Ar stacionarius paštus pakeis ateities laiškininkai?

Ar stacionarius paštus pakeis ateities laiškininkai?

Ar sta­cio­na­rius pa­štus pa­keis atei­ties laiš­ki­nin­kai?

Vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­ga ne­pri­ta­ria 350 kai­mo pa­štų Lie­tu­vo­je pa­nai­ki­ni­mui. Pa­gal nau­ją­ją pa­što per­tvar­ką bu­vo nu­ma­ty­ta, jog nuo lie­pos vi­du­rio Kel­mės ra­jo­ne liks tik ke­tu­ri sta­cio­na­rūs pa­štai. Ki­tų te­ri­to­ri­jų gy­ven­to­jus ap­tar­naus Kel­mės pa­štui pri­klau­san­tis va­di­na­masis atei­ties laiš­ki­nin­kas, ku­ris su­teiks vi­sas pa­što pa­slau­gas, ku­rių pa­gei­daus gy­ven­to­jas.

Re­gi­na MUS­NEC­KIE­NĖ

reginamus@skrastas.lt

Įmo­nė ieš­ko­jo nau­jų me­to­dų

Kel­mės pa­što vir­ši­nin­kas Zig­mas Gai­daus­kas in­for­ma­vo, jog vie­na iš sėk­min­giau­siai dir­ban­čių vals­ty­bės įmo­nių Lie­tu­vos pa­štas ieš­ko nau­jų dar­bo me­to­dų, kad laiš­ki­nin­ko dar­bas tap­tų pa­trauk­les­nis, ge­riau ap­mo­ka­mas ir kad ge­riau bū­tų ap­tar­nau­ja­mi klien­tai.

Šian­dien, kai emig­ra­ci­ja ir mir­tys tuš­ti­na kai­mus, kei­čia­si žmo­nių po­rei­kiai. To­dėl at­si­ras atei­ties laiš­ki­nin­ko pa­rei­gy­bė.

Šis laiš­ki­nin­kas teik­tų žmo­nėms vi­sas rei­kia­mas pa­slau­gas na­muo­se. Jis tu­rė­tų nau­ją bend­ro­vės au­to­mo­bi­lį, spe­cia­lią te­le­fo­no li­ni­ją, plan­še­tę su iš­ma­nią­ja pro­gra­mė­le, spaus­din­tu­vą, svars­tyk­les. To­dėl ga­lė­tų su­teik­ti gy­ven­to­jui vi­sas pa­slau­gas, ku­rias jis gau­tų at­va­žia­vęs į pa­štą.

Pas­kam­bi­nęs te­le­fo­nu ir pa­si­kvie­tęs atei­ties laiš­ki­nin­ką į na­mus klien­tas ga­lė­tų iš­siųs­ti siun­ti­nius, laiš­kus, pi­ni­gi­nes per­lai­das, nu­si­pirk­ti pa­šte pla­ti­na­mų pre­kių, gau­ti fi­nan­si­nes pa­slau­gas, su­mo­kė­ti mo­kes­čius ir kt.

Atei­ties laiš­ki­nin­kas vi­sas siun­tas vež­tų į na­mus, vež­tų ir di­de­lius, į pa­što dė­žu­tę ne­tel­pan­čius laiš­kus.

Ne­lik­tų pen­kių pa­štų

Bu­vo nu­ma­ty­ta, jog Atei­ties laiš­ki­nin­ko pro­gra­ma Kel­mės ra­jo­ne star­tuos nuo lie­pos 18 die­nos. Anks­čiau už kel­miš­kius bū­tų star­ta­vę Rad­vi­liš­kio, Jo­niš­kio ir Pak­ruo­jo ra­jo­nai.

Jei­gu bū­tų pa­lai­min­ta per­tvar­ka, Kel­mės ra­jo­ne ne­lik­tų dar pen­kių pa­štų. Bū­tų nai­ki­na­mi Lio­lių, Pak­ra­žan­čio, Šau­kė­nų, Vai­gu­vos sta­cio­na­rūs pa­štai ir Kel­mės pa­štui pri­klau­san­tis kil­no­ja­ma­sis pa­štas.

Šių pa­štų ap­tar­nau­ja­mo­se te­ri­to­ri­jo­se dirb­tų mo­bi­lūs atei­ties laiš­ki­nin­kai. Jų nu­ma­to­ma įdar­bin­ti apie še­šis. Dar­bo vie­tos pir­miau­sia bū­tų siū­lo­mos už­da­ro­mų pa­štų vir­ši­nin­kams ir laiš­ki­nin­kams. Jiems ke­tin­ta kom­pen­suo­ti ir vai­ra­vi­mo kur­sus, jei­gu ne­tu­ri tei­sės vai­ruo­ti.

Kiek­vie­nam atei­ties laiš­ki­nin­kui bū­tų su­da­ro­mas marš­ru­tas. Ša­lia kas­die­nio sa­vo dar­bo: laik­raš­čių, siun­tų, pen­si­jų pri­sta­ty­mo ir ki­tų dar­bų, atei­ties laiš­ki­nin­kai pas klien­tus va­žiuo­tų ir pa­gal iš­kvie­ti­mus. Paš­ti­nin­ką no­rin­tys iš­si­kvies­ti žmo­nės tu­rė­tų skam­bin­ti į pa­što skam­bu­čių cent­rą ar­ba as­me­niš­kai laiš­ki­nin­kui, jei­gu tu­ri jo te­le­fo­no nu­me­rį. Išk­vie­ti­mas – ne­mo­ka­mas.

Paš­tai lik­tų tik Ty­tu­vė­nuo­se, Už­ven­ty­je, Kra­žiuo­se ir Kel­mė­je. Jie dirb­tų įpras­tu rit­mu.

Pa­sak Z. Gai­daus­ko, už­da­rius sta­cio­na­rius pa­štus, bū­tų su­tau­po­ma lė­šų jam iš­lai­ky­ti. Be to, su­ma­žė­tų laiš­ki­nin­kų eta­tų. To­dėl dir­ban­tiems laiš­ki­nin­kams bū­tų ga­li­ma pa­kel­ti at­ly­gi­ni­mus.

Pas­ta­ruo­ju me­tu dau­ge­lis laiš­ki­nin­kų dir­bo pu­se ar 0,7 eta­to. Atei­ties laiš­ki­nin­kai tu­rė­tų di­des­nį dar­bo krū­vį – 0,9 eta­to.

Paš­tų už­da­ry­mui ne­pri­ta­rė ir dau­ge­lis gy­ven­to­jų. Val­dan­tie­ji įsi­klau­sė į jų nuo­mo­nę ir bent kol kas ne­pa­lai­mi­no 350 ša­lies pa­štų už­da­ry­mo. Kaip pa­što per­tvar­ka vyks to­liau, pa­ro­dys lai­kas.

Au­to­rės nuo­tr.

Kel­mės pa­što vir­ši­nin­kas Zig­mas Gai­daus­kas su nau­jo­vė­mis ruo­šė­si su­pa­žin­din­ti se­niū­ni­jų gy­ven­to­jus. Bet var­gu ar pri­reiks?