Dviem Šiaulių rajono mokykloms perduoti autobusai

Zigmo RIPINSKIO nuotr.
33 vietų mokykliniai autobusai skirti Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijai ir Pavenčių mokyklai-daugiafunkciam centrui.

Lapkričio 16 dieną Šiaulių rajono Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijai ir Šiaulių rajono Pavenčių mokyklai-daugiafunkciam centrui perduoti autobusai, kuriuose yra po 33 sėdimas vietas. Didesnių nei įprasta mokyklinių autobusų reikia ne tik vaikams atvykti į pamokas, bet ir visai klasei kartu vykti į edukacijas, STEAM laboratorijas, plaukimo treniruotes, ekskursijas.

Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos direktorei Auksei Rasilavičienei ir Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorei Astai Lesauskienei autobusų raktelius perdavė autobusų gamintojų atstovai, palinkėję saugių mokyklinių kelionių.

Vienas iš autobusų yra su dviem vietomis neįgaliųjų vežimėliams, skirtas Pavenčių mokyklai-daugiafunkciam centrui, kuriame mokosi specialiųjų poreikių vaikai. Mokyklos direktorė Asta Lesauskienė teigė, kad tai labai pradžiugino mokyklą – dabar patogiai į visas išvykas galės vykti ir judėjimo negalią turintys mokiniai.

Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Eimantas Kirkutis džiaugėsi, kad su rajono Tarybos pritarimu pavyko nupirkti didesnius autobusus. Vicemeras Eimantas Kirkutis pasakojo, kad lėšas dviem naujiems mokykliniams autobusams, skirtiems mokinius pavėžėti į mokyklas, skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Tačiau mokykloms reikia mokinius vežti ne tik į pamokas ir namo, bet ir į edukacijas, STEAM laboratorijas, ekskursijas, o visa klasė į įprastą mokyklinį mikroautobusą netelpa. Todėl, atsiradus poreikiui mokykloms turėti didesnius autobusus, buvo parengtas sprendimo projektas ir teiktas rajono Tarybai dėl prisidėjimo prie autobusų pirkimo ir iš biudžeto lėšų. Šiaulių rajono savivaldybės tarybai pritarus, lėšos iš biudžeto buvo skirtos ir sulaukus eilės pavyko nupirkti du 33 sėdimų vietų mokyklinius autobusus.