Dvidešimt verslo centro metų

Organizatorių nuotr.
Gausus Verslo dienų dalyvių būrys Pakėvio dvare.
Kelmėje surengtos tradicinės Verslo dienos, kurių metu pagerbiami rajono verslininkai, rengiamos konferencijos, klausomasi paskaitų. Verslo dienas organizuoja Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras, šiemet pažymėjęs savo veiklos dvidešimtmetį.
Centro darbuotojų ir pačių kelmiškių dėka rajonas pripažintas vienu iš versliausių Lietuvoje. Tūkstančiui rajono gyventojų tenka 56 įmonės ir verslininkai, užsiimantys individualia veikla.

Užaugo verslininkų ąžuolai

Verslo dienų renginiai pradėti tradiciniu medelių sodinimu Kelmėje esančiame Lietuvos tūkstantmečio parke. Šiemet pasodinta 21 liepaitė. Nuspręsta pagerbti verslininkes moteris. Iki šiol per Verslo dienų renginius būdavo sodinami ąžuoliukai. Parke jų jau auga apie šimtas. Anksčiausiai pasodintieji jau išaugo į didžiulius tvirtus ąžuolus kaip ir verslininkai įsitvirtinę rinkoje, išauginę ir išplėtę savo verslus.

Verslo dienos vyko visą savaitę. Surengti seminarai apie buhalterinės apskaitos naujoves, klausytasi paskaitos šia tema. Savivaldybėje surengti Verslo pusryčiai, kuriuose aptartos verslo plėtros galimybės Kelmės rajone. Renginiuose dalyvavo apie 115 rajono verslininkų.

Nors Lietuvos ekonomika lėtėja, Kelmės rajone šiemet jau įregistruotos 39 naujos įmonės. Iš viso egzistuoja 620 verslo subjektų. Dar nemažai žmonių dirba turėdami verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą.

„Atlikta Lietuvos verslo analizė parodė, jog Kelmėje labai aukštas gyventojų verslumo lygis, – džiaugiasi Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Vilija Virbickė. – Tūkstančiui Kelmės rajono gyventojų tenka 56 verslo subjektai. Šiaulių apskrityje šis rodiklis – 44, Lietuvoje – 30.“

Tokią situaciją, direktorės nuomone, lemia, jog Kelmės rajone ne per daugiausia darbo vietų. Čia gyventi liekantys jauni žmonės pasitelkia visą savo kūrybiškumą ir fantaziją, kad uždirbtų lėšų pragyvenimui. Ilgainiui ne viena veikla išauga į didesnį verslą. Kitas veiksnys, nulemiantis kelmiškių verslumą yra jaunų žmonių nenoras dirbti kitiems, klausyti viršininko. Daugėja jaunimo, norinčio gyventi savo galva ir dirbti sau.

Dėmesys Turizmo ir verslo informacijos centrui

Verslo dienų renginiai užbaigti Pakėvio dvare konferencija „Verslas šiandien ir rytoj – prognozės, lūkesčiai ir galimybės“. Joje dalyvavo Kelmės rajono meras Ildefonsas Petkevičius, Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio patarėjas Tadas Kasparas, Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas, Kazachstano respublikos garbės konsulas Jonas Jagminas, Užimtumo tarnybos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus vedėjas Žydrūnas Šapalas, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Jurgita Bučinskienė, bei verslininkų asociacijos pirmininkė Toma Zakazovaitė, Akmenės rajono verslininkų asociacijos atstovai ir kiti svečiai.

Sveikinimo žodį tarė Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Vilija Virbickė ir Kelmės rajono verslininkų asociacijos pirmininkas Alvydas Gerbenis. Pranešimą parengė Lietuvos banko atstovas Darius Imbrasas.

Turizmo ir verslo informacijos centro dvidešimtmečio proga šio centro direktorei Vilijai Virbickei įteiktos Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, LR Seimo narių Kazio Starkevičiaus ir Remigijaus Žemaitaičio, rajono mero Ildefonso Petkevičiaus, Verslininkų asociacijos pirmininko Alvydo Gerbenio padėkos. Direktorę sveikino Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas, Užimtumo tarnybos Šiaulių departamento Kelmės skyriaus vedėjas Žydrūnas Šapalas, kolegos iš Joniškio ir Akmenės.

Pagerbti geriausieji verslininkai

Kaip ir kasmet nominuoti geriausieji rajono verslininkai. Už ilgametį ir stabilų verslą apdovanotas UAB „Šaukėnų duona“direktorius Gintautas Saunorius. Kepyklą būdamas jau 66 metų amžiaus 1994 metais įkūrė šaukėniškis Liudas Dajoras, kuris verslui vadovavo iki garbaus amžiaus. Šiuo metu vreslui vadovauja kiti žmonės.

Šaukėniškiai juoda, balta duona ir batonais aprūpina daugelį nedidelių Lietuvos parduotuvių. Kepyklos gaminius vertina ir puikiu kainos bei kokybės santykiu džiaugiasi daugelis kelmiškių.

Už netradicinio verslo puoselėjimą ir plėtrą nominacija skirta UAB „Linor“ direktoriui Sandžiui Povilauskui. Įmonė „Linor“ gamina laivus ir parduoda juos skandinavams. Darbo šioje įmonėje turi 11 žmonių.

Už gamybinio verslo puoselėjimą apdovanotas UAB „Paulis“ direktorius Laurynas Želvys. Jo įmonė užsiima mėsos perdirbimu.

Už sėkmingą verslo plėtrą nominuota UAB „Sedula“ direktorė Indrė Tamošaitienė. Tytuvėnuose, prie Bridvaišio ežero, įsikūrusi poilsio bazė siūlo ne tik apgyvendinimo, patalpas konferencijoms ir renginiams, bet ir maitinimo paslaugas.

Už pagalbą organizuojant „Verslo dienas“ padėka įteikta verslininkui Petrui Račkauskui. Mero I. Petkevičiaus padėka įteikta UAB „Egritmeda“direktoriui Egidijui Puidoku, kurio įmonė į rajono biudžetą sumokėjo daugiausia mokesčių ir įdarbino per 20 žmonių.

Užimtumo tarnyba už aktyvų bendradarbiavimą padėką įteikė „Kelmės prekybos“ direktorei Liudmilai Barbaraušienei.

Business central