Dailininkas kuria Kelmės mini bulvarą

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Kretingoje gimęs ir augęs dailininkas Andrius Seselskas įsikūrė žmonos Jurgitos gimtinėje ir tapo Kelmės patriotu. Kelerius metus iš eilės miestą puošė originaliomis Kalėdų eglėmis. Šią vasarą pradėjo pirmuoju savo grafiti darbu.
Kelmiškis dailininkas Andrius Seselskas jau trys savaitės darbuojasi Kelmės centre, Vytauto Didžiojo ir Birutės gatves jungiančiame skersgatvyje. Čia, ant vienaaukščio pastato sienos gimsta spalvingas grafiti piešinys, kuris jau dabar tampa kelmiškių ir miesto svečių traukos centru.

Kvietimas sustoti

Idėja Kelmėje sukurti mini bulvarą, kuris taptų traukos centru, Kelmės patriotui Andriui Seselskui mintyse kirbėjo jau visą penkmetį. Jo kaip dailininko misija galėjo būti tapyba ant pastato sienos. Kelmėje tokių pastatų, kurių sienos tiktų grafiti piešimo technikai, nėra daug. Ryškiausią viziją dailininkas matė miesto centre esančiame skersgatvyje, kurį tarsi aprėmina vienaaukštis ir keliaukštis namai.

Idėja buvo priimtina ir miesto seniūnui Romui Atkočaičiui. Jis pasiūlė verslininkui Rimantui Giržadui, kuriam priklauso vienaaukštis pastatas grafiti papuošti jo sieną. Siena buvo nutinkuota, kad būtų tinkama tapybai. Beliko piešti.

„Pagrindinė piešinio mintis keitėsi, – pasakoja Andrius Seselskas. – Iš pradžių galvojau įprasminti Kelmės miesto pavadinimo kilmę iš kelmo. Tačiau žinau, jog ne visiems ši idėja patinka, pasirinkau paprastesnį ir visiems suprantamą variantą kvietimą sustoti nuo bėgimo. Tiesiog prisėsti ir išgerti puodelį kavos. Ne paskubomis, o iš lėto, pasišnekuočiuojant, skiriant kavos gėrimo ritualui bent valandą.“

Beveik trijų metrų aukščio ir kelių dešimčių metrų ilgio siena atgijo kavą geriančių žmonių veidais. Jie nutapyti tik Andriui Seselskui būdinga technika, primena mistines būtybes, kurių vienos skleidžia šviesą, kitos – išvirkščiąją, blogąją gyvenimo pusę.

Parodyti dvi gyvenimo puses išprovokavo prie sienos stovėjusi skulptūra, sukurta per Kelmėje vykstančius tradicinius akmentašių simpoziumus. Joje vaizduojamas nusisukęs į pastato sieną, gamtinius reikalus atliekantis vyras.

Kavagėrio temą pasufleravo priešais pastato sieną esanti kavinė, į kurią prie lauke pastatytų staliukų papietauti, susitikti su draugais ar pavakaroti renkasi kelmiškiai.

Be to, pats Andrius su žmona Jurgita rengia diskusijas – kavagėrius Kelmėje ir kitose Šiaulių apskrities vietovėse, Kretingoje. Čia susirinkę žmonės diskutuoja apie gyvenimą, meilę, kūrybą ir kitas vertybes bei prasmes.

Prie grafiti piešiniu papuoštos sienos taip pat stovės simbolinis kalvių darbo staliukas ir kėdės, kuriuos kuria kelmiškis Erikas Andriuška.

Tampa traukos centru

Tai pirmasis dailininko Andriaus Seselsko grafiti technika sukurtas darbas. Šiuo metu dailininkas daugiausia dėmesio skiria knygų iliustravimui. Naujausias jo kūrinys iliustruota J. Biliūno apsakymų knyga. Be to, Andrius tapo originalius, menininkų susidomėjimo sulaukiančius paveikslus, rengia parodas.

Pirmajam savo grafiti darbui dailininkas paskirs visą mėnesį. Pats sako, jog dirbs tiek, kiek reikės, kad piešinys taptų ir miesto, ir jo paties vizitine kortele.

Dailininkas viliasi, jog palyginti nedidelio pločio ir neilgas skersgatvis taps Kelmės mini bulvaru ir traukos centru.

Jau dabar čia ateina mamos su vaikais, prie jo piešinio fotografuojasi. Čia įsikūrusi buitinės technikos parduotuvė nuomoja vaikams paspirtukus. Šioje erdvėje jie gali pasivažinėti.

Žmonės specialiai šiuo skersgatviu eina į darbą, kad pasigrožėtų piešiniu. Kiti sustoja ir dėkoja dirbančiam dailininkui.

Statybos darbais užsiimantis verslininkas dailininkui nemokamai atvežė pastolius, nes kai kuriose vietose tenka palypėti aukščiau.

Noru gyventi gražiau užsikrėtė ir šalia esančiuose pastatuose įsikūrę verslininkai. Mėsos parduotuvės savininkas ruošiasi naujai perdažyti pastato sieną. Kavinės šeimininkai ketina įrengti apšvietimą, kad mini bulvaras trauktų žmones ir vėlyvu laiku.

Dailininkas centrinėje Kelmės gatvėje yra nusižiūrėjęs dar keletą pastatų, kurių sienas tiktų papuošti grafiti piešiniais. Tačiau ar to norėtų jų šeimininkai – neaišku.