Atidarytas atnaujintas Kosminio modeliavimo muziejus

Radviliškio Vaižganto progimn. nuotr.
Radviliškio Vaižganto progimnazijos patalpose duris atvėrė atnaujintas Kosminio modeliavimo muziejus. Į atidarymo šventę susirinko gausus būrys svečių.

Rugsėjo 8 dieną Radviliškio Vaižganto progimnazijos patalpose duris atvėrė atnaujintas Kosminio modeliavimo muziejus. Šventės svečius priėmė ir apie pasiekimus kosminio modeliavimo srityje pasakojo muziejaus įkūrimo iniciatorius, idėjos puoselėtojas, buvęs kosminio modeliavimo būrelio vadovas, fizikos mokytojas ekspertas Viktoras Karmonas.

Šventės svečiai sveikino muziejaus atidarymo proga, džiaugėsi įdomia, gausia bei kruopščiai parengta ekspozicija bei linkėjo, kad muziejus ilgai ir sėkmingai gyvuotų, o žinia apie jį pasklistų ne tik mūsų krašte, bet ir už jo ribų.

Nuo pat mokyklos atidarymo, 1973 metų, joje veikė kosminio modeliavimo būrelis, kuriam vadovavo fizikos mokytojas V. Karmonas. Per visus veiklos metus sukurta ir sukaupta labai daug įvairiausių raketų modelių. Prieš kelerius metus būrelio vadovas pastebėjo, kad modeliais domisi daug mokinių, todėl mokytojo iniciatyva buvo įkurtas Kosminio modeliavimo muziejus, tačiau patalpoje netilpo visi raketų modeliai. Buvo nuspręsta muziejaus patalpas praplėsti, jas atnaujinti. Darbai ir muziejaus įrengimas truko kelerius metus.