
Naujausios
Bazilionų žmonės suvienijo Šimtmečio idėjas
Šiaulių rajono Bazilionų miestelio gyventojai, mokyklos bendruomenė, miestelio kultūros centras Lietuvos valstybės 100-metį šventė suvieniję idėjas ir pasiūlymus, todėl miestelyje vyko daugybė įsimintinų renginių.
Miestelio bendruomenės tarybos narės rūpinuosi, kaip šventėms papuošti miestelį: Janina Radžvilienė gamino vėliavėles, maketavo gyventojams sveikinimus ir asmeninius kvietimus į šventę, kuriuos Valentina Lembertienė ir Gražina Pikelienė įteikė kiekvienai bazilioniškių šeimai. Elvyra Gudelienė pasiuvo tautines juosteles šventės dalyviams.
Vytautas Radžvilas rūpinosi mašinų paradu ir eisena su vėliavomis į bažnyčią, rūpinosi ir svarbia misija – aplankyti ir uždegti žvakelių ant miestelio kapinėse palaidotų partizanų ir savanorių kapų.
Bažnyčios klebonas Tomas Ūksas derino bažnyčios varpus 100-ui dūžių dalyvauti įspūdingame renginyje „Gloria Lietuvai“. Bazilionų moterys kepė pyragus ir duonelę agapei bažnyčios šventoriuje.
Bubių seniūno Vytauto Slabio atvežtą trispalvę bazilioniškis Stasys Lembertas iškėlė ant aukščiausio kamino Bazilionuose. O miestelyje beveik prie kiekvieno namo plevėsavo trispalvės
Bazilionų mokykloje-daugiafunkciame centre vykusiame renginyje mokiniai Dominykas Baranauskis ir Andrius Jokubauskas pristatė savo surinktą Lietuvos Valstybės atkūrimo istorijos raidą. Koncertavo kultūros centro meno mėgėjai, mokyklos mokiniai ir mokytojai.
Miestelio mokytojai akciją, organizuotą mokyklos direktoriaus Rimanto Gorio ir mokytojos Jūratės Formanskės, „Iškelk vėliavą“ surengė ypatingoje vietoje – Žilinskų sodyboje, kur buvo įsikūrusi pirmoji Bazilionų krašte veikusi pradžios mokykla. Būtent šioje sodyboje buvo iškelta tautinė trispalvė. Sodybos įkūrėjo Edvardo Žilinsko anūkas Visvaldas Žilinskas su žmona Loreta ir sūnumi Pauliumi šiltai sutiko svečius, papasakojo apie senąją mokyklą, mokytojus, aprodė buvusius mokyklos pastatus, dovanojo keletą senų nuotraukų.
Vienas įspūdingiausių renginių – automobilių, puoštų trispalvėmis, paradas miestelio gatvėmis, aplankant miestelio sodybas, – trijų dešimčių mašinų koloną su garsine ir šviesų signalizacija lydėjo policijos ekipažas iš Šiaulių.
Centrinė miestelio aikštė buvo papuošta „Šimto gėlių pieva“. Šventoriuje pasivaišinę karšta arbata, kava ir saldumynais, miestelio žmonės dalyvavo akcijoje „Gloria Lietuvai“ , garsiai skaičiuodami senojo bažnyčios varpo dūžius. Įsimintiną Vasario 16-osios dieną miestelio gyventojai uždegė žvakeles miestelio kapinėse ant savanorio Jokūbo Margenio ir nužudytų pokario partizanų kapų.
Janina RADŽVILIENĖ, Bazilionų bendruomenės tarybos narė
Jūratės FORMANSKĖS, Ivetos RIMAITĖS, Manto JANULIO nuotr.
Bazilionų miestelio gyventojai susivienijo bendrai šventei ir surengė daug įsimintinų renginių, skirtų valstybės 100-mečiui.
Bazilioniškiai Lietuvos 100-mečiui miestelyje surengė automobilių paradą, palankė visas miestelio sodybas.
Bazilioniškiai pagerbė savanorių ir partizanų, žuvusių už nepriklausomybę kapus.
Bazilionų mokyklos mokytojai iškėlė trispalvę Žilinskų sodyboje, kur buvo įkurta pirmoji Bazilionų krašte pradžios mokykla.