Į Jo­niš­kį kvie­tė Šiau­rės Lie­tu­vos mu­gė

Į Jo­niš­kį kvie­tė Šiau­rės Lie­tu­vos mu­gė

Į Joniškį kvietė Šiaurės Lietuvos mugė

Šeštadienį vykusioje Šiaurės Lietuvos parodoje – mugėje „AgroJoniškis-2012“ netrūko ne tik gėlių, medelių, vaismedžių sodinukų, žemės ūkio technikos, bet ir siūlyta pramogų, varžybų, vaišių žiūrovams. Pirmą kartą parodoje surengta medžiotojų ir žvejų trofėjų paroda.

Loreta RIPSKYTĖ

loretar@skrastas.lt

Trofėjų paroda

Nuo ankstyvo ryto šurmuliavo Joniškio žemės ūkio mokyklos kiemas. Takeliuose rikiavosi prekybininkai, savo vietas užėmė žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės. Dirbtuvėse įsikūrė paukščių, naminių gyvūnų augintojai.

Šių metų parodos–mugės naujiena tapo rajono Medžiojotų ir žvejų draugijos surengta trofėjų paroda, kurioje galėjai pamatyti gausybę sumedžiotų elnių, stirninų ragų, išvysti šerno ar lapės kailį, tarsi gyvo dantis iššiepusio vilko iškamšą.

Gražiadarbiai ir bendruomenių kiemeliai

Rankdarbių, suvenyrų įvairove tarpusavyje lenktyniavo tautodailininkai ir gražiadarbiai iš Biržų, Pasvalio, Akmenės ir kitų rajonų.

Šiaulietė Nijolė Adašiūnienė į mugę atvežė savo rankomis iš popieriaus vytelių pintų krepšelių, dovanų dėžučių, vazų.

O štai joniškietė Stanislava Stasiulienė stalą nuklojo vien kojinėmis ir kūdikiams skirtais megztais batukais. Moteris sakė atsigabenusi net 200 porų kojinių ir džiaugėsi jau iš pat ryto ne vieną jų pardavusi.

Prekyba nesiskundė ir kaimynai latviai, atsivežę kvepiančio spalvingo muilo. Eilės žmonių rikiavosi prie prekiautojų mėsos, žuvies, duonos ir pyrago gaminiais. Populiarus tarp pirkėjų buvo ir medus.

Bendruomenės į savo kiemelius kvietė viliodamos karštais patiekalais. Žiurių kaimo bendruomenė tradiciškai virė ruginių miltų „kleckus“ su lašinukais ir raugintais kopūstais bei spirgų padažu. Pošupių kaimo bendruomenė siūlė ragauti perlinių kruopų košės su spirgais ir virtinukų, o pasisaldinti keptais obuoliais su varškės bei želė įdarais, paragauti uogienių.

Jauniūnų kaimo bendruomenė atsivežė pikantiškos vištienos užtepėlės, daržovių, Gaižaičiai, kaip ir kasmet, turėjo Tyrelio pelkėje rinktų spanguolių, sūrio, medaus bei kitų gardėsių, Daukšių bendruomenė siūlė naminės duonos, jos turėjo ir Jonas Lingevičius iš Skakų.

Skulptorių „blic“ pleneras

Keturi medžio meistrai: Saulius Lampickas iš Alytaus, Kęstutis Krasauskas iš Pasvalio, Adolfas Teresius iš Garliavos (Kauno rajonas) ir žagarietis Dalius Udrakis „blic“ plenero aukcione siūlė įsigyti iš vakaro pradėtas ir mugėje užbaigtas skobti saulės, sėjėjo, dosnių žemdirbio rankų, giedančio paukščio skulptūras.

Akys raibo nuo spalvingų įvairių mokyklų, organizacijų sukurtų floristinių kilimų.

Mugėje apdovanoti gražiausių rajono sodybų šeimininkai, rekordines daržoves išauginę sodininkai ir daržininkai, vyko įvairios varžybos. Žiūrovams ir dalyviams liūdėti neleido muzikantai iš Joniškio, Akmenės, Pakruojo, Šiaulių rajonų.

Autorės nuotr.

PASIŪLYMAS: Kol tikri „kleckai“ virė puode, Žiurių kaimo bendruomenės moterys (iš kairės) Roma Makaveckienė, Danutė Jasiūnienė, Stasė Jasaitienė, Birutė Indriulienė siūlė parsivežti į namus siuvinėtų „kleckų“.

KŪRYBA: Keturi medžio meistrai drožė skulptūras aukcionui.

KOJINĖS: Joniškietė Stanislava Stasiulienė visą stalą nuklojo vien kojinėmis ir kūdikiams skirtais megztais batukais.

KILIMAS: Floristinį kilimą kuria grupė merginų iš Panevėžio.

BALANDŽIAI: Žiūrovų dėmesį traukė dekoratyviniai balandžiai bei kiti paukščiai.

POPIERINIAI: Šiaulietė Nijolė Adašiūnienė į mugę atvežė savo rankomis iš popieriaus vytelių pintų krepšelių, dovanų dėžučių, vazų.

PARODA: Pirmą kartą mugėje surengta medžiojotų ir žvejų draugijos narių trofėjų paroda.

SKULPTŪROS: Medžio drožėjų „blic“ turnyre buvo sukurtos keturios skulptūros.