Baltosios lazdelės dieną – apie neregių kasdienybę

Baltosios lazdelės dieną – apie neregių kasdienybę

Baltosios lazdelės dieną – apie neregių kasdienybę

Į sąjungą susibūrę rajono aklieji ir silpnaregiai Baltosios lazdelės dieną paminėjo bendrame renginyje, kuriame ne tik skambėjo dainos ir sveikinimai, bet ir užsiminta apie problemas.

Laima AGANAUSKIENĖ

alaima@skrastas.lt

Užduotis – padėti integruotis į visuomenę

Pasiekti renginio vietą – antrajame Radviliškio kultūros centro aukšte esančią salę rajono silpnaregiams ir akliesiems padėjo savanoriai iš Gražinos pagrindinės mokyklos. Moksleiviai į renginį einančius neįgaliuosius pasitiko prie kultūros rūmų ir siūlėsi žmones ne tik palydėti ar pavesti, bet ir panėšėti jų rankines.

Susirinkusius sąjungos narius su Baltosios lazdelės diena pasveikinusi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) rajono filialo pirmininkė Janina Aižinienė priminė ir šiemet nuveiktus darbus bei sprendžiamas problemas.

Tikėtasi, kad apie jas išgirs renginyje dalyvavę rajono Savivaldybės atstovai – vicemeras Kazimieras Augulis ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Darius Brazys.

Pasak J. Aižinienės, jų filialas, į kurį susibūrė per 100 narių, siekia, kad socialinę paramą ir pagalbą regėjimo negalią turintys žmonės gautų įvairiomis nepiniginėmis formomis ir būdais, atstovauja neregių interesus, gina jų teises, teikia specifines paslaugas, kurių neteikia rajono Savivaldybė.

„Svarbiausia regėjimo neįgaliųjų socialinė problema – jų pilnavertė integracija į visuomenę, gyvenimo kokybės gerinimas, savarankiškumo didinimas, įtraukiant mūsų narius į įvairias užimtumo veiklas, bendruomenės gyvenimą. Ne mažiau svarbi ir pagalba sprendžiant kasdienius buitinius klausimus, todėl savo nariams sutvarkome dokumentus kompensacinėms priemonėms įsigyti, padedame gauti kompensacijas už šildymą, senyvo amžiaus žmonėms užpildome komunalinių mokesčių knygeles, vienišiems nariams teikiame paslaugas namuose“, – sakė J. Aižinienė.

Tokius, regis, paprastus, bet silpnaregiams ir neregiams svarbius kasdienius dalykus padeda spręsti skiriamos projektinės lėšos. Šiemet 600 eurų buvo skirta vaikams, kurie dar neturi invalidumo grupės ir negali įsigyti kompensacinių akinių, o jų regėjimas blogėja. Pirmininkė tikisi, kad kitąmet pavyks gauti lėšų pagal ūgį pritaikomoms kompiuterinėms kėdėms įsigyti, nes nuo netaisyklingos sėdėsenos kenčia ne tik akys, bet ir stuburas.

Aktyvi veikla

Viena iš integracijos į visuomenę formų yra įvairūs kultūriniai renginiai, būreliai, kuriuose neįgalieji kartu prasmingai leidžia laisvalaikį.

Balsingiausi nariai lanko vokalinį ansamblį „Pasagėlė“, aktoriai mėgėjai – dramos būrelį. Ir vieni, ir kiti neapsiriboja pasirodymais Radviliškyje – vyksta ir į kitus rajonus, dalyvaujama konkursuose, apžiūrose. Mėgstantys sportuoti jėgas išbando sportiniuose renginiuose.

Bibliotekos paslaugomis naudojasi ir garsines knygas skaito 78 organizacijos nariai. Aktyviausi iš jų – Jolanta ir Raimondas Giedrikai, Sigitas Matonis, Regina Jareckienė. Knygų iš Šiaulių bibliotekos skaitytojams parveža pirmininkė. Šiemet radviliškiečiai jau perskaitė per 100 įvairių knygų, 11 pavadinimų garsinių žurnalų.

Dar vienas didžiulis organizacijos darbas – šiuo metu rašomas organizacijos 50 metų veiklos metraštis – istorinė apžvalga, kurią planuojama išleisti iki metų pabaigos.

Susirinkime dalyvavęs Šiaulių ir Tauragės regionų aklųjų centro direktorius Alfonsas Navickas negailėjo pagyrų radviliškiečiams ir jų pirmininkei. Pasak svečio, į Radviliškį jam visada malonu atvažiuoti, nes čia darbas vyksta taip, kaip ir turėtų vykti.

Autorės nuotr.

KVARTETAS: Dainomis likimo draugus džiugino ansamblio „Pasagėlė“ kvartetas.

SVEIKINIMAS: Radviliškio miesto Garbės pilietis Augenijus Jurgauskas, tituluojamas ir ansamblio „Pasagėlė“ krikštatėviu, pasveikino 19 metų Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos rajono filialui vadovaujančią Janiną Aižinienę.

JUBILIATAI: Simbolinės dovanėlės – jubiliatams.