Dėl planuojamo banko skyriaus uždarymo ieškoma kompromiso

Radviliškio r. savivaldybės nuotr.
„Swedbank“ nusprendė uždaryti Radviliškyje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, esantį savo skyrių, bet pažadėjo pastatyti bankomatą.

„Swedbank“ nusprendė uždaryti Radviliškyje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, esantį savo skyrių.

Radviliškio rajono meras K. Račkauskis praėjusią savaitę Šiauliuose susitiko su šio banko Šiaulių padalinio valdytoja Loreta Volbekiene ir aptarė susidariusią situaciją. Vadovė paaiškino, jog banko sprendimą uždaryti Radviliškio skyrių lėmė tai, jog tiesiogiai į banko skyrių ateidavo labai mažai klientų.

Kadangi patalpas savo veiklai bankas nuomojasi iš privataus verslo, kiekvieną mėnesį tekdavo nemažai sumokėti už patalpų nuomą.

Meras per pokalbį su L. Volbekiene akcentavo, kad gyventojams svarbiausia yra esant poreikiui turėti galimybę išsigryninti pinigus arba į sąskaitą įnešti grynuosius pinigus. „Swedbank“ Šiaulių padalinio valdytoja pažadėjo, kad Radviliškio mieste bankas pastatys bankomatą, kuriame bus galima išsigryninti pinigus ir įnešti į sąskaitą grynuosius, todėl gyventojai nepatogumų nepatirs.

Meras banko atstovei pažadėjo savo pagalbą ieškant patalpų geresnėmis sąlygomis, jeigu su dabartinių patalpų savininku nepavyktų susitarti bankui priimtinomis kainomis.

Mero nerimą kėlė tai, jog uždarius banko skyrių be darbo gali likti čia dirbę žmonės. Per pokalbį L. Volbekienė merui užtikrino, kad nė vienas iš „Swedbank“ Radviliškio skyriaus darbuotojų nebus atleistas iš darbo, nes visiems darbuotojams pasiūlytos atitinkamos pareigos banko Šiaulių padalinyje.

Meras praėjusią savaitę šį klausimą aptarė ir per susitikimą su Seimo nariu Antanu Čepononiu. Seimo narys pažadėjo bankų skyrių uždarymo klausimą iškelti Seimo Biudžeto ir finansų komitete, nes bankai savo skyrius uždarinėja įvairiuose šalies miestuose, ir Radviliškis nėra išimtis.

Galbūt Seimo nariams pavyks šią problemą išspręsti visos šalies mastu, nes Radviliškio rajono savivaldybė negali dotuoti banko savo biudžeto lėšomis, kadangi to daryti neleidžia įstatymai.

Kadangi patalpos, kuriose įsikūręs „Swedbank“ Radviliškio skyrius, priklauso UAB „Ligelitas“, kurios savininkas ir direktorius yra rajono Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, K. Račkauskis kreipėsi į jį ir pasiūlė peržiūrėti patalpų nuomos kainas.