Diskutavo apie verslumą

Diskutavo apie verslumą

Diskutavo apie verslumą

Šiupyliškiai, pasikvietę svečių iš savojo bei kitų rajonų, surengė diskusiją apie socialinį aktyvumą ir verslumą kaime.

Algimantas BRIKAS

brikas@skrastas.lt

Reikia būti iniciatyviems

Ar jaunimui yra paprasta rasti darbo? Diskusijos „Socialinis aktyvumas ir verslumas kaime“ dalyviai retoriškai klausė ir patys priėjo išvadą, kad tai nėra paprasta. Jeigu darbo vieta ir atsiranda, dirbti dažniausiai priimamas ne jaunas žmogus.

Darbdavys reikalauja darbo patirties. O iš kur jos paimti? Universitetą baigusi šiupyliškė Asta Lengvenienė teigia, kad aukštoji mokykla suteikia tik teorinių žinių.

Laima Skopienė, Šiupylių bendruomenės pirmininkė, įsitikinusi, kad jaunas žmogus pirmiausia pats turi norėti tą darbą dirbti. Ir pateikia pavyzdį.

Kaimyno sūnus bus traktorininkas. Jis stos mokytis, nes gal gaus darbą. Senelis turi traktorių, bet anūkas juo nevažinėja. Jam to nereikia. Jis sėdi prie kompiuterio.

Praleidžiama proga įgyti profesinės patirties.

Diskusijoje pažymėta, kad svarbus paties darbo ieškančiojo iniciatyvumas.

„Sakome, kad jaunimas nieko neveikia, neorganizuotas. O kai reikia organizuotis ne iš gerosios pusės, tai jie susiorganizuoja. Ir mašina, pilna alkoholio, atvažiuoja, kai reikia, ir kalėdinė eglė nugriūva su visais papuošalais“, – remdamasi Šiupylių kaimo pavyzdžiais su sarkazmu pasakojo A. Lengvenienė.

Diskusijoje tvirtėjo mintis, kad jauni žmonės dažniausiai noriai imasi įgyvendinti tik savo idėjas.

Siūloma įsipareigoti sutartimi

Diskusijos dalyviai dalinosi mintimis apie tai, kaip nagingi kaimo žmonės gali prisidurti prie šeimos biudžeto.

Pasak L. Skopienės, Gruzdžiuose yra vieta, kur ne profesionalai amatininkai suneša savo darbelius. Čia galima įsigyti molinių vazonų ar kitokių originalių kūrinėlių ir tuo pačiu paremti šiuos žmones.

Gruzdietė Jurgita Jasiškytė užsiminė, jog gal verta moterų klubuose kooperuotis, pasirašyti sutartį.

Šia sutartimi vadovaujantis, tarkime, kulinarija užsiiminėjančios klubo narės įsipareigotų siuvinius, mezginius ar papuošalus pirkti iš klubo draugių. Mezgėjos, nėrėjos tortų ar saldumynų įsigytų taip pat iš saviškių. Galėtų vykti mainai, galėtų būti mokama pinigais.

Šilalės rajono Laukuvos seniūnijos moterų klubo pirmininkė Laimutė Rupšytė pasakojo, kad jos prekiauti pabandė ir Suomijoje. Prisidėjo lagaminus savo darbelių tikėdamiesi, kad suomiai „griebs“ jų darbelius, o jos parsivešiančios eurų. Paaiškėjo, kad savame krašte šie darbeliai perkami geriau, negu užsienyje.

Diskusijoje dalyvavo Šiaulių, Radviliškio, Biržų, Šilalės kai kurių bendruomenių atstovai.

Autoriaus nuotr.

KŪRYBA: Gruzdietė Jurgita Jasiškytė (dešinėje) sakė, kad, prekiaudamas savo darbeliais, neprasigyvensi, bet šiek tiek prisidurti – galima.

IDĖJOS: Šiupyliškė Asta Lengvenienė dalijosi mintimis apie jaunimo užimtumą.

SUTARTIS: Šiupylių kaimo bendruomenės pirmininkė Laima Skopienė (kairėje) ir Šilalės rajono Laukuvos seniūnijos moterų klubo vadovė Laimutė Rupšytė pasirašo bendradarbiavimo sutartį.