
Naujausios
Būk pasveikintas, Ugnini Gaidy!
Metų sandūroje, Ugninę Beždžionę keičiant Ugniniam Gaidžiui, prisimename žmones ir įvykius, kuriems nueinantys metai buvo dosnūs gerais darbais ir pasiekimais, nauja patirtimi, kurie tikisi, jog 2017-ieji jiems bus tų darbų tąsa.
Sportas tapo gyvenimo būdu
Genovaitė KAZLAUSKIENĖ – veteranė lengvaatletė, Europos ir pasaulio čempionatų prizininkė bei nugalėtoja. Prieš šventes sportininkė už sportinius pasiekimus ir rajono garsinimą tarptautiniuose turnyruose apdovanota rajono mero Padėkos ženklu.
Didžiausių pasiekimų G. Kazlauskienė šiemet pasiekė Italijoje, Anconoje, vykusiose Europos sporto veteranų lengvosios atletikos pirmenybėse, kur tapo rutulio stūmimo rungties čempione.
Toje pačioje rungtyje lengvaatletė šiemet laimėjo „auksą“ ir Australijoje, Perte, vykusiame Pasaulio sporto meistrų veteranų lengvosios atletikos čempionate.
Vokietijoje vykusiame čempionate G. Kazlauskienė tapo pasaulio rekordininke akmens stūmimo rungtyje. Tarp Lietuvos sportininkų iki šiol niekas nebuvo dalyvavęs tokioje nestandartinėje rungtyje.
„Australijos čempionatas vienareikšmiškai buvo svarbiausias ir varžovų, ir šalių dalyvių skaičiumi, ir sportininkų pasirengimo lygiu, todėl džiaugiuosi, kad pavyko jame iškovoti aukso medalį“, – „Mūsų kraštui“ sakė G. Kazlauskienė.
Kitąmet sportininkė ketina dalyvauti dviejuose tarptautiniuose lengvosios atletikos veteranų čempionatuose Naujojoje Zelandijoje ir Danijoje.
Paklausta, ar turi ambicijų iš jų parsivežti medalių, G. Kazlauskienė optimizmu netryško.
„Šiuo metu gydausi gana rimtą rankos traumą – kiekvieną dieną, lydima skausmo, darau gydytojų rekomenduotus mankštos pratimus, todėl dar anksti kalbėti apie lūkesčius būsimuose čempionatuose“, – sakė G. Kazlauskienė.
Šešerius metus kiekvieną rytą veteranė pirmiausia pasimankština, po to grūdinasi po šaltu dušu ir taip pradeda savo dieną. Du ar tris kartus per savaitę po gerą valandą treniruojasi.
„Jei to nepadarau, ima graužti sąžinė, nes judėjimas, treniruotės jau yra tapę mano gyvenimo būdu. Manau, kad ir jaunam, ir vyresniam yra svarbu neapkerpėti, judėti. Reikia tik surasti mėgiamą judėjimo formą, savąją sporto rūšį.
Vienam patinka bėgioti, kitam – žaisti krepšinį, trečiam – lieti prakaitą štanginėje, dar kažkam prie širdies joga. Ir tegul tuo užsiima. Svarbu neužsisėdėti, kad gyvenimo tikslu netaptų televizorius ir lova. To ir linkiu kiekvienam“, – linkėjo sporto veteranė.
Asmeninė nuotr.
Lengvaatletės veteranės Genovaitės Kazlauskienės pelnytų apdovanojimų kraitis – įvairiaspalvis ir didžiulis.
Politiką įsivaizdavo kitokią
Justas MALINAUSKAS, rajono Tarybos narys, naujokas politikoje, Kontrolės komiteto pirmininkas.
„Eidamas į politiką, ją įsivaizdavau kiek kitokią. Kadangi mėgstu į viską žiūrėti ūkiškai (pagal profesiją esu statybos inžinierius) – Savivaldybėje matau daug neūkiškumo įgyvendinant projektus, įsisavinant lėšas.
Kad ir remontuojamas Radvilonių kaimo kelias. Dėl jo skundėsi vietos gyventojai. Nuvykus į vietą, plika akimi matėsi, jog remontui skirtos lėšos išmestos lyg į balą.
Kontrolės komitete šiemet svarstėme nemažai klausimų, mėginome išsiaiškinti galimus pažeidimus, tačiau turiu pripažinti, kad ne visi posėdžiai buvo rezultatyvūs.
Svarstant mieste statomo baseino papildomo finansavimo klausimus ir Savivaldybės administracijos paprašius pateikti komitetui reikiamus dokumentus, jie taip ir nebuvo pateikti – administracijos direktorė komiteto prašymą ignoravo.
Dėl Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centre kilusio konflikto tarp administracijos ir vienos gydytojos, rekomendavome tai išsiaiškinti rajono merui bei įstaigoje atlikti auditą.
Aiškinomės ir rajono ambulatorijų personalo veiklą, kadangi yra neaišku, kaip per 8 darbo valandas sugebama dirbti keliuose darbuose. Tai bus toliau aiškinamasi jau po Naujųjų.
Nemažai mūsų svarstytų klausimų kartu svarstė ir aukštesnės institucijos – Specialiųjų tyrimų tarnyba, prokuratūra ar Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, todėl ne vienoje srityje mums teko laukti jų pateiktų išvadų.
Manyčiau, kad Tarybos nariai turėtų daugiau bendrauti su savo rinkėjais. Aš, atėjęs į politiką, tikėjausi, kad tas ryšys yra glaudesnis, nes turime atstovauti rinkėjų interesams, o ne saviems.
Mes neturime paskelbtų priėmimo valandų, per kurias būtų galima susitikti su gyventojais.
Mums, politikos naujokams, pirmieji beveik dveji metai buvo visa ko mokymosi metas. Gal todėl ir rezultatai buvo mažiau apčiuopiami. Kitąmet, manau, dirbsime rimčiau, nes spręsti tikrai yra ką.
Laimos AGANAUSKIENĖS nuotr.
Kontrolės komitetui vadovaujantis politikos naujokas Justas Malinauskas (dešinėje) Savivaldybės veikloje įžvelgia nemažai neūkiškumo.
Tikisi kūrybingų metų
Buvusiai radviliškietei, fotomenininkei ir kino operatorei Kristinai SEREIKAITEI 2016-ieji buvo svarių laimėjimų metai.
Krokuvos kino bei Rusijos dokumentinių filmų festivaliuose jai buvo suteiktas geriausios operatorės titulas už dokumentinio filmo „Šaltos ausys“ kūrimą (režisierius – Linas Mikuta).
Moterų filmų festivalyje „Šeršėliafam“ K. Sereikaitė buvo paskelbta, kad 2016-ųjų kino moterimi. Apdovanojimų yra pelnę ir menininkės fotodarbai.
„Visi gautieji apdovanojimai atveria man, kaip kino operatorei, ne tik platesnes galimybes, bet suteikia daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, skatina drąsiau reikštis ir eksperimentuoti šioje sferoje.Taip pat tai – didžiulė atsakomybė prieš žiūrovus ir kino profesionalus, stengiantis nenuvilti savo operatoriniais darbais ir ateityje.
Tačiau turiu pripažinti, jog pats didžiausias apdovanojimas man – kai mano nufilmuoti vaizdai provokuoja žiūrovą diskusijai, atveria naujas interpretavimo erdves ir skatina pažvelgti į pasaulį iš naujos perspektyvos“ – sakė K. Sereikaitė.
Buvusi radviliškietė sako, jog tiek fotografija, tiek kinas užima labai svarbią vietą jos gyvenime: „Tai ne tik įgytos specialybės, bet ir – didžiausi pomėgiai“.
Dvi dukrytes – Bernadetą ir Anicetą – kartu su vyru L. Mikuta auginanti moteris teigia, kad suderinti šeimą ir karjerą jai yra tam tikras iššūkis, reikalaujantis ir fizinės, ir vidinės ištvermės.
„Tačiau jei yra stipri motyvacija bei aplinkinių palaikymas, tuomet viskas įmanoma. Labai džiaugiuosi, jog mūsų šeimoje yra tarpusavio sutarimas bei supratimas, todėl, savo vyro bei artimųjų padedama, galiu drąsiai tobulėti profesinėje srityje. Esu be galo laiminga, jog galiu kurti kartu su vyru. Kurdami mes ne tik labiau pažįstame mus supantį pasaulį, bet ir vienas kitą“.
Ugninio Gaidžio metai Kristinai taip pat žada būti kūrybingi.
2017-aisiais K. Sereikaitė kartu su vyru planuoja tęsti pilnametražio dokumentinio filmo „Mončys. Žemaitis iš Paryžiaus“ filmavimo darbus. Tai filmas – apie vieną iškiliausių Lietuvos menininkų-skulptorių Antaną Mončį.
K. Sereikaitė kartu su devyniais kitais Lietuvos menininkais buvo atrinkta dalyvauti meno projekte „Lietuva šiandien“. 2017 metų kovo mėnesį yra planuojama grupinė paroda šiuolaikinio meno galerijoje „D Contemporary“, įsikūrusioje viename prestižiškiausių Londono rajonų Mayfair.
Asmeninė nuotr.
Kraštietė Kristina Sereikaitė laukia kūrybingų Ugninio Gaidžio metų.
Aktyviausiam policijos rėmėjui – 23-eji
Radviliškio rajono policijos komisariatas prieš pat šventes pagerbė aktyviausius ir pilietiškiausius savo pagalbininkus.
Tarp pagerbtųjų – ir Vilius RAMOŠKA. Jis – aktyviausias policijos rėmėjas, šaulys savanoris, vien šiemet policijai talkinęs per 100 valandų.
Pasak rajono Policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiojo tyrėjo Aivaro Kardašiaus, Vilius yra labai šaunus ir pilietiškas vaikinas, kuris niekada neatsisako pagelbėti policijai įvairiuose renginiuose, stebėti „karščiausias“ miesto teritorijas.
„Klausiame ir jo nuomonės vienu ar kitu klausimu – juk jis atstovauja jaunąją kartą, tad gali mus supažindinti su pagrindinėmis problemomis, kurias spręsti galėtų padėti policija. Gaila, kad Vilius kol kas neapsisprendžia papildyti policijos pareigūnų gretas – turėtume puikų darbuotoją“, – apgailestavo A. Kardašius.
Pats Vilius sako, jog vis dar nėra apsisprendęs, ar rinksis policijos pareigūno kelią, nors tokia mintis vis kirba galvoje. Juo labiau, kad baigęs studijas Šiaulių universitete, šiuo metu dirba ne pagal įgytą specialybę.
23 metų vaikinas policijai talkina nuo 15 metų. Iš pradžių – kartu su šauliais, vėliau – tik kaip rėmėjas.
„Man ši veikla patinka, todėl ir tas 100 dirbtų valandų neatrodo, jog yra daug. Prižiūrėti tvarką renginiuose, budėti kartu su policijos ekipažu – juk tai įdomu“, – atsako vaikinas, paklaustas, kaip jam dirbtomis valandomis pavyko gerokai aplenkti kitus policijos rėmėjus.
Eligijos ZOLTNERIENĖS nuotr.
Aktyviausiam policijos rėmėjui Viliui Ramoškai (antras iš dešinės) padėkota už pilietiškumą ir nesavanaudišką pagalbą. Iš kairės – Radviliškio policijos komisariato vyriausiasis tyrėjas Aivaras Kardašius, komisariato laikinasis viršininkas Saulius Malatokas ir vyriausioji tyrėja Lina Laužadienė.