Dainų ir šokių šventėje Kuršėnuose – svečiai iš Ukrainos

Savivaldybės nuotr.
Dolynos savivaldybės meras Ivan Dyriv susitikime su ūkininku Česlovu Vytautu Karbauskiu asmeniškai padėkojo už paramą karo draskomai Ukrainai.

Šiaulių regiono dainų ir šokių šventėje „Skambantis gyvybės medis“ Šiaulių rajono savivaldybė sulaukė ypatingų svečių – karo alinamos Ukrainos Dolynos miesto savivaldybės mero Ivan Dyriv vadovaujamos delegacijos. Ukrainiečiai į Dainų ir šokių šventę atvyko ne tik su koncertine programa, bet ir su ypatinga padėka už tai, kad pirmomis karo savaitėmis būtent Šiaulių rajono savivaldybė organizavo daugiau nei 100 tūkstančių eurų humanitarinės paramos krovinį į Dolynos savivaldybę, Ukrainos vaikams surengė stovyklą, o neseniai skyrė ir dar 50 tūkstančių eurų paramą šiai Ukrainos savivaldybei – pinigai jau pasiekė savivaldybės sąskaitą ir yra naudojami pagalbai kare.

Dolynos miesto savivaldybės delegacija šiltai bendravo su Savivaldybės vadovais, Tarybos nariais, dalyvavo keliuose Šiaulių regiono dainų ir šokių šventės renginiuose, keliavo po Šiaulių rajono ir kaimynines savivaldybes. Gegužės 17 dieną Dolynos miesto meras ir delegacija dalyvavo Dainų ir šokių šventės atidarymo renginyje, o gegužės 18-ąją Daugėlių pušyne stebėjo šventinę programą, kur koncertavo ir Ukrainos jaunimas.

Dolynos savivaldybės meras Ivan Dyriv atvyko su simbolinėmis dovanomis – šaudmenų, kuriais buvo ginama Ukrainos žemė, gilzėmis. Tokios gilzės įteiktos Šiaulių rajono savivaldybei ir ūkininkui Česlovui Vytautui Karbauskiui, su kuriuo Dolynos meras pageidavo susitikti asmeniškai. Svečias papasakojo, kad Dolynos savivaldybė turi daug bendradarbiavimo sutarčių su įvairiomis savivaldybėmis, tačiau prasidėjus karui 2022 metų vasarį būtent Šiaulių rajono savivaldybė ir ūkininkas Česlovas Vytautas Karbauskis pirmieji ištiesė pagalbos ranką.

Ukrainos savivaldybės meras Č. V. Karbauskiui įteikė simbolinę gilzę, o pastarasis svečiui – skulptoriaus prof. Stasio Žirgulio sukurtą statulėlę, simbolizuojančią Pergalės deivę Nikę, linkėdamas, kad Ukraina pasiektų pergalę prieš užpuoliką.