
Naujausios
Į Kelmę ateina gamtinės dujos
Estijos sostinėje Taline įsikūrusi įmonė ketina tiekti suskystintas gamtines dujas iš Klaipėdos terminalo Kelmės miesto įmonėms, o vėliau ir gyventojams. Kelmiškiams galėtų pigti šildymas. O viena didžiausių Kelmės įmonių – pieninė mažiau terš orą, nes gamybai ir pastatams šildyti naudos dujas, o ne dyzeliną.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Milijoninė investicija
Kelmės rajono meras Vaclovas Andrulis informavo, kad derybos su estų įmone dėl gamtinių dujų tiekimo vyksta jau beveik metai. Įmonė perka sklypą Kelmės miesto Raseinių gatvėje, kur suformuota pramonės zona. Čia statys gamtinių dujų saugyklą.
Dujas pirks iš Klaipėdos suskystintų dujų terminalo ir tieks Kelmės pieninei bei kitiems miesto vartotojams. Investicija turėtų siekti apie milijoną eurų.
Mažės oro tarša
Iki šiol beveik miesto centre įsikūrusi Kelmės pieninė gamybai ir pastatų šildymui naudoja dyzeliną. Raseinių gatvės mikrorajono gyventojai kartais negali atsidaryti langų, nes į butus prieina dūmų. Taigi, vienas iš gamtinių dujų atėjimo į Kelmę privalumų būtų švaresnis oras.
Poveikio aplinkai vertinimo departamento Šiaulių skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Ivanauskienė „Kelmės kraštą“ informavo, jog pagal Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento 2013 metų sausio 17 dieną priimtą AB Kelmės pieninės aplinkos oro taršos šaltinių ir iš jų išmetamų teršalų inventorizacijos ataskaitą (toliau – Inventorizacijos ataskaita), per 2011 metus į aplinkos orą (kuras – dyzelinas C klasės, žymėtas, skirtas šildymui) buvo išmesta 10,662 tonos teršalų (anglies monoksido, azoto oksidų, kietųjų dalelių ir sieros dioksido). Inventorizacijos ataskaita galioja 5 metus nuo priėmimo datos.
AB Kelmės pieninė taršos leidimo neturi. Aplinkos apsaugos agentūros Šiaulių skyrius daugiau informacijos neturi.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymu, UAB Kelmės pieninės valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę vykdo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūra.
Agentūros vadovas Darius Laurinavičius šiandieninę Kelmės pieninės oro taršą komentuoti atsisakė.
Sutartis – iki 2030 metų
Estijos investicija ir įmonės įsikūrimas miesto pramoninėje zonoje galbūt paskatins ir kitus verslininkus čia investuoti. Be to, ateityje, dujomis kaip pigesniu būstų šildymo būdu gali susidomėti ir gyventojai. Apie tai kalbėta verslininkų susitikimuose ir rajono Taryboje.
Tačiau praktiškai išspręsti daugiabučių šildymo gamtinėmis dujomis klausimą gali būti sudėtinga. Mat, su šiandien šilumą Kelmės miestui ir daliai Tytuvėnų miesto teikiančia bendrove „Litesko“ sutartis dėl paslaugos teikimo galioja iki 2030 metų.
Autorės nuotr.
Į Kelmę ateinantis gamtinių dujų tiekėjas ateityje galėtų šildyti ir Kelmės daugiabučius.