Gyventojus pasiekė maisto parama

Gyventojus pasiekė maisto parama

Gyventojus pasiekė maisto parama

Keturias dienas Radviliškio mieste buvo dalijami maisto produktai iš Europos pagalbos fondo. Jų į rajoną atvežtos bemaž 28 tonos. Rajono Socialinės paramos skyriaus duomenimis, atvežami maisto kiekiai mažėja, nes mažėja gaunančių šią paramą gyventojų.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Į krepšius gulė maisto produktai

Liepos pabaigoje Radviliškio mieste, buvusios centrinės vaistinės patalpose, buvo dalijami maisto paketai nepasiturinčiai gyvenantiems radviliškiečiams. Tokios pat paramos sulaukė ir rajono seniūnijų nepasiturintys gyventojai. Tai – jau antrą kartą šiemet dalinta parama maisto produktais.

Į krepšius gulė ryžiai, trijų grūdų kruopos, aliejus, sausi pusryčiai, mėsos konservai, cukrus, žirniai.

Pirmąją dalybų dieną iš pat ryto išsirikiavo nemenka eilutė. Kas nešė po vieną krepšį, o kam ir pagalbininkų reikėjo.

Daugiavaikė mama Aldona atsiimti maisto produktų atėjo su dviem vaikais. Mažesnieji liko namuose. Vaikų tėvas, anot moters, dažnai neturi darbo, tad daugiavaikei šeimai sunku pragyventi.

„Gerai tie maisto produktai, ypač – mėsa, cukrus, aliejus. O vietoj žirnių galėtų duoti ko nors reikalingesnio – mano vaikai jų valgyti negali, tai reikės kam atiduoti arba vištoms sulesinti“, – sakė radviliškietė.

Jos du vaikai džiaugėsi sausais pusryčiais. Vaikai sakė norėtų ir saldainių gauti, nors mama juos nutraukė ("geriau konservų vietoj tų pusryčių būtų davę").

Apie gaunamų maisto produktų kokybę moteris nieko blogo pasakyti negalėjo: „Juk veltui gaunam, ko galim dar norėti. Man nepasitaikė gauti nekokybiškų prekių, o giminaitė buvo radusi kruopose kandžių“, – pasakojo moteris.

Paramos gavėjų mažėja

Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti skyriaus vedėjo funkcijas, Ivanna Žmėjauskienė redakciją informavo, jog rajone tokios paramos gavėjų kasmet mažėja.

Savivaldybės duomenimis, 2011 metais paramą maisto produktais gavo beveik 10,2 tūkstančio rajono gyventojų, 2012 metais – per 9 tūkstančius, pernai – 8,2 tūkstančio, o šių metų liepą sąrašuose įrašyta apie 5,9 tūkstančio pavardžių.

Gal gyvenimas sparčiai gerėja, kad vis mažiau gyventojų prašo paramos? Anot vedėjos, galėtų būti kelios priežastys: tai ir gyventojų emigracija į užsienį, ir sugriežtinta pašalpų skyrimo tvarka.

„Anksčiau matydavome ir su gražiausiais automobiliais atvažiavusių pasiimti maisto paketų. Dabar to, galima sakyti, nebėra. Ir mūsų darbuotojai labiau žiūri, kad į paramos gavėjų gretas neprasmuktų neturintys jos gauti žmonės, ir patys gyventojai jau neberizikuoja. Tiesa, buvo vienas atvejis, kai asmuo legaliai dirbo užsienyje, o jo atstovas atėjo atsiimti maisto produktų. Aišku, negavo“, – sakė vedėja.

I. Žmėjauskienė negalėjo išskirti ir kurios nors vienos seniūnijos, kurioje paramos gauna daugiau gyventojų. Kur daugiau gyventojų, ten daugiau būna ir paramos gavėjų.

Parama maisto produktais priklauso šeimai, jei šeimos pajamos vienam asmeniui nėra didesnės nei 525 litai.

Siūlyta šelpti ir pramoninėmis prekėmis

Pasak I. Žmėjauskienės, pastaruoju metu Socialinės paramos skyrius nebuvo gavęs kokių nors skundų dėl produktų kokybės – juos užsako ne rajonų savivaldybės. Savivaldybių rūpestis – tik produktus priimti ir juos išdalinti seniūnijoms, kad šie būtų atiduoti vargingai gyvenantiems žmonėms.

Metų pradžioje savivaldybių buvo teirautasi, kokie produktai yra reikalingiausi žmonėms. Be išvardintų maisto produktų, rajono Savivaldybė siūlė į sąrašą įtraukti ir šeimoms reikalingų pramoninių prekių – pavyzdžiui, dantų pastos, skalbimo miltelių, kitų.

Dar vienos maisto produktų dalybos vyks rugsėjo mėnesį.

Autorės nuotr.

EILĖ: Didžiausia  eilė nutįso pirmąją maisto produktų dalybos dieną.