„Ginkūnų vasara“ vėl pakvietė švęsti

Zigmas RIPINSKIO nuotr.
Vasaros šventės akimirka Ginkūnuose – geros nuotaikos ir atrakcijų netrūko.

Ginkūnuose jau 24-tą kartą surengta šventė „Ginkūnų vasara“, į kurią, pasiilgę kultūros renginių, plūstelėjo gausus būrys ginkūniškių ir gyvenvietės svečių.

Pirmoje šventės dalyje labdaros ir paramos fondas „Dinozauras“ kartu su ginkūniškiais vykdė projektą „Zubovinė-Gegužinė“. Čia buvo organizuojama daug veiklų – vyko šaškių turnyrai, susitikimas su muzike Aukse Matuliene, gausūs šventės dalyviai galėjo dalyvauti ekskursijose po Ginkūnus, edukacijose, vaidinimuose.

Ginkūnų parke įspūdingą parodą surengė tautodailininkas, meno kūrėjas ginkūniškis Jonas Vaicekauskas. Parodoje po atviru dangumi buvo eksponuota dvidešimt viena skulptūra sukurta iš akmens, medžio, metalo. Anot parodos autoriaus, jam labiausiai prie širdies kurti akmens skulptūras, nors nevengia eksperimentuoti naudojant mišrias medžiagas.

Linksmiausia „Ginkūnų vasara“ šventės dalis vyko Ginkūnų parkelyje. Čia koncertavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro kolektyvai – „JAMP“, „Rasa“, „Švedė“ ir kt.

Žiūrovai galėjo stebėti ir klausytis atlikėjo Martyno Kavaliausko, kapelijos „Mingė“, Vaidos Urbietytės ir Vitalij Neugasimov atliekamų kūrinių.

Šventėje buvo apdovanoti aktyviausieji ginkūniškiai, sveikinimo žodžius tarė Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai – Arūnas Grubliauskis ir Algis Mačiulis. Renginio metu vyko prekybininkų ir amatininkų mugė, edukacijos.