E. Mončauskas gyventojus supažindino ir su gera žinia – Susivienijimo mikrorajone pradėtą rengti poilsio zoną, kurią planuojama sutvarkyti per trejus metus.

E. Mončauskas gyventojus supažindino ir su gera žinia – Susivienijimo mikrorajone pradėtą rengti poilsio zoną, kurią planuojama sutvarkyti per trejus metus.

Gy­ven­to­jai pa­žė­rė pro­ble­mų puokš­tę

Sa­vi­val­dy­bė­je su­reng­ta­me su­si­ti­ki­me su Liz­dei­kos se­niū­nai­ti­jos gy­ven­to­jais Rad­vi­liš­kio mies­to se­niū­ni­jai bei Sa­vi­val­dy­bei pa­žer­ta puokš­tė pro­ble­mų. Kai ku­rios iš jų ne­spren­džia­mos de­šimt­me­tį.

Lai­ma AGA­NAUS­KIE­NĖ

alaima@skrastas.lt

Iš­sa­kė skau­du­lius

Į su­si­ti­ki­mą su Rad­vi­liš­kio mies­to se­niū­ni­jos dar­buo­to­jais bei Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vais atė­jo ne­di­de­lis bū­re­lis rad­vi­liš­kie­čių, ta­čiau be­veik vi­si su­si­rin­ku­sie­ji tu­rė­jo ką pa­sa­ky­ti mies­to val­džiai.

Gy­ven­to­jus ne­ra­mi­no, ka­da pa­ga­liau bus išas­fal­tuo­ta Ra­mu­nių gat­vė, ku­rią ža­da­ma tvar­ky­ti jau be­ne de­šimt­me­tį. Pa­vo­jų esą ke­lia ir šios gat­vės ga­le au­gan­tis ber­žas, ku­rį pra­šy­ta bent jau ap­ge­nė­ti.

Se­niū­no Er­nes­to Mon­čaus­ko tei­gi­mu, šie­met dar­bai jau pa­ju­dė­jo – gat­vė­je pa­pil­ta skal­dos, o as­fal­ta­vi­mo dar­bai esą ga­lė­tų pra­si­dė­ti ki­tą­met.

Be­ne dau­giau­sia prie­kaiš­tų į su­si­ti­ki­mą „at­si­ne­šė“ M. Maž­vy­do gat­vės gy­ven­to­jai. Jie se­niū­nui pri­mi­nė se­ną gat­vės pro­ble­mą – ne­ly­gų, duo­bė­tą ša­li­gat­vį na­mų su ly­gi­niais nu­me­riais pu­sė­je.

Gy­ven­to­jai ne­sup­ra­to, ko­dėl vie­no­je gat­vės pu­sė­je ša­li­gat­vis yra su­tvar­ky­tas, o ki­to­je – tie­siog bai­sus.

„Pri­si­pa­žin­siu, man gė­da dėl šio ša­li­gat­vio, bet per­nai mes bu­vo­me su­si­dė­lio­ję ki­tus dar­bų prio­ri­te­tus, tarp ku­rių M. Maž­vy­do gat­vės ša­li­gat­vio ne­bu­vo. Bet ir per­nykš­čių prio­ri­te­tų ne­pa­vy­ko vi­sų įgy­ven­din­ti, to­dėl bū­ti­na at­rink­ti tik pa­čius svar­biau­sius“, – tei­gė ne­se­niai se­niū­ni­jo­je dir­ban­tis se­niū­nas.

Se­niū­ni­jai iš­sa­ky­ta pa­sta­bų ir dėl eis­mo sau­gu­mo, su­kant iš M. Maž­vy­do gat­vės į Mai­ro­nio gat­vę ir at­virkš­čiai. Pa­sak gy­ven­to­jų, vai­ruo­to­jai šio­je san­kry­žo­je be­veik ne­ma­to, ar ki­ta gat­ve ne­va­žiuo­ja au­to­mo­bi­lis – ma­to­mu­mą blo­gi­na prie san­kry­žos au­gan­čios aly­vos.

Gy­ven­to­jai dūs­ta nuo au­to­mo­bi­lių

Gy­ven­to­jų emo­ci­jos lie­jo­si ir M. Maž­vy­do gat­vė­je vei­kian­čios bal­dų ga­my­bos įmo­nės „Mul­ti­me­da“ ad­re­su.

Ša­lia šios įmo­nės gy­ve­nan­ti aš­tuo­nias­de­šimt­me­tė sen­jo­rė pik­ti­no­si, jog įmo­nės dar­buo­to­jai sa­vo au­to­mo­bi­lius sta­to pa­lei jų na­mus net neat­siž­velg­da­mi, jog dėl to gy­ven­to­jai pa­tys sun­kiai ga­li įva­žiuo­ti į kie­mus. Au­to­mo­bi­lių ei­lės nu­si­drie­kia iki pat Ąžuo­lų gat­vės, iš kai ku­rių au­to­mo­bi­lių esą pri­bė­ga te­pa­lų, ki­to­kių ter­ša­lų.

Anot gy­ven­to­jų, iš da­lies to­kia si­tua­ci­ja yra ir dėl to, kad į įmo­nės te­ri­to­ri­ją ne­va įva­žiuo­ja tik ad­mi­nist­ra­ci­jos dar­buo­to­jai, o vi­si ki­ti tu­ri sa­vo au­to­mo­bi­lius pa­lik­ti ki­ta­pus įva­žia­vi­mo, nors pa­čio­je te­ri­to­ri­jo­je vie­tos, anot jų, bū­tų pa­kan­ka­mai.

Gy­ven­to­jus pik­ti­no ir tai, kad ša­lia įmo­nės esan­ti au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lė yra ne­tvar­kin­ga, apau­gu­si pikt­žo­lė­mis ir ga­di­na gat­vės vaiz­dą.

Įmo­nės kai­my­nus pik­ti­no ir triukš­mas, sklin­dan­tis iš ne­to­lie­se pa­sta­ty­tos džio­vyk­los, iš tos pu­sės kar­tais sklin­dan­tys ne­ma­lo­nūs kva­pai.

Su­si­rin­ku­sie­ji pri­mi­nė įmo­nės at­sto­vams jų pa­ža­dą pa­sta­ty­ti gar­sus su­lai­kan­čią sie­ne­lę, nors ir nė­ra vir­ši­ja­mos ri­bi­nės triukš­min­gu­mo nor­mos, ta­čiau ji iki šiol ne­pas­ta­ty­ta.

Se­niū­no E. Mon­čaus­ko tei­gi­mu, pro­ble­mų dėl M. Maž­vy­do gat­vę oku­pa­vu­sių au­to­mo­bi­lių tu­ri ir se­niū­ni­ja, ka­dan­gi ne­beį­ma­no­ma pri­žiū­rė­ti ir va­ly­ti gat­vės.

Pa­sak se­niū­no, yra gal­vo­ja­ma pra­plės­ti au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lę ša­lia įmo­nės, taip pat su­sta­ty­ti sto­vė­ji­mą drau­džian­čius ženk­lus tam tik­ro­se pu­sė­se tam tik­ro­mis die­no­mis.

Kad au­to­mo­bi­liai bū­tų sta­to­mi tvar­kin­gai, esą bū­tų ga­li­ma iš­brai­žy­ti jų sta­ty­mo li­ni­jas, kad ne­si­mė­ty­tų šiukš­lės – pa­sta­ty­ti dau­giau šiukš­lia­dė­žių.

Sa­vi­val­dy­bės Ar­chi­tek­tū­ros ir ur­ba­nis­ti­kos sky­riaus ve­dė­jo Ar­tū­ro Va­luc­ko tei­gi­mu, gal prie par­ka­vi­mo aikš­te­lių įren­gi­mo lė­šo­mis ga­lė­tų pri­si­dė­ti ir „Mul­ti­me­dos“ įmo­nė.

Anot su­si­ti­ki­me da­ly­va­vu­sių „Mul­ti­me­dos“ at­sto­vių, es­te­ti­nį vaiz­dą ga­di­nan­tis me­di­nis pa­sta­tas jų įmo­nei ne­prik­lau­so, o te­ri­to­ri­jo­je esan­čios par­ka­vi­mo aikš­te­lės esą yra vi­siš­kai už­pil­dy­tos, be to, bū­ti­na pa­lik­ti vie­tos į te­ri­to­ri­ją at­va­žiuo­jan­čioms sun­kias­vo­rėms ma­ši­noms, ku­rioms esą jau da­bar yra su­dė­tin­ga ap­si­suk­ti.

Pa­sak at­sto­vių, dar­buo­to­jai ska­ti­na­mi į dar­bą at­vyk­ti dvi­ra­čiais – tam pa­sta­ty­tas spe­cia­lus an­ga­ras dvi­ra­čiams.

Ats­to­vių tei­gi­mu, triukš­mui ma­žin­ti bu­vo įreng­ta ki­ta prie­mo­nė – triukš­mą izo­liuo­jan­ti sie­ne­lė ant pa­sta­to vir­šaus. At­li­kus ty­ri­mus, esą ne­bu­vo vir­šy­tos nu­sta­ty­tos triukš­min­gu­mo nor­mos.

Pa­sak at­sto­vių, pa­tiems gy­ven­to­jams ne­bū­tų pa­to­gu, jei ša­lia jų na­mų iš­kil­tų švie­są už­sto­jan­ti 2,5 met­ro aukš­čio akus­ti­nė sie­ne­lė. Be to, triukš­mo šal­ti­nis yra 8-10 met­rų aukš­ty­je ir akus­ti­nė sie­ne­lė esą jo ne­su­lai­ky­tų.

Ats­to­vės in­for­ma­vo, jog nu­ma­ty­ta at­lik­ti pa­kar­to­ti­nius triukš­min­gu­mo ma­ta­vi­mus, ku­riuo­se ga­lės da­ly­vau­ti ir gy­ven­to­jai.

Au­to­rės nuo­tr.

Ir ne­di­de­lis bū­re­lis Liz­dei­kos se­niū­nai­ti­jos gy­ven­to­jų tu­rė­jo ką pa­sa­ky­ti mies­to val­džios at­sto­vams.

Mai­ro­nio-M. Maž­vy­do gat­vių san­kry­žos ma­to­mu­mą blo­gi­na ap­žė­lę aukš­ti krū­mai.

M. Maž­vy­do gat­vės ly­gi­nių na­mų gy­ven­to­jai sa­vo na­mus pa­sie­kia ei­da­mi to­kiu ša­li­gat­viu.

Bend­ro­vės „Mul­ti­me­da“ dar­buo­to­jų au­to­mo­bi­liai ne­be­tel­pa aikš­te­lė­je – jie sta­to­mi ir prie gy­ven­to­jų na­mų.