Apie In­di­ją ir san­skri­tą

Apie In­di­ją ir san­skri­tą

Apie In­di­ją ir san­skri­tą

Tre­čia­die­nį Pak­ruo­jo si­na­go­go­je fo­tog­ra­fi­jų pa­ro­dą „In­di­ja – san­skri­to tė­vy­nė“ ir fil­mą „Ke­liau­to­jo An­ta­no Poš­kos ke­liais po In­di­ją“ pri­sta­tė au­to­rius Jo­nas Nek­ra­šius. Su­si­tik­ti su ži­no­mu tei­si­nin­ku ir pub­li­cis­tu, ke­liau­to­ju ir kraš­to­ty­ri­nin­ku su­si­rin­ko Pak­ruo­jo gim­na­zis­tai.

J. Nek­ra­šius pri­sta­ty­da­mas fil­mą ir pa­sa­ko­da­mas įspū­džius iš In­di­jos, gim­na­zis­tams lin­kė­jo pa­žin­ti skir­tin­gas kul­tū­ras ke­liau­jant, do­mė­tis is­to­ri­ja.

J. Nek­ra­šius 2013-ai­siais da­ly­va­vo eks­pe­di­ci­jo­je „In­di­ja'13 A.Poš­kos ke­liais“. Lie­tu­vos am­ba­sa­dos In­di­jo­je , Lie­tu­vos –Indijos Fo­ru­mo, Lie­tu­vos ke­liau­to­jų są­jun­gos ir Žur­na­lis­tų są­jun­gos Ke­lio­nių ir Pra­mo­gų klu­bo su­reng­ta eks­pe­di­ci­ja bu­vo skir­ta žy­miam Lie­tu­vos ke­liau­to­jui, moks­li­nin­kui, ant­ro­po­lo­gui ir ra­šy­to­jui, žur­na­lis­tui vie­nam pir­mų­jų lie­tu­vių es­pe­ran­ti­nin­kų An­ta­nui Poš­kai (1903– 1992).

To­se vie­to­se, kur Indijoje 1931–1933 metais ke­lia­vo A.Poš­ka, pa­bu­vo­jo ir J. Nek­ra­šius. Jo nuo­trau­ko­se ir fil­me už­fik­suo­ti šios ša­lies žmo­nės, žy­miau­sios šven­tyk­los, kul­tū­ra. Pa­ro­dos au­to­rius sa­kė taip pat do­mė­ję­sis san­skri­tu – kai ku­rie in­dų kal­bos žo­džiai yra pa­na­šūs su lie­tu­vių, to­dėl esą ga­li­ma su­si­kal­bė­ti ir ne­mo­kant in­dų kal­bos.

Au­to­riaus žo­džiais, san­skri­tas mums pri­me­na, kad tu­ri­me se­niau­sią in­doeu­ro­pie­čių kal­bą, to­dėl pri­va­lo­me ją gerb­ti ir di­džiuo­tis.

„Pak­ruo­jo kraš­to“ Inf.

Ja­ni­nos VAN­SAUS­KIE­NĖS nuo­tr.

Pa­ro­dos ir fil­mo au­to­rius Jo­nas Nek­ra­šius gim­na­zis­tams lin­kė­jo pa­žin­ti skir­tin­gas kul­tū­ras ke­liau­jant, do­mė­tis is­to­ri­ja.