Grožio paslaugos ne visur saugios

Grožio paslaugos ne visur saugios

Grožio paslaugos ne visur saugios

Rajono kirpyklų, grožio salonų darbuotojos žino, kaip reikia dirbti, kad jų teikiamos paslaugos nekeltų grėsmės klientų sveikatai, tačiau nemažai šių įstaigų reikalavimų nesilaiko.

Tą pastebėjo Šiaulių visuomenės sveikatos centro Radviliškio skyriaus specialistai atlikdami neplanuotus patikrinimus.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Per planinius patikrinimus pažeidimų bemaž nerandama

Šiais metais Šiaulių visuomenės sveikatos centro Radviliškio skyrius patikrino 27 kirpyklas, kosmetikos kabinetus ir grožio salonus.

Pasak Radviliškio skyriaus vedėjos Loretos Stirblienės, grožio salonuose daugiausia buvo vykdoma planinė kontrolė, kai apie numatomo patikrinimo datą salonai yra informuojami raštu, o pati kontrolė atliekama pagal klausimynus, kurie yra skelbiami viešai.

Atliekant planinius patikrinimus, pažeidimų rasta tik dviejuose objektuose – kirpykloje ir kosmetikos kabinete.

Tikrintojai nustatė, kad, dezinfekuojant įrankius, yra nesilaikoma dezinfekcinės priemonės gamintojo instrukcijoje nurodytų reikalavimų, įrankiai purškiami skysčiu, skirtu odos dezinfekcijai.

Buvo naudojami nešvarūs, kitiems klientams naudoti apdangalai. Teikiant nagų ir veido priežiūros paslaugas nebuvo sterilizuojamų instrumentų pakavimo medžiagos dokumentų, nepildomas sterilizatoriaus darbo kontrolės registras.

„Žinių, kaip reikia dirbti, kad teikiamos paslaugos nekeltų grėsmės sveikatai ir užkirstų kelią užkrečiamų ligų plitimui, grožio paslaugų teikėjai turi. Tačiau visuomenės sveikatos specialistams uždarius kirpyklos duris, jie tai pamiršta ir pradeda dirbti aplaidžiai. Pavyzdžiui, pernai periodinės kontrolės metu pažeidimų nebuvo nustatyta, tačiau atlikus neplanuotus patikrinimus, daugumoje tikrintų objektų (63 procentai) buvo nustatyta šiurkščių higienos normos reikalavimų pažeidimų“, – sakė L. Stirblienė.

Privalo dirbti saugiai

Dažniausiai randami pažeidimai – nedezinfekuojamos žirklės, šukos, pincetai ir kiti instrumentai, pakartotinai naudojamos vienkartinės dildės. O tai, pasak L. Stirblienės, atviras kelias užkrečiamųjų ligų plitimui, nes ligos šaltinis gali būti ne tik sergantis klientas, bet ir grožio paslaugą teikiantis darbuotojas.

„Kad užkrečiamosios ligos neplistų, sergantis žmogus neturėtų eiti į grožio saloną teikti paslaugos ar ją gauti“, – tvirtino L. Stirblienė.

Visuomenės sveikatos centro specialistų teigimu, kirpyklų, grožio salonų klientai turėtų žinoti, jog atliekant bet kurią grožio procedūrą, turi būti naudojami švarūs, kitiems vartotojams nenaudoti arba vienkartiniai užtiesalai, apdangalai ir kitos priemonės.

Kėdės, stalai, plaukų praustuvės ir kiti paviršiai, prie kurių tiesiogiai (oda, plaukais) liečiasi paslaugų vartotojas, turi būti dengiami vienkartiniu užtiesalu arba valomi ir dezinfekuojami prieš aptarnaujant naują klientą.

Kiekvienam klientui turi būti naudojami tik švarūs ir dezinfekuoti instrumentai, kurie laikomi švarioje, uždengtoje talpykloje, o vienkartiniai instrumentai naudojami tik vieną kartą.

Teikiant manikiūro ir pedikiūro, papuošalų vėrimo bei kitas invazines grožio paslaugas, kurių metu gali būti pažeista kliento oda, paslaugų teikėjas privalo mūvėti vienkartines pirštines ir jas keisti po kiekvieno paslaugos vartotojo. Šių procedūrų metu galima naudoti tik sterilius daugkartinius instrumentus, kurie išpakuojami klientui matant.

„Jeigu šių reikalavimų nesilaikoma, klientas gali pareikalauti, kad būtų dirbama saugiai, arba rinktis kitą, saugias paslaugas teikiančią įstaigą“, – patarė specialistė.

Autorės nuotr.

PAŽEIDIMAI: Šiaulių visuomenės sveikatos centro Radviliškio skyriaus vedėja Loreta Stirblienė: „Pernai vykusių neplanuotų patikrinimų metu daugiau kaip pusėje tikrintų įstaigų rasta šiurkščių pažeidimų“.

REIKALAVIMAI: Reikalavimus, kaip reikia dirbti, grožio paslaugas teikiančios įstaigos žino, tačiau jų prisilaiko ne visos.