
Naujausios
RADVILIŠKIO RAJONE
Dvaro parke įsikūrė netradiciniai margučiai
Pakiršinio dvare įsikūręs Etninės kultūros ir amatų centras Velykas pasitiko pasipuošęs netradiciniais margučiais – dvaro parke mirguliuoja apie devynias dešimtis įvairiausio dydžio ir spalvų dirbtinių kiaušinių.
Velykinių margučių parkas Pakiršinio dvaro prieigas prieš šventes papuošia jau antrus metus.
Laima AGANAUSKIENĖ
alaima@skrastas.lt
Margučių parkas – antrą sezoną
Pernai kilusią idėją Pakiršinio etninės kultūros ir amatų centre organizuoti velykinių margučių šventę, o parką papuošti netradiciniais velykiniais margučiais, pakiršiniečiai entuziastingai pratęsė ir šiais metais.
Praėjusiais metais Pakiršinio parke „nutūpė“ per dvi dešimtis, o šiemet dvaro prieigas papuošė keliskart daugiau – 86 įvairaus dydžio margučiai.
Šiemet margučius į parką atrideno 53 rajono įstaigos, organizacijos, vietos ir kitos bendruomenės.
Pakiršiniečių kvietimą prisidėti prie velykinių margučių parko kūrimo aktyviai priėmė Šeduvos miesto seniūnijos bendruomenė – Šeduvos globos namų gyventojai kartu su darbuotojais sukūrė septynis margučius, Šeduvos gimnazija ir Šeduvos lopšelis-darželis – po penkis.
Anot margučių parko iniciatorės, Etninės kultūros ir amatų centro direktorės Elžbietos Karaliūtės, tokio didelio aktyvumo nesitikėta.
„Išsiuntinėjome įstaigoms ir organizacijoms kvietimus, paskelbėme apie būsimą renginį socialiniuose tinkluose ir sulaukėme didelio būrio entuziastų, panorusių ne tik pamatyti, bet ir kurti margučių parką“, – žmonių aktyvumu džiaugėsi E. Karaliūtė.
Pasak jos, buvo ir senbuvių, kurie margučius parkui kūrė ir pernai, ir naujokų, kurie tokią iniciatyvą įgyvendino pirmą kartą.
Žmonių kūrybiškumas – beribis
E. Karaliūtės teigimu, žmonių kūrybingumui nebuvo ribų.
Ant parko žolės nutūpė margučiai, kurių gamybai panaudotas medis, kankorėžiai, šiaudai, samanos, laikraščiai, plastikinės stiklinės, molio puošmenos. Ne vienas didysis margutis šiemet pasipuošė tautinėmis spalvomis.
ŽŪB „Vainiūnų agroservisas“ savojo margučio viduje „apgyvendino“ rankų darbo metalinį traktorių.
Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Baisogalos skyrius velykinį margutį iškepė – jie atvežė kiaušinio formos margutį, kurį išdėliojo iš kelių dešimčių keksiukų.
Didžiausią margutį sukūrė Radviliškio technologijų ir verslo mokymų centro meistrai. Jų kūrinio aukštis – per du metrus.
E. Karaliūtė džiaugėsi, kad sulaukta tiek daug jų idėjos bendraminčių, panorusių gražiausiai pavasario šventei sukurti kažką spalvingo ir gražaus.
„Šeduva turi Velykų medį, o Pakiršinys – Margučių parką. Tad apsilankiusius Šeduvoje, kviečiame atvykti ir iki Pakiršinio. Svarbu, kad margučių marginimo tradicijos neišnyktų, kad jas ne tik mūsų močiutės ir mamos puoselėtų, bet ir apie tai papasakotų savo vaikams ir anūkams. To ir siekiame paįvairindami Velykų šventę“, – sakė E. Karaliūtė.
Etninės kultūros ir amatų centre galima ne tik pasidžiaugti žmonių kūrybiškumu, bet ir pasimokyti margučių dažymo meno, išgirsti apie velykinių simbolių reikšmę, spalvas, raštus.
Čia iki šio mėnesio vidurio vyks edukaciniai užsiėmimai apie kiaušinių marginimą, šį sekmadienį bus surengtos vaikų Velykėlės, o parke išdėlioti didieji margučiai lankytojų lauks iki pat balandžio 23-osios.
Jei dar ras laisvos vietos, lankytojai galės palikti ir savo velykinį sveikinimą ant tam skirto palinkėjimų margučio.
Sigito MIKUČIO nuotr.
Pavartyčių bendruomenė nulipdė tris tautinius margučius.
Užsukti į Margučių parką kviečia Velykų Bobutė.
Baisogalos gimnazija „atrideno“ trispalvį margutį „Lietuva“.
Pakiršinio dvare įsikūrusiame Etninės kultūros ir amatų centre galima pasimokyti ir kiaušinių marginimo meno.