Geriamasis vanduo – su rūdimis

Geriamasis vanduo – su rūdimis

Ge­ria­ma­sis van­duo – su rū­di­mis

Nau­jo­jo­je Ak­me­nė­je ge­ria­ma­sis van­duo iš čiau­pų ima te­kė­ti ru­das, kai prie prieš­gais­ri­nių hid­ran­tų pri­si­jun­gia ug­nia­ge­sių au­to­mo­bi­liai.

Vy­tau­tas RUŠ­KYS

vytautas@skrastas.lt

Sa­vi­val­dy­bė­je su­reng­ta­me po­kal­by­je ra­jo­no me­ras Vi­ta­li­jus Mit­ro­fa­no­vas ap­gai­les­ta­vo, kad ug­nia­ge­siai at­pra­to van­de­nį pum­puo­ti į cis­ter­nas iš at­vi­rų van­dens tel­ki­nių, o pa­si­nau­do­ja pa­to­gu­mu – pri­si­leis­ti van­dens iš jo tie­ki­mo tra­sos.

Šiau­lių ap­skri­ties prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo val­dy­bos Ak­me­nės prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo tar­ny­bos vir­ši­nin­kas Da­rius Li­niaus­kas tei­gė, kad gais­ro me­tu bran­gi kiek­vie­na mi­nu­tė, to­dėl pri­si­pum­puo­ja­ma van­dens kur įma­no­ma grei­čiau. Gaiš­ti tek­tų il­giau prie mies­to van­dens tel­ki­nių, kur net nė­ra įreng­ta pri­va­žia­vi­mų gais­ri­nių au­to­mo­bi­liams.

Pa­sak UAB „Ak­me­nės van­de­nys“ di­rek­to­riaus Ar­vy­do Suo­džio, vis dėl­to kar­tais ir po gais­ro už­mies­ty­je į ga­ra­žą grįž­tan­čios ma­ši­nos pri­si­jun­gia prie van­den­tie­kio. Nors tai nė­ra bū­ti­na.

A. Suo­džio tei­gi­mu, rū­dys ne­bū­tų su­ke­lia­mos vamz­džiuo­se, jei gais­ri­nės nau­do­tų­si ne prie pat pa­grin­di­nės tra­sos esan­čiais hid­ran­tais, o ato­kes­niais.

„Nie­kas – net Šiau­lių val­dy­ba ne­ga­li nu­ro­dy­ti ug­nia­ge­siams, ko­kiais hid­ran­tais nau­do­tis“, – at­sa­kė D. Li­niaus­kas.

Van­den­tie­kio rū­dys taip pat su­ju­di­na­mos, kai pa­pras­čiau­siai tik­ri­na­ma, ar vei­kia hid­ran­tai.

D. Li­niaus­kas sa­kė: „Jei to ne­pa­da­ry­tu­me, mums bū­tų už­duo­da­mas klau­si­mas – ko­dėl?“

„Taip ir už­duo­ki­te: žmo­nės pra­de­da ger­ti pur­vi­ną van­de­nį“, – mo­kė me­ras V. Mit­ro­fa­no­vas.

„Man at­sa­ky­tų: čia vie­tos pro­ble­ma“, – at­kir­to D. Li­niaus­kas.

Me­ras V. Mit­ro­fa­no­vas iro­niš­kai svars­tė, gal rei­kė­tų iš­mon­tuo­ti kai ku­riuos hid­ran­tus tam, kad gy­ven­to­jai vi­są ­laiką ger­tų šva­rų van­de­nį.

De­ta­liau ap­tar­ta ki­ta išei­tis – Sa­vi­val­dy­bės lė­šo­mis įreng­ti pa­pil­do­mų prieš­gais­ri­nių hid­ran­tų. Taip, kad juos nau­do­jant bū­tų ma­žiau ap­krau­ta pa­grin­di­nė van­dens tie­ki­mo tra­sa, ug­nia­ge­siai ga­lė­tų pa­si­rink­ti kuo ar­čiau gais­ra­vie­tės esan­čius hid­ran­tus.

UAB „Ak­me­nės van­de­nys“ di­rek­to­riaus Ar­vy­do Suo­džio tei­gi­mu, rū­džių tra­so­je tu­rė­tų su­ma­žė­ti maž­daug po pu­sant­rų me­tų. Tuo­met bus baig­tas van­dens įren­gi­nių ge­ri­ni­mo sta­ty­bos ir re­konst­ruk­ci­jos pro­jek­tas. Tuo­met van­den­vie­tės ga­lin­gu­mas pa­di­dės apie pen­kis kar­tus.

Au­to­riaus nuo­tr.

Šiau­lių ap­skri­ties prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo val­dy­bos Ak­me­nės prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo tar­ny­bos vir­ši­nin­kas Da­rius Li­niaus­kas: „Aš tai­syk­lių neiš­gal­vo­ju, o pa­gal esa­mas tu­ri­me hid­ran­tais nau­do­tis. Gal aš esu ir biu­rok­ra­tas, tu­ri­me juos ir pa­tik­rin­ti“

UAB „Ak­me­nės van­de­nys“ di­rek­to­rius Ar­vy­das Suo­dis: „Tu­ri­me tiek­ti ko­ky­biš­ką ge­ria­mą­jį van­de­nį, o ne su rū­di­mis“