
Naujausios
Dėmesys krašto spalvoms ir raštams
2017–uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Tautinio kostiumo metais. Šiems metams pažymėti Naujosios Akmenės vaikų lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ organizavo respublikinę pažintinę-praktinę konferenciją „Spalvos ir raštai mano krašto“.
Į gausiai susirinkusią auditoriją kreipėsi Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Janina Rekašienė ir Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorė Irina Mikulevič. Muzikinį sveikinimą dovanojo lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikų folkloro ansamblis „Malūnėlis“, vadovaujamas Onos Deniušienės, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos tradicinių kanklių ansamblis „Akmenėlė“ (vadovė Loreta Rimkuvienė) ir Naujosios Akmenės muzikos mokyklos lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vykdomo meninio projekto „Skambančios dūdelės–3“ ugdytiniai su mokytoju, birbynininku Valdu Bogavičiumi.
Konferencijos iniciatorė Ona Deniušienė pristatė savo dar spaustuvės dažais kvepiančią, asmeninėmis lėšomis išleistą autorinių kūrinių knygutę „Padainuokim ir pašokim“.
Po prasmingų konferencijos atidarymo žodžių ir linksmų muzikinių sveikinimų konferencijos dalyviai buvo pakviesti į parodos „Mano tautinis kostiumas“ atidarymą šios įstaigos ekspozicinėje erdvėje.
Parodos kuratorės – lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ neformaliojo švietimo (meninis ugdymas) vyresnioji mokytoja Daiva Andriuškienė ir neformaliojo švietimo mokytoja ekspertė (muzikos mokymas) Ona Deniušienė – supažindino su vaikų kūrybinių dirbtuvėlių metu gimusiais tautiniais kostiumais.
Vėliau konferencijos pranešimą „Žemaičių tautinio kostiumo ypatumai“ sodria žemaičių tarme pristatė Akmenės rajono savivaldybės Kultūros centro etninės kultūros specialistė Marija Urbonienė. Muzikos mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Loreta Rimkuvienė parengė pranešimą „Tautinio kostiumo link“.
Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Balčiūnienė ir muzikos mokytoja metodininkė Gražina Pamparienė kalbėjo apie lietuvių liaudies palikimo puoselėjimą. Vyresnioji logopedė Alma Sinkevičienė ir logopedė metodininkė Vaida Labanauskienė pristatė pranešimą „Sukasi metų ratas“.
Konferencijoje kalbėta apie lietuvių liaudies tradicijas ir šiuolaikinę ugdymo būdų dermę, tautiškumo ugdymą Šiaulių miesto vaikų lopšelyje-darželyje „Varpelis“, apie tai pasakojo šios įstaigos meninio ugdymo mokytoja metodininkė Rima Barkauskienė. Šiaulių miesto vaikų lopšeliodarželio „Voveraitė“ neformaliojo ugdymo mokytoja, muzikos mokytoja metodininkė Diana Polekienė pristatė pranešimą „Pasakojamoji ir dainuojamoji tautosaka kaip tinkama priemonė, padedanti bendrinti, kurti, stiprinti ryšius tarp kartų“. Pristatyta ir daugiau įdomių pranešimų.
Kūrybinėse dirbtuvėse Akmenės rajono savivaldybės Akmenės krašto muziejaus direktorė Lionė Stupurienė mokė gaminti riešines, viešnia iš Vilniaus rajono Sigita Burgienė supažindino ir praktiškai demonstravo, kaip pasigaminti lėles, o konferencijos iniciatorė Ona Deniušienė mokė rišti tautines juostas.
Valdas BOGAVIČIUS, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos muzikos (birbynė) vyresnysis mokytojas
Agnės Jurdonienės nuotr.
Konferencija „Spalvos ir raštai mano krašto“ organizuota gilias etnokultūrines tradicijas puoselėjančiame Naujosios Akmenės vaikų lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“.