Gimnazijos scenoje – roko opera

Gimnazijos scenoje – roko opera

Gim­na­zi­jos sce­no­je – ro­ko ope­ra

Rad­vi­liš­kio Liz­dei­kos gim­na­zi­jos gim­na­zis­tai tė­vams, pe­da­go­gams ir mies­tie­čiams pri­sta­tė sa­vo su­kur­tą ro­ko ope­rą „Mei­lė ir mir­tis Ve­ro­no­je“.

Sau­lius JUŠ­KE­VI­ČIUS

saulius@skrastas.lt

Sce­no­je – ži­no­mas kū­ri­nys

Tęs­da­mi sa­vo tra­di­ci­jas – vi­suo­me­nei pri­sta­ty­ti mu­zi­ki­nį spek­tak­lį, liz­dei­kie­čiai šiais me­tais pa­si­rin­ko vai­din­ti „Mei­lę ir mir­tį Ve­ro­no­je“, nes mei­lė – am­ži­no­ji ver­ty­bė.

Ro­ko ope­ra „Mei­lė ir mir­tis Ve­ro­no­je“ su­kur­ta pa­gal ori­gi­na­lų, kiek su­trum­pin­tą Si­gi­to Ge­dos lib­re­tą, su­kur­tą pa­gal V. Šeks­py­ro dra­mą „Ro­meo ir Džiul­je­ta“.

Ro­ko ope­rą kū­rė dau­giau­sia ant­ro­kai gim­na­zis­tai. Jie su re­ži­sie­re Ra­sa At­ko­čiū­nie­ne bei mu­zi­kos mo­ky­to­ju Egi­di­ju­mi Kab­liu ke­tu­ris mė­ne­sius kiek­vie­ną sa­vait­ga­lį „lip­dė“ spek­tak­lį. Dar­bo bu­vo daug: rei­kė­jo iš­mok­ti teks­tus, po to dai­nuo­ti, mu­zi­kan­tams – iš­mok­ti gro­ti sa­vo par­ti­jas. Ne­ma­žai dė­me­sio rei­kė­jo skir­ti ir cho­reog­ra­fi­jai.

Ke­lių mė­ne­sių įtemp­tą dar­bą vai­ni­ka­vo pui­kus, dau­giau nei va­lan­dos  vai­di­ni­mas.

„Tė­ve­liai da­bar pa­ma­tys, kur jų vai­kai ding­da­vo sa­vait­ga­liais“,– prieš spek­tak­lį sa­kė re­ži­sie­rė.

Po prem­je­ros žiū­ro­vai ne­gai­lė­jo plo­ji­mų pa­grin­di­nių vaid­me­nų at­li­kė­jams Vai­vai Pakš­tai­tei (Džiul­je­ta), Ig­nui Ru­sec­kui (Ro­meo), Gab­rie­liui Ver­din­gui (vie­nuo­lis), Gin­ta­rei Pas­ko­či­mai­tei (Džiul­je­tos auk­lė), And­re­jui As­ta­fe­je­vui (Ro­meo tė­vas),  taip pat Ne­dui Bag­do­nui, Ei­man­tui Ba­raus­kui, Ig­nei Eli­naus­kai­tei, Mar­ty­nui Gur­ta­jui, Ru­gi­lei Ho­ku­šai­tei, Ai­ri­dui Ja­tau­tui ir dau­ge­liui ki­tų.

Ju­de­sio ir cho­reog­ra­fi­jos ak­to­rius mo­kė Tau­rū­nas Bau­žas, kos­tiu­mus kū­rė Ole­sė Kab­lie­nė, o sce­nog­ra­fi­jos dai­li­nin­kė – Ka­ri­na Mi­liaus­kai­tė.

Šį kar­tą sce­no­je ne­bu­vo daug rek­vi­zi­to – tik du juo­dos ir bal­tos spal­vos ma­ne­ke­nai, to­kių pat spal­vų me­džia­gos ga­ba­lai, o vi­sas dė­me­sys bu­vo su­telk­tas į dai­na­vi­mą ir mu­zi­ką.

Pir­mą kar­tą prem­je­ros žiū­ro­vams bu­vo pa­skelb­tas ap­ran­gos ko­das – juo­da ir bal­ta spal­vos, ku­rios do­mi­na­vo ir ak­to­rių kos­tiu­muo­se bei sce­nog­ra­fi­jos de­ta­lė­se.

Po spek­tak­lio žiū­ro­vų ova­ci­jos pa­tvir­ti­no – gim­na­zis­tai pa­si­ro­dė pui­kiai.

Tra­di­ci­ja tę­sia­si

Liz­dei­kie­čiai be­veik kas­met tra­di­ciš­kai nu­ste­bi­na rad­vi­liš­kie­čius įspū­din­gu re­gi­niu – spek­tak­liu, miu­zik­lu ar ro­ko ope­ra.

Į Liz­dei­kos gim­na­zi­ją atė­jus dirb­ti re­ži­sie­rei R. At­ko­čiū­nie­nei, dau­ge­lis mo­ki­nių at­ra­do sa­vy­je ak­to­riaus ta­len­tą.

Pir­ma­sis re­ži­sie­rės spek­tak­lis bu­vo „Obuo­lių pa­sa­ka“, o to­liau vai­di­ni­mai su­dė­tin­gė­jo, nes at­si­ra­do dai­nuo­jan­čių ak­to­rių.

Di­de­lio žiū­ro­vų dė­me­sio su­lau­kė miu­zik­lai „Mu­zi­kos gar­sai“, „Ta­das Blin­da“, „Ug­nies me­džiok­lė su va­ro­vais“. Sėk­mė pro­gno­zuo­ja­ma ir šie­met pa­sta­ty­tai ro­ko ope­rai „Mei­lė ir mir­tis Ve­ro­no­je“.

Pa­sak lai­ki­nai gim­na­zi­jai va­do­vau­jan­čios Inos Ba­ja­raus­kai­tės, tie­siog ste­bi­no re­ži­sie­rės en­tu­ziaz­mas, už­si­spy­ri­mas bei sie­kis, kad kiek­vie­nas ju­de­sys sce­no­je bū­tų pa­na­šus į pro­fe­sio­na­lių ak­to­rių pa­si­ro­dy­mą, nors dau­gu­ma mo­ki­nių sce­no­je vai­di­no pir­mą kar­tą.

„Ne ma­žiau pre­ten­zin­gas bu­vo ir spek­tak­lio cho­reog­ra­fas. Di­džiu­lis krū­vis te­ko ir mu­zi­kos pe­da­go­gui E. Kab­liui. Vi­są spek­tak­lį jis su gru­pe gy­vai akom­pa­nuo­ja sce­no­je dai­nuo­jan­tiems ak­to­riams“, – sa­kė lai­ki­no­ji va­do­vė.

Liz­dei­kie­čių su ro­ko ope­ra „Mei­lė ir mir­tis Ve­ro­no­je“ lau­kia gast­ro­lės po ra­jo­ną.

Au­to­riaus nuo­tr.

Ro­ko ope­ro­je – dvie­jų Ve­ro­no­je gy­ve­nan­čių šei­mų tra­ge­di­ja.

Ro­meo (Ig­nas Ru­sec­kas) ir Džiul­je­tos (Vai­va Pakš­tai­tė) mei­lei šei­mų konf­lik­tas nė mo­tais.

Plo­ji­mais ir gė­lė­mis žiū­ro­vai dė­ko­jo kos­tiu­mų kū­rė­jai Ole­sei Kab­lie­nei ir ro­ko gru­pės „Ra­tai“ va­do­vui Egi­di­jui Kab­liui.

Ro­ko ope­ros re­ži­sie­rei Ra­sai At­ko­čiū­nie­nei – tai jau ket­vir­tas mu­zi­ki­nis spek­tak­lis Liz­dei­kos gim­na­zi­jos sce­no­je, su­kur­tas pa­gal ži­no­mus praė­ju­sio šimt­me­čio kū­ri­nius.

Ro­ko ope­ros ak­to­riai ir mu­zi­kan­tai po spek­tak­lio.