Biblioteka kvietė į renginius

Biblioteka kvietė į renginius

Bib­lio­te­ka kvie­tė į ren­gi­nius

Praė­ju­sią sa­vai­tę Pak­ruo­jo J. Paukš­te­lio vie­šo­jo­je bib­lio­te­ko­je vie­nas po ki­to vy­ko ren­gi­niai įvai­raus am­žiaus ir in­te­re­sų žmo­nėms. To­kie Na­cio­na­li­nės bib­lio­te­kų sa­vai­tės me­tu or­ga­ni­zuo­ja­mi ren­gi­nių cik­lai – tra­di­ci­ja, at­sklei­džian­ti bib­lio­te­kos, kaip erd­vės ne tik kny­goms, bet ir bend­ruo­me­nei, pa­skir­tį.

Ja­ni­na ŠA­PAR­NIE­NĖ

janina@skrastas.lt

Apie kny­gas – su au­to­riais

Na­cio­na­li­nė bib­lio­te­kų sa­vai­tė pra­dė­ta ir baig­ta kny­gų pri­sta­ty­mais bei susi­ti­ki­mais su au­to­riais.

Cik­lą pra­dė­jęs kel­miš­kis ra­šy­to­jas Vla­das Kal­vai­tis pa­kruo­jie­čiams pri­sta­tė sa­vo nau­jau­sią kny­gą – ei­liuo­tą rink­ti­nę „Striu­kos pa­sa­kė­čios bet kam“. Po­pie­tė­je da­ly­va­vo ir Kel­mės li­te­ra­tų klu­bo „Vie­ver­sys“ pir­mi­nin­kas Vik­to­ras Gul­bi­nas.

Per­nai iš­leis­ta V. Kal­vai­čio kny­ga gau­siai iliust­ruo­ta, skir­ta įvai­raus am­žiaus skai­ty­to­jams. Ir ją, ir vi­są ra­šy­to­jo kū­ry­bą ap­žvel­gė „Že­my­nos“ pa­grin­di­nės mo­kyk­los lie­tu­vių kal­bos ir li­te­ra­tū­ros mo­ky­to­ja Re­gi­na Gas­pa­ra­vi­čie­nė.

Au­to­rius pa­sa­ko­jo, kaip at­si­ran­da kū­ri­nių idė­jos – tai, kas su­gu­la į po­pie­riaus la­pą, jis daž­niau­siai bū­na pa­ty­ręs pa­ts.

Abu kel­miš­kiai li­te­ra­tai Pak­ruo­jy­je lan­kė­si ne­be pir­mą kar­tą. De­šim­ties įvai­rių li­te­ra­tū­ri­nių pre­mi­jų lau­rea­tas V. Kal­vai­tis jau anks­čiau ra­jo­no skai­ty­to­jams yra pri­sta­tęs iš­gar­sė­ju­sį no­ve­lių ro­ma­ną „Sus­tip­rin­to re­ži­mo ba­ra­kas“. O kar­tu su V. Gul­bi­nu bei ki­tais Kel­mės li­te­ra­tų klu­bo na­riais anks­tes­niais yra sve­čia­vę­si pas bend­ra­min­čius – Pak­ruo­jo ra­jo­no li­te­ra­tų klu­bo „Ži­di­nys“ ren­gi­niuo­se.

Pas­ku­ti­ny­sis sa­vai­tės ren­gi­nys – Vi­du­čio Skir­man­to kny­gos „Pak­ruo­jo „At­ža­ly­no“ gim­na­zi­ja. Praei­tis ir da­bar­tis“ pri­sta­ty­mas. Is­to­ri­jos pe­da­go­go V. Skir­man­to bei jo tal­ki­nin­kų pa­stan­go­mis gi­męs lei­di­nys apie sep­ty­nias­de­šimt­me­tę gim­na­zi­jos is­to­ri­ją iš spaus­tu­vės pa­si­ro­dė per­nai ru­de­nį, „At­ža­ly­nui“ šven­čiant ju­bi­lie­jų.

Pris­ta­ty­me bib­lio­te­ko­je Joa­na ir Vi­du­tis Skir­man­tai pri­si­mi­nė ir įtemp­tą, ir ne­sto­ko­ju­sią at­ra­di­mų kny­gos ra­šy­mo is­to­ri­ją. Ran­ka ran­kon dir­bu­siems pe­da­go­gams pa­dė­jo ir šiuo­lai­ki­nės tech­no­lo­gi­jos – ne vie­nas bu­vęs gim­na­zi­jos moks­lei­vis ar mo­ky­to­jas su­ras­tas, pa­si­nau­do­jus so­cia­li­niais tink­lais.

Ren­gi­nys ta­po ir pri­si­mi­ni­mų apie gim­na­zi­ją po­pie­te.

„Ro­jus ku­ria­mas ten, kur gy­ve­ni“

Šiau­lie­tė ta­py­to­ja Bi­ru­tė Kui­cie­nė (kū­ry­bi­nis sla­py­var­dis Bi­tė Kuic) at­ve­žė bib­lio­te­kos lan­ky­to­jams pa­veiks­lų pa­ro­dą „Ro­jus“. Au­to­rė, ne tik ta­pan­ti, dės­tan­ti dai­lę, bet ir ra­šan­ti, at­sklei­dė sa­vą­ją ro­jaus sam­pra­tą: tai – vie­ta čia ir da­bar, ku­rio­je ro­jų su­ku­ria žmo­nės. Taip pat tai – ke­lias, įvei­kia­mas, ieš­kant at­sa­ky­mų į gy­ve­ni­me iš­ky­lan­čius klau­si­mus.

Atė­ju­sius į pa­ro­dos ati­da­ry­mą dai­li­nin­kė suint­ri­ga­vo, siū­ly­da­ma da­ly­vau­ti lo­te­ri­jo­je. Jo­je bu­vo lo­šia­mas vie­nas nau­jau­sių B. Kui­cie­nės pa­veiks­lų, ne­pak­liu­vu­sių į eks­po­zi­ci­ją bib­lio­te­ko­je.

Lai­min­ga­sis lo­te­ri­jos bi­lie­tas te­ko pa­kruo­jie­tei Ni­dai Ze­deršt­re­mie­nei, o ta­py­to­ja ap­si­džiau­gė to­kiu su­ta­pi­mu: pa­jū­ris, Ni­da (mies­tas) ir lai­vai, jū­ra – daž­na B. Kui­cie­nės kū­ry­bos te­ma. Se­ri­ja to­kių spal­vin­gų pa­veiks­lų ro­do­ma ir bib­lio­te­ko­je.

Dai­li­nin­kė čia pat pa­ko­men­ta­vo N. Ze­deršt­re­mie­nės lai­mė­tą­jį kū­ri­nį – rau­do­na­me fo­ne nu­ta­py­ta tul­pių puokš­tė pa­sa­ko­ja apie aist­rą gy­ve­ni­mui, pa­va­sa­riš­ką nuo­tai­ką. Glė­bį tul­pių B. Kui­cie­nė ga­vo do­va­nų ko­vo 8-osios pro­ga ir jas nu­ta­pė, kad iš­sau­go­tų šven­tiš­ką įspū­dį.

Net­ra­di­ci­nė pa­žin­tis su ang­lų kal­ba

Šiau­lių P. Vi­šins­kio vie­šo­sios bib­lio­te­kos Ame­ri­kos skai­tyk­los koor­di­na­to­rė Ro­ma Ba­ris­tai­tė su­ren­gė pe­da­go­gams ir moks­lei­viams in­teg­ruo­tą ang­lų kal­bos pa­mo­ką. Jo­je pri­sta­ty­ta ke­liau­jan­ti Ame­ri­kos lei­dyk­lų kny­gų pa­ro­da, pa­žin­ti­niai fil­mai apie šią ša­lį įvai­raus am­žiaus vai­kams.

Ži­nias apie JAV vieš­nia siū­lė pa­si­tik­rin­ti, žai­džiant įvai­rioms žmo­nių gru­pėms skir­tus in­te­lek­tua­lius sta­lo žai­di­mus.

Ke­liau­jan­čios skai­tyk­los eks­po­zi­ci­ja Pak­ruo­jo bib­lio­te­ko­je veiks iki ru­dens, jo­je esan­čiais lei­di­niais ga­lės nau­do­tis ne tik pe­da­go­gai, bet ir vi­si skai­ty­to­jai.

Ri­mos LI­VA­NIE­NĖS nuo­tr.

Kel­miš­kiai li­te­ra­tai (iš kai­rės) Vla­das Kal­vai­tis ir Vik­to­ras Gul­bi­nas – ne pir­mą kar­tą kar­tą Pak­ruo­jy­je.

Ro­ma Ba­ris­tai­tė (sto­vi) su­ren­gė ne­tra­di­ci­nę pa­žin­tį su JAV ir ang­lų kal­bos pa­mo­ką.

Au­to­rės nuo­tr.

Imp­ro­vi­zuo­to­je lo­te­ri­jo­je pa­veiks­lą lai­mė­jo pa­kruo­jie­tė Ni­da Ze­deršt­re­mie­nė (kai­rė­je).

Pro­fe­sio­na­li ta­py­to­ja Bi­ru­tė Kui­cie­nė ko­men­ta­vo kū­ri­nio idė­ją.