Baigiama įrengti modernų pėsčiųjų tiltą per Ventą

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.
Naujas modernus tiltas per Ventos upę Kuršėnuose tarnaus ne tik kaip susisiekimo priemonė, bet ir kaip apžvalgos objektas.

Šiaulių rajono savivaldybės komisija su Administracijos direktoriumi Gipoldu Karkleliu priešakyje apžiūrėjo baigiamą statyti retos konstrukcijos pėsčiųjų tiltą per Ventos upę Kuršėnuose ir įrengti prieigas.

Šis 232 metrų tiltas sujungs modernią Kuršėnų miesto Lauryno Ivinskio aikštę su rekonstruojamu Gruževskių dvaro rūmu bei senuoju miesto parku. Darbai jau eina į pabaigą. Šiuo metu montuojamas tilto apšvietimas, tvarkomos tilto prieigos. Pasodinta augalų, lyginamas gruntas, bus sėjama žolė. Įrengtas paplūdimys, jaukūs pasivaikščiojimo takai, suolai, apžvalgos ir poilsio vietos.

Komisijos nariai akcentavo, kad kuršėniškius itin džiugina tai, kad statant tiltą sutvarkyta nemaža dalis Ventos upės prieigų tarp centrinės miesto aikštės ir upės vagos, kurios ilgus metus buvo nepatrauklios, apleistos, neišnaudojamos rekreacijai ir poilsiui.

Komisija pasidžiaugė, kad tilto apdailai projektuotojai parinko vieną moderniausių šiuo metu, itin ilgaamžę medžiagą – korteną. Tai rūdintas plienas, kuris šiuo metu yra plačiai naudojamas Europos ir pasaulio statytojų bei architektų ir dizainerių. Kuršėnuose panaudotas švediškas kortenas, kuris per porą metų iš oranžinės įgaus tamsiai rudą spalvą.

Tilto statytojai, darbų rangovai akcentavo, kad šio pėsčiųjų tilto konstrukcija ir spalvos puikiai įsilieja į kraštovaizdį, tilto aukštis ir ilgis leidžia tiltui tapti ne tik susisiekimo jungtimi per Ventos upę, bet ir puikiu apžvalgos įrenginiu, nuo kurio atsiveria įspūdingos Ventos upės panoramos.

Jei nesutrukdys koronaviruso pandemijos plitimas, planuojama tiltą atidaryti prasidėjus kalėdinėms šventėms.

Projekto vertė – beveik 3,3 milijono eurų. Vien tilto statyba atseis per 2 milijonus eurų. Didžioji dalis lėšų skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

„Šiaulių krašto“ inf.