Dėl taurės varžėsi šachmatininkai

Radviliškio miesto kultūros centre surengtose tarptautinėse šachmatų varžybose „Radviliškis 2014“ nugalėjo šiauliečių komanda. Radviliškio šachmatų klubo šachmatininkai pelnė trečiąją komandinę vietą.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Į šachmatų turnyrą suvažiavo per 60 šachmatininkų iš įvairių šalies kampelių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Trakų, Joniškio, Kelmės, Žagarės, Ariogalos bei Radviliškio. Turnyrą paįvairino radviliškiečių draugų iš Gniezno miesto (Lenkija) žaidimas. Svečiai iš Gniezno Radviliškio šachmatų čempionate dalyvavo devintą kartą.

Į dešimt komandų susibūrę šachmatininkai buvo priversti nusileisti Šiaulių miesto komandai, komandinėse varžybose įveikusiai visus varžovus.

Antrą vietą komandų žaidime iškovojo panevėžiečiai, trečiąją – Radviliškio šachmatų klubas.

Asmeninėse varžybose nugalėjo tarptautinis meistras iš Šiaulių Matas Narmontas, surinkęs 7 taškus, antrąją vietą pelnė buvęs radviliškietis, dabar gyvenantis Vilniuje, tarptautinis šachmatų meistras Vaidas Sakalauskas (6,5 taško), trečiąją – šiaulietis Rokas Klabis (6,5 taško).

Žaibo turnyre, kuriame varžėsi radviliškiečiai ir lenkai, laimėjo rajono atstovas Donatas Kišonas.

Geriausiai žaidusiu užsieniečiu paskelbtas lenkas Banach Szymon, geriausia žaidusia moterimi – Gintarė Paulauskaitė.

Turnyro nugalėtojus apdovanojo taures įsteigęs Radviliškio verslinininkų asociacijos prezidentas Gediminas Lipnevičius.

Šachmatais žaidžiantis verslininkas „Mūsų kraštui“ sakė ir ateityje norintis paremti rajono šachmatininkus ir nors kiek atgaivinti šią kažkada gana populiaria buvusią sporto šaką rajone, kuri dabar yra kiek apmirusi.

Autorės nuotr.

SIDABRAS: Buvęs radviliškietis, tarptautinis šachmatų meistras Vaidas Sakalauskas turnyre laimėjo antrąją vietą.

DALYVIAI: Turnyre varžėsi būrys įvairaus amžiaus ir pasiekimų šachmatininkų.

SVEČIAI: Lenkijos Gniezno miesto delegacija radviliškiečių turnyre dalyvavo devintą kartą.