Apie šeimą – kitu kampu

Apie šeimą – kitu kampu

Apie šei­mą – ki­tu kam­pu

Pak­ruo­jo kul­tū­ros cent­re vei­kia Šei­mos me­tams skir­ta Pak­ruo­jo ir Run­da­lės (Lat­vi­ja) dai­lės stu­di­jų lan­ky­to­jų bei tau­to­dai­li­nin­kų dar­bų pa­ro­da „Pa­sau­lis – tai ne tik mes“.

Pa­ro­do­je eks­po­nuo­ja­ma ke­lios de­šim­tys įvai­raus for­ma­to bei įvai­rių sti­lių kū­ri­nių, ku­riuo­se vaiz­duo­ja­mi šei­mų au­gin­ti­niai ar na­mus su­pan­čios gam­tos at­sto­vai. Di­de­lė pa­ro­dos da­lis – Pak­ruo­jo kul­tū­ros cent­ro vai­kų dai­lės stu­di­jos auk­lė­ti­nių pie­ši­niai.

Eks­po­zi­ci­ja su­sie­ta ir su šiais, ast­ro­lo­gi­niais Šuns me­tais: pa­ro­dos ati­da­ry­mą pra­dė­jo sim­bo­liš­ko, po in­ter­ne­tą pla­čiai ke­liau­jan­čio teks­to „Šuns mal­da“ skai­ty­mu – ke­tur­ko­jo krei­pi­mu­si į šei­mi­nin­ką. Šu­nys – ir vie­na pa­grin­di­nių pa­ro­do­je eks­po­nuo­ja­mų pa­veiks­lų te­mų.

Pa­ro­dos lan­ky­to­jai ne­tru­ko pa­ste­bė­ti, kad Run­da­lės at­sto­vų pa­veiks­luo­se daž­niau­si – tak­sai, o pa­tys kū­ri­niai – itin rea­lis­tiš­ki.

Pak­ruo­jo dai­lės stu­di­jos na­rių dar­buo­se vaiz­duo­ja­mi ne tik daž­niau­siai šei­mo­se au­gi­na­mi šu­nys bei ka­tės, bet ir ki­ti gy­vū­nai, paukš­čiai, žu­vys, dru­giai. Yra ir sim­bo­linė srai­gė. Nes bu­vi­mas gam­to­je, su ja su­si­ję po­mė­giai taip pat lai­ko­mi šei­mos gy­ve­ni­mo da­li­mi.

„Šiau­lių kraš­to“ inf.

Ja­ni­nos ŠA­PAR­NIE­NĖS nuo­tr.

Pak­ruo­jie­čių kū­ry­bo­je ran­da vie­tą ne tik daž­niau­si šei­mų au­gin­ti­niai, bet ir ki­ti gam­tos at­sto­vai.

Run­da­lės dai­lės stu­di­jos na­riai dau­giau­siai ta­pė tak­sų veis­lės šu­nis.