Derliaus dienos šventėje pagerbė ūkininkus

Loretos Ripskytės nuotr.
Daivanas Pranciulis buvo apdovanotas net keturis kartus (nuotraukoje – apdovanojimą teikia Žemaitijos saugomų teritorijų tarnybos direktorius Mindaugas Balčiūnas). Tai ūkininkas, verslininkas, be kurio pagalbos neįsivaizduojamos Kalėdų šventės kultūros centre, Vyšnių festivalio renginiai.
Žagarėje (Joniškio rajonas) praėjusį sekmadienį parapijos klebono Andriaus Valčiuko iniciatyva pirmą kartą vyko Derliaus dienos šventė, per kurią padėkota vietos ūkininkams, prisidedantiems prie įvairių darbų, paremiantiems, talkinantiems ne tik parapijai, bet ir seniūnijai, regioniniam parkui, kultūros centrui.

 

Derliaus diena įstatymu patvirtinta ir švenčiama nuo 2001-ųjų antrąjį spalio šeštadienį. Žagarėje tokia šventė organizuota pirmą kartą, o ją inicijavo parapijos klebonas Andrius Valčiukas. Pasak jo, šventė nukelta kiek vėliau, nes reikėjo suderinti programą – juk buvo pakviestas koncertuoti Šiaulių vaikų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, ką tik grįžęs iš konkurso Italijoje, kuriame nuskynė aukso medalį, o vadovas Remigijus Adomaitis tapo geriausiu dirigentu. Choro pasirodymas sulaukė audringų ovacijų, o Seimo narys Liudas Jonaitis, pabrėždamas, kad „Dagilėlis“ pasaulyje garsina ne tik Šiaulius, bet visą Lietuvą, Šiaurės Europos šalį, dirigentą R. Adomaitį pagerbė, įteikdamas jam Seimo sidabrinį Vyčio ženklą.

„Tai – labai tinkamas metas renginiui, nes lauko darbai jau beveik baigti, o ūkininkai – mūsų pagrindiniai talkininkai, pagalbininkai, jei tik prireikia technikos, darbo jėgos, kartais ir finansinės paramos, į juos pirmiausia gali atsiremti. Šią vasarą tvarkėme Senosios Žagarės bažnyčios šventorių juosiančią tvorą: keitėme medinį stogelį, remontavome akmenų mūrą. Tad kai reikėjo atvežti statybines medžiagas, išgabenti šiukšles, statybines atliekas – kreipiausi būtent į juos. Parapija turi didelius bažnyčios sklypus, kur reikia žolę nupjauti, ir vėl pirmieji pagalbininkai ūkininkai. Norėjosi juos pagerbti, atsidėkoti“, – sakė Žagarės parapijos klebonas A. Valčiukas, kuris tokią šventę buvo sumanęs jau praėjusiais metais, bet dėl pandemijos tąkart idėja liko neįgyvendinta.

Renginyje gražūs žodžiai ir padėkos raštai žemdirbiams keliavo iš Seimo nario Liudo Jonaičio, Ūkininkų sąjungos Joniškio skyriaus pirmininkės Lilijos Šermukšnienės, Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos vadovo Mindaugo Balčiūno, seniūno Sauliaus Kužmarskio, kultūros centro direktorės Aistės Tuminaitės–Orlauskės ir renginio sumanytojo klebono rankų, susirinkusius sveikino meras Vitalijus Gailius, icemerė Vaida Aleknavičienė.

Buvo apdovanoti ūkininkai: Alvydas Malinauskas, Almantas Malinauskas, Laimondas Malinauskas, Zigmantas Skripkus, Jonas Urkis, Algirdas Virmauskas, Alvydas Karinauskas, Vincas Daunys, Marijonas Pamparas, Daivanas Pranciulis, Stanislovas Šimaitis, Tadas Šimaitis, Eugenijus Vaitekūnas, Rimantas Uogelė, Donatas ir Algirdas Staigvilai, Vitalija ir Saulius Sargiūnai, Daina ir Valentinas Sičiovai, Raimonda ir Donatas Dovilčiai, Vytautas Plavičius.

Ūkininkai, kaip sakė juos apdovanojusieji, padeda ir savo technika, ir patarimais, ir finansine parama.

Seimo narys Liudas Jonaitis priminė, kad prieš savaitę Joniškio rajono savivaldybė „Auksinių krivūlių“ apdovanojimų renginyje pelnė nominaciją „Už lyderystę sveikatos apsaugoje“. Tai – jau trečioji savivaldybės laimėta krivūlė. Tokie apdovanojimai, pasak Seimo nario, yra ne vien aukščiausių vadovų, bet visos savivaldybės administracijos, seniūnijų, įstaigų nuopelnas. Be to, ką tik minėta Vietos savivaldos diena. Todėl jis, naudodamasis proga, padėkos raštą ir vėliavą už gerus darbus įteikė Žagarės seniūnui Sauliui Kužmarskiui.

Nepamirštas ir Žagarės klebonas Andrius Valčiukas, kuris renginio išvakarėse minėjo gimtadienį. Jis taip pat sulaukė sveikinimų.