Dvaro parke įsikūrė netradiciniai margučiai

Dvaro parke įsikūrė netradiciniai margučiai

RAD­VI­LIŠ­KIO RA­JO­NE

Dva­ro par­ke įsi­kū­rė ne­tra­di­ci­niai mar­gu­čiai

Pa­kir­ši­nio dva­re įsi­kū­ręs Et­ni­nės kul­tū­ros ir ama­tų cent­ras Ve­ly­kas pa­si­ti­ko pa­si­puo­šęs ne­tra­di­ci­niais mar­gu­čiais – dva­ro par­ke mir­gu­liuo­ja apie de­vy­nias de­šim­tis įvai­riau­sio dy­džio ir spal­vų dirb­ti­nių kiau­ši­nių.

Ve­ly­ki­nių mar­gu­čių par­kas Pa­kir­ši­nio dva­ro priei­gas prieš šven­tes pa­puo­šia jau ant­rus me­tus.

Lai­ma AGA­NAUS­KIE­NĖ

alaima@skrastas.lt

Mar­gu­čių par­kas – ant­rą se­zo­ną

Per­nai ki­lu­sią idė­ją Pa­kir­ši­nio et­ni­nės kul­tū­ros ir ama­tų cent­re or­ga­ni­zuo­ti ve­ly­ki­nių mar­gu­čių šven­tę, o par­ką pa­puoš­ti ne­tra­di­ci­niais ve­ly­ki­niais mar­gu­čiais, pa­kir­ši­nie­čiai en­tu­zias­tin­gai pra­tę­sė ir šiais me­tais.

Praė­ju­siais me­tais Pa­kir­ši­nio par­ke „nu­tū­pė“ per dvi de­šim­tis, o šie­met dva­ro priei­gas pa­puo­šė ke­lis­kart dau­giau – 86 įvai­raus dy­džio mar­gu­čiai.

Šie­met mar­gu­čius į par­ką at­ri­de­no 53 ra­jo­no įstai­gos, or­ga­ni­za­ci­jos, vie­tos ir ki­tos bend­ruo­me­nės.

Pa­kir­ši­nie­čių kvie­ti­mą pri­si­dė­ti prie ve­ly­ki­nių mar­gu­čių par­ko kū­ri­mo ak­ty­viai priė­mė Še­du­vos mies­to se­niū­ni­jos bend­ruo­me­nė – Še­du­vos glo­bos na­mų gy­ven­to­jai kar­tu su dar­buo­to­jais su­kū­rė sep­ty­nis mar­gu­čius, Še­du­vos gim­na­zi­ja ir Še­du­vos lop­še­lis-dar­že­lis – po pen­kis.

Anot mar­gu­čių par­ko ini­cia­to­rės, Et­ni­nės kul­tū­ros ir ama­tų cent­ro di­rek­to­rės Elž­bie­tos Ka­ra­liū­tės, to­kio di­de­lio ak­ty­vu­mo ne­si­ti­kė­ta.

„Iš­siun­ti­nė­jo­me įstai­goms ir or­ga­ni­za­ci­joms kvie­ti­mus, pa­skel­bė­me apie bū­si­mą ren­gi­nį so­cia­li­niuo­se tink­luo­se ir su­lau­kė­me di­de­lio bū­rio en­tu­zias­tų, pa­no­ru­sių ne tik pa­ma­ty­ti, bet ir kur­ti mar­gu­čių par­ką“, – žmo­nių ak­ty­vu­mu džiau­gė­si E. Ka­ra­liū­tė.

Pa­sak jos, bu­vo ir sen­bu­vių, ku­rie mar­gu­čius par­kui kū­rė ir per­nai, ir nau­jo­kų, ku­rie to­kią ini­cia­ty­vą įgy­ven­di­no pir­mą kar­tą.

Žmo­nių kū­ry­biš­ku­mas – be­ri­bis

E. Ka­ra­liū­tės tei­gi­mu, žmo­nių kū­ry­bin­gu­mui ne­bu­vo ri­bų.

Ant par­ko žo­lės nu­tū­pė mar­gu­čiai, ku­rių ga­my­bai pa­nau­do­tas me­dis, kan­ko­rė­žiai, šiau­dai, sa­ma­nos, laik­raš­čiai, plas­ti­ki­nės stik­li­nės, mo­lio puoš­me­nos. Ne vie­nas di­dy­sis mar­gu­tis šie­met pa­si­puo­šė tau­ti­nė­mis spal­vo­mis.

ŽŪB „Vai­niū­nų ag­ro­ser­vi­sas“ sa­vo­jo mar­gu­čio vi­du­je „ap­gy­ven­di­no“ ran­kų dar­bo me­ta­li­nį trak­to­rių.

Rad­vi­liš­kio pa­ra­pi­jos bend­ruo­me­nės so­cia­li­nių pa­slau­gų cent­ro Bai­so­ga­los sky­rius ve­ly­ki­nį mar­gu­tį iš­ke­pė – jie at­ve­žė kiau­ši­nio for­mos mar­gu­tį, ku­rį iš­dė­lio­jo iš ke­lių de­šim­čių kek­siu­kų.

Di­džiau­sią mar­gu­tį su­kū­rė Rad­vi­liš­kio tech­no­lo­gi­jų ir vers­lo mo­ky­mų cent­ro meist­rai. Jų kū­ri­nio aukš­tis – per du met­rus.

E. Ka­ra­liū­tė džiau­gė­si, kad su­lauk­ta tiek daug jų idė­jos bend­ra­min­čių, pa­no­ru­sių gra­žiau­siai pa­va­sa­rio šven­tei su­kur­ti kaž­ką spal­vin­go ir gra­žaus.

„Še­du­va tu­ri Ve­ly­kų me­dį, o Pa­kir­ši­nys – Mar­gu­čių par­ką. Tad ap­si­lan­kiu­sius Še­du­vo­je, kvie­čia­me at­vyk­ti ir iki Pa­kir­ši­nio. Svar­bu, kad mar­gu­čių mar­gi­ni­mo tra­di­ci­jos neiš­nyk­tų, kad jas ne tik mū­sų mo­čiu­tės ir ma­mos puo­se­lė­tų, bet ir apie tai pa­pa­sa­ko­tų sa­vo vai­kams ir anū­kams. To ir sie­kia­me paį­vai­rin­da­mi Ve­ly­kų šven­tę“, – sa­kė E. Ka­ra­liū­tė.

Et­ni­nės kul­tū­ros ir ama­tų cent­re ga­li­ma ne tik pa­si­džiaug­ti žmo­nių kū­ry­biš­ku­mu, bet ir pa­si­mo­ky­ti mar­gu­čių da­žy­mo me­no, iš­girs­ti apie ve­ly­ki­nių sim­bo­lių reikš­mę, spal­vas, raš­tus.

Čia iki šio mė­ne­sio vi­du­rio vyks edu­ka­ci­niai už­siė­mi­mai apie kiau­ši­nių mar­gi­ni­mą, šį sek­ma­die­nį bus su­reng­tos vai­kų Ve­ly­kė­lės, o par­ke iš­dė­lio­ti di­die­ji mar­gu­čiai lan­ky­to­jų lauks iki pat ba­lan­džio 23-osios.

Jei dar ras lais­vos vie­tos, lan­ky­to­jai ga­lės pa­lik­ti ir sa­vo ve­ly­ki­nį svei­ki­ni­mą ant tam skir­to pa­lin­kė­ji­mų mar­gu­čio.

Si­gi­to MI­KU­ČIO nuo­tr.

Pa­var­ty­čių bend­ruo­me­nė nu­lip­dė tris tau­ti­nius mar­gu­čius.

Už­suk­ti į Mar­gu­čių par­ką kvie­čia Ve­ly­kų Bo­bu­tė.

Bai­so­ga­los gim­na­zi­ja „at­ri­de­no“ tris­pal­vį mar­gu­tį „Lie­tu­va“.

Pa­kir­ši­nio dva­re įsi­kū­ru­sia­me Et­ni­nės kul­tū­ros ir ama­tų cent­re ga­li­ma pa­si­mo­ky­ti ir kiau­ši­nių mar­gi­ni­mo me­no.