Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje – nauja vadovė

Savivaldybės nuotr.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio vadove tapo Laura Prascevičiūtė.

Įvykus konkursui, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio vadove tapo Laura Prascevičiūtė, istorikė, paveldosaugininkė, humanitarinių mokslų daktarė.

Konkurse dalyvavo du kandidatai. L. Prascevičiūtė buvo įvertinta aukštesniu balu. Pretendentų atrankos būdas – veiklos programos pristatymas ir testas žodžiu (pokalbis). L. Prascevičiūtė bus priimta į pareigas gavus kompetentingos institucijos pažymą.

L. Prascevičiūtė 2005 metais baigė istorijos bakalauro studijas Šiaulių universitete. 2007 metais Vilniaus universiteto Istorijos fakultete sėkmingai užbaigė paveldosaugos magistro studijas, o 2013-aisiais apsigynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Stažavosi Lenkijoje Balstogės mokslo draugijoje, tarptautinėje Nesvyžiaus akademijoje.

Nuo 2005 metų dirbo praktinėje bei mokslinėse srityse Kultūros paveldo departamente prie Kultūros ministerijos, Šiaulių universitete, Šiaulių kolegijoje, kitose institucijose bei organizacijose. Pastaruoju metu ėjo Kultūros paveldo departamento Šiaulių skyriaus vedėjo pareigas. Vykdo mokslinę veiklą, tyrimus, yra mokslinių knygų bei straipsnių autorė, nekilnojamojo kultūros paveldo ekspertė.

Svarbiausiais muziejaus komandos siekis, pasak L. Prascevičiūtės, – išlaikyti keturiasdešimties metų įdirbį bei kokybę ir plėsti muziejaus žinomumą, lankomumo didinimą, veiklas.

Muziejaus įkūrėjo, direktoriaus Egidijaus Prascevičiaus ir muziejaus darbuotojų įdirbis nulėmė, kad muziejus yra viena lankomiausių bei žinomiausių atminties vietų ne tik Radviliškio rajone, bet ir Lietuvoje, net Latvijoje. Jis visuomenės atstovų, muziejininkų, mokslininkų muziejus vertinamas kaip vienas labiausiai išpuoselėtų, turtingiausių savo ekspozicijomis, fondais, veiklomis muziejų. Jis pristatomas kaip unikalus reiškinys, atspindintis kultūros istorijos, kompleksinį paveldo restauravimo ir išsaugojimo pavyzdį.