus pirmininkas Juozas Rimkus pageidavo būti paskutiniuoju sąraše. Jo manymu, vyresniesiems kolegoms jau dera vietą užleisti jaunimui.

Kiek sąraše bus kandidatų, dar nėra visiškai aišku. Planuota įtraukti 50. „Tačiau situacija priklauso nuo dangaus, – komentuoja J. Rimkus. – Ateinančiuose rinkimuose reikalaujama labai daug dokumentų. Kiekvienas kandidatas privalo pristatyti dokumentams tinkamą nuotrauką, parašyti savo biografiją.“

Skyriaus pirmininkas nesiryžta prognozuoti rinkimų rezultatų. Konkurencija – gana didelė.

Nei buvęs, nei esama pirmininkė nekandidatuos

Jaunus, aktyvius žmones į naująją tarybą deleguoja ir Liberalų sąjūdžio Kelmės skyrius. Nei kelias kadencijas rajono taryboje aktyviai dirbęs verslininkas ir buvęs Liberalų sąjūdžio Kelmės skyriaus pirmininkas Petras Račkauskas, nei pastaruoju metu liberalams vadovaujanti Kelmės specialiosios mokyklos direktorė Dalia Viliūnienė į naująją rajono tarybą nekandidatuos.

„Tegu dirba jauni. Jų matymas ir mąstymas – visiškai kitoks. Jie ir rinkimų kampaniją įsivaizduoja kitaip, sako, jog tai pinigų švaistymas. Jie ateityje gyvens, tai ir tegu kuria savą jiems patinkančią tvarką“, – komentavo Dalia Viliūnienė.

Meru liberalai kelia 36 metų verslininką, bendrovės „Adminvalda“ direktorių Evaldą Kmitą. Antroje vietoje įrašyta ir šioje kadencijoje dirbanti rajono tarybos narė Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos mokytoja Dalia Balčiūnienė, trečiąja – aktyvi visuomenininkė, subūrusi vaikus auginančias jaunas mamas Lina Milašauskienė, ketvirtuoju – istorikas, Kražių M.K. Sarbievijaus kultūros centro muziejininkas Vygantas Mažonas, penktąja – Kelmės sporto centro direktoriaus pavaduotoja Laura Balsytė.

Šioje kadencijoje Liberalų sąjūdžio atstovai rajono taryboje turėjo tris mandatus. D. Viliūnienės teigimu, norėtųsi bent išlaikyti tą patį jų skaičių.

Remia esamą merą

Politinės partijos „Laisvė ir teisingumas“ skyriaus nariai remia ir kandidatu kelia šiandieninį rajono merą Ildefonsą Petkevičių. Jis dirbo tik apie pusantrų metų. Mat, buvo išrinktas per pakartotinius rinkimus, po to, kai dėl kyšio ėmimo buvo nušalintas socialdemokratų partijos iškeltas meras Vaclovas Andrulis.

Pirmasis šios partijos sąraše ir įrašytas meras I. Petkevičius, antruoju numeriu ūkininkas Vytautas Barkauskas, trečiuoju – K. Bilius, ketvirtuoju – ūkininkas Albertas Brazas, penktuoju – Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojas Vidimantas Parnarauskas.

„Tikimės išmušti sienos plytas“

Tokiems pokyčiams entuziastingai pasiryžusi neseniai Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Kelmės skyriui pradėjusi vadovauti Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktorė Asta Zavadskienė.

Iki šiol Savivaldybių rinkimuose konservatoriams sekdavosi gana vidutiniškai. Šią kadenciją rajono taryboje turi tris mandatus. Tačiau naujoji vadovė pasirengusi „išmušti sienos plytas“ ir pasiekti geresnių rezultatų.

„Jei pelnytume daugiau mandatų, būtų didelė sėkmė“, – „Šiaulių kraštui tvirtino A. Zavadskienė, pasiryžusi siekti mero posto.

Ji ir įrašyta pirmuoju numeriu konservatorių sąraše. Antrasis sąraše šiandieninis tarybos narys Lietuvos samariečių bendrijos Kelmės skyriaus pirmininkas Saulius Mockus, trečia – medikė Sandra Gedvilė, ketvirtas – ūkininkas Tautvilas Putvis, penkta – ūkininkė Dalia Leliukienė. Iš viso konservatorių sąraše 33 kandidatai.

„Kelmiškiai pasirinks pačius geriausius“

Tuo įsitikinusi Žaliųjų partijos Kelmės ir Šilalės skyrių vadovė Lina Samulytė, pretenduojanti į mero postą: „Manau, jog visi kandidatai norėtų dirbti kelmiškių labui. Nauji kandidatai į politikus – nė kiek ne prastesni už senuosius. O kelmiškiai pasirinks pačius geriausius“, – sako L. Samulytė.

Genovaitės Mišeikienės įmonėje direktorės pavaduotoja ir amerikiečių įmonėje finansinių procesų valdymo analitike dirbanti kandidatė į meres Žaliųjų partijos sąraše įrašyta pirmuoju numeriu. Antra – „Eurovaistinės“ Kelmės skyriaus vadovė Daiva Vaidelauskaitė – Antanavičienė, trečias – verslininkas, buvęs ankstesnės tarybos narys ir mero pavaduotojas Vincas Metrikis, ketvirta – socialinė pedagogė Žydrūnė Paulauskienė, penktas – Užvenčio seniūnijos ūkininkas Irmantas Budraitis. Iš viso Žaliųjų partijos sąraše – 25 kandidatai į rajono tarybą.

Žaliųjų partija iki šiol rajono taryboje neturėjo nė vieno mandato.

Į merus buvęs policijos viršininkas

Buvusio Lietuvos generalinio komisaro, vėliau „Valstiečių ir žaliųjų sąjungos“ į premjerus iškelto Sauliaus Skvernelio demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ užimti mero postą siūlo buvusiam Kelmės rajono policijos komisariato viršininkui, pastaruoju metu savivaldybės įmonei „Kelmės vietinis ūkis“ vadovaujančiam Dainiui Popovui.

Šios politinės partijos Kelmės skyriui vadovaujanti verslininkė Jolita Butkutė – Koryznienė sako, jog suburti žmones į naują partiją buvo nelengva. Mat, daugelis prijaučiančių politikai jau priklauso kokiai nors partijai. O kiti su politika nenori turėti nieko bendro.

Vis dėlto pavyko sudaryti apie 20 kandidatų į tarybos narius sąrašą. Pirmoji šiame sąraše J. Butkutė – Koryznienė, antras kandidatas į merus Dainius Popovas, trečias verslininkas iš Maneikių Jonas Kaminskas, ketvirtoji – Nacionalinės žemės tarnybos darbuotoja Indrė Labanauskaitė, penktasis Stulgiuose ūkininkaujantis ir A. Stulginskio universitete dėstantis Arūnas Rutkauskas.