
Naujausios
"Dviratiškiausias joniškietis" planuoja nuvažiuoti iki Palangos
Joniškio ekologinio švietimo centro organizuojamo, ekologinę transporto priemonę propaguojančio "Dviratiškiausio rajono gyventojo" konkurse šiemet nugalėtojo taurė įteikta Raimondui Žarkauskui. Iš viso konkursui buvo pristatyti penki kandidatai: trys moterys ir du vyrai.
Loreta RIPSKYTĖ
loretar@skrastas.lt
Nugalėtojas norimo greičio dar nepasiekė
Ekologinio švietimo centro vadovas Egidijus Čepulis Padėkos raštus ir dovanas įteikė visiems pretendentams į "Dviratiškiausio joniškiečio" titulą: laiškininkei iš Kriukų seniūnijos Pranutei Barauskienei, joniškietei socialinių paslaugų ir užimtumo centro socialinės darbuotojos padėjėjai dienos globai Daliai Miežienei, 77-erių metų pensininkui iš Joniškio Konstantinui Kipšui ir vėliau apdovanimus perdavė renginyje negalėjusiai dalyvauti pedagogei Vladai Ancevičienei.
Nugalėtojo taurė skirta AB „Joniškio grūdai“ šaltkalviu remontininku dirbančiam ir jau beveik ketverius metus intensyviai dviračiu važinėjančiam Raimondui Žarkauskui.
„Krašto žinioms“ R. Žarkauskas pasakojo dviračiu važinėjąs visą savo gyvenimą, bet maždaug prieš ketverius metus pajutęs poreikį šiam pomėgiui skirti daugiau laiko. Vyras ėmė minti pedalus kas antrą ar kas trečią dieną, svarbu, kad tik lietus nepliauptų. Anksčiau nuvažiuodavo iki Šiluvos, į Kalvariją, o šią vasarą net du kartus su savo dvirate transporto priemone nukeliavo iki Latvijos pajūrio, Kemerių.
„Atstumas nuo Joniškio – 90 kilometrų. Išvažiavau 6 ryto, o smėlėtą įlanką pasiekiau dar prieš vidurdienį, 11 valandą. Kol kas norimo greičio neišvystau, planuoju pasiekti 40 kilometrų per valandą, ir taip turėčiau važiuoti visą laiką nelėtindamas tempo. Tad dar reikia treniruotis. Svajoju numinti 200 kilometrų iki Palangos“, – atviravo R. Žarkauskas. Pasak jo, sportas naudingas sveikatai. Nuvažiuoji 100 kilometrų ir 1 kilogramo svorio jau nebėra.
Sportas gelbėja ir ištikus sveikatos problemoms
Kad dviračiu važinėti sveika, jam pritarė ir 77-erių Konstantinas Kipšas. Jis pasakojo praėjęs per kelių gydytojų rankas, bet niekas nepadėjo, niekaip negalėjo numalšinti nugaros skausmų. Vyriškis sako, kad nervą užspaudusios ataugos. Tačiau pradėjus dažnai važinėti dviračiu problemų nebeliko.
„Stebuklų nėra, ir medikai sakė, kad sportas gali pagelbėti, tačiau juk pats turi juo užsiimti“, – aiškino vyriausias "Dviratiškiausio joniškiečio" konkurso dalyvis, kuris į apdovanojimus atvyko savo paties rankomis iš kadaise rastų dalių surinktu dviračiu.
Į "Dviratiškiausio rajono gyventojo" konkurso apdovanojimų šventę Mato Slančiausko progimnazijos stadione susirinko ne tik pristatyti kandidatai, bet ir jaunoji karta – moksleiviai. Vykstant Europos judriajai savaitei vaikus Joniškio sporto centro treneriai pakvietė varžytis trijose – lėčiausio, greičiausio ir figūrinio važiavimo – rungtyse.
Joniškio ekologinio švietimo centro vadovas Egidijus Čepulis sakė, kad "Dviratiškiausio žmogaus" konkursas rajone organizuojamas jau 14-us metus, siekiant propaguoti ekologišką transporto priemonę dviratį. Iš pradžių buvo renkami atskirai "Dviratiškiausias vyras ir moteris", "Dviratiškiausia šeima". Tačiau kai kuriais metais atsirasdavo tik vienas ar du pretendentai, tad ilgainiui nuspręsta rinkti vieną nugalėtoją, nepamirštant ir kitų dalyvių, skiriant jiems diplomus ir dovanas.
Autorės nuotr.
"Dviratiškiausiu joniškiečiu" išrinktas Raimondas Žarkauskas (kairėje) sako, kad važinėti dviračiu ir sveika, ir svorį numesti padeda, o Konstantinas Kipšas pritaria, jog taip jis išsigydė kai kuriuos negalavimus.
Apdovanojimus gavo ir pretendentės į "Dviratiškiausio žmogaus" titulą Dalė Miežienė (kairėje) bei Pranutė Barauskienė.
Vaikams organizuotos rungtys dviračiais.