Naujausios
Gelbsti seniūnijos darbininkų rankos
Kelmės miesto seniūno pavaduotoja Irina Petkevičienė sako, jog taip gražiai sutvarkyti „Draugystės“ parką nebūtų įmanoma be ūkiško rajono vadovų ir buvusio seniūno Romo Atkočaičio požiūrio bei darbuotojų geranoriškumo, meilės savo darbui, o tuo pačiu ir kraštui, kuriame gyvena.
„Daugelį darbų atlikome ūkio būdu, – pasakoja seniūno pavaduotoja.– Pavyzdžiui, šiemet, prieš Kelmės 540 –ųjų metinių minėjimą palei Kražantės upę nutiestas naujas 200 metrų trinkelėmis grįstas takas, pastatyta arka – įėjimas į parką nuo plento pusės. Išleidome tik 10 tūkstančių eurų.
Dar 250 eurų kainavo medžiagos palei taką pastatytai sūpynei ir dviems suoleliams, puoštiems metalo dirbiniais. Jeigu šiems darbams būtume skelbę viešuosius pirkimus ir samdę firmą, būtų kainavę keliskart daugiau. Visa tai padarė seniūnijos darbininkai savo darbo laiku, už atlyginimą.“
Kai kurie takai parke išgrįsti jau naudotomis, bet dar visiškai geromis trinkelėmis, kurių nenorėta išmesti, nes būtų švaistomi biudžeto pinigai.
Patriotai daro stebuklus
Senos trinkelės išdėtos ir aplink pavėsinę. Pavėsinę taip pat pastatė seniūnijos darbininkai. Čia, sėdėdamas ant medinių metalo kompozicijomis puoštų suolelių gali paskambinti ir pianinu, kurį dovanojo viena įmonė.
Pavėsinė taip pat pastatyta savo jėgomis. Pirkta tik medžiagų už 600 eurų. Samdant įmonę toks statinys ir jo aplinkos sutvarkymas būtų atsiėjęs apie 10 tūkstančių eurų. Originalų metalo dirbiniais puoštą statinį sukūrė seniūnijos specialistas Erikas Andruška.
Apie šį Kelmės patriotą – atskira kalba. Jau prieš keletą metų, pradėjęs dirbti seniūnijoje, Erikas originaliais suoleliais su širdutėmis, skėčiais ir kitomis meninės kalvystės detalėmis papuošė Civilinės metrikacijos skyriaus kiemą ir kai kurias laisvalaikio erdves mieste. Šiuo metu jau keli tokie suoleliai bei sūpynės puošia ir „Draugystės“ parką.
Kelmę puošiančius ir kelmiškiams naudingus dalykus Erikas su seniūnijos darbininkais dažniausia meistrauja seniūnijos dirbtuvėse žiemą, kai mažiau aplinkos tvarkymo darbų. O štai parke įkurdintą sūpynę „Vaikystės svajonė“ sumeistravo savo namuose ilgais žiemos vakarais.
Kelmę garsina ir dailininko Andriaus Seselsko sumanytas projektas miestą paversti galerija po atviru dangumi. Dailininkų, norinčių savo tapytais paveikslais puošti Kelmę daugėja. Daugėja ir meno kūriniais užpildytų erdvių. Dalis galerijos jau atkeliavo ir į Draugystės parką.
Dažnai vasaros vakarais tenka matyti, kaip seniūnijos darbininkai, pasitelkę specialią techniką, laisto miestą gausiai puošiančius gėlynus. Jų miestui negaili taip pat patriotiškai nusiteikusi seniūnijos darbuotoja Audronė Šiatkienė. Kūrybinga moteris išradingai puošia visas miesto erdves. Kelmė žydi nuo pavasario iki vėlyvo rudens.
Sutaupoma didesniems projektams
Taupiai naudojant seniūnijos ir savivaldybės biudžeto lėšas galima žymiai daugiau nuveikti. Pavyzdžiui, naujai išbetonuoti parko pėsčiųjų takus už 53 tūkstančius 805 eurus. Apšviesti stadioną ir pasivaikščiojimo takus už 106 tūkstančius eurų.
Per pastaruosius trejus metus į parką investuota tikrai nemažai. Užpernai už 7068 eurus pakeistos žiūrovų tribūnos. Už 45 tūkstančius 556 eurus įrengta paplūdimio karstynė ir žaidimų aikštelė vaikams. Dar viena vaikų žaidimų aikštelė, kuria negali atsidžiaugti jaunos šeimos, įrengta pačiame parke. Ji kainavo 109 tūkstančius 600 eurų.
Užpernai Kražantės upės saloje pastatytas šviečiantis Kelmės miesto simbolis ratas, kainavęs beveik vienuolika tūkstančių eurų. Pernai „Draugystės“ parke baigtas rengti diskgolfo aikštynas, į kurį žaisti su skraidančiomis lėkštėmis atvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos.
Šalia futbolo stadiono pastatytas viešasis konteinerinis tualetas, kainavęs beveik 32 tūkstančius.
Iš meilės savo kraštui
Dėmesio ir meilės žmogui, savo kraštiečiui ženklai jaučiami kiekviename žingsnyje. Viena iš Kelmės seniūnaičių Ingrida Makauskienė parašė projektą. Už gautas lėšas miesto centre prie Algirdo Lipeikos meno mokyklos ir „Draugystės“ parke šalia vaikų žaidimų aikštelės atsirado geriamo vandens fontanėliai, naudingi tiek sportuojantiems žmonėms, tiek į žaidimų aikštelę atėjusiems tėvams ir jų vaikučiams. Pagalvota net apie gyvūnus, kurie taip pat gali pasinaudoti fontanėliu.
Visuomenės sveikatos biuro projektų dėka parke randasi vis daugiau treniruoklių.
Asociacijos „Vaikystės svajonė“ narės – mamos, auginančios vaikus – už jų organizacijai paaukotas mokesčių mokėtojų 1,2 procento lėšas nupirko hamakų. Pakabino juos Draugystės parke, tarp medžių.
Pastatė knygų namelį. Čia knygučių gali rasti ir vaikai, ir mamos, atėjusios pabūti gamtoje, pasilepinti hamake ar išsitiesti su atžalomis ant pievutės.
Ant paplūdimio smėliuko sumontuota virtuvėlė, čia vaikai gali žaisti namus. Pridėta ir mašinėlių bei kitokių žaislų, kuriuos pažaidus reikia padėti ten, kur buvo, kad galėtų pasinaudoti ir kiti vaikai.
„Tik gaila, jog kai patriotiškai nusiteikę kelmiškiai aukoja savo laiką, kad paįvairintų kraštiečių laisvalaikį, kai kurie negerbia ir nesaugo jų darbo, – sako I. Petkevičienė. – Nesurenka po parką vedžiojamų šuniukų išmatų. Kol buvo karšto vandens tualetuose, kai kurie nesąžiningi žmonės buvo pradėję praustis patys ir netgi maudyti gyvūnus. Teko šiltą vandenį atjungti.“