Ant palangės balandžių šeimyna

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Geltonpūkiai balandukai išsirito ant daugiabučio palangės. Ar užaugę išskris, ar taip ir liks dalytis būstu su buto gyventoja?

Kelmėje, trečiajame daugiabučio namo aukšte, ant išorinės palangės du paukštukus išperėjo balandžių šeimyna.

Prie to paties lango, tik viršutinėje dalyje ant sienos lizdą susilipdė kregždės. Jos taip pat išperėjo kregždžiukus ir jau moko juos skraidyti. Balandžių pora ant platokos metalinės palangės prisinešė šapų ir susikrovė laikiną lizdą. Vis atskrisdavo pora balandžių, vienas tamsus, kitas baltas. Patupėdavo lizde. Po kurio laiko lizde atsirado du palyginti nemaži, vos ne kaip jaunų vištų kiaušiniai. Ant jų pakaitomis tupėdavo tie patys du balandžiai.

Vieną dieną pasigirdo mažų paukštukų cypsėjimas. Iš kiaušinių išsirito du geltoni gražuoliai. Praėjo daugiau kaip savaitė. Mažyliai auga. Jų pūkai tamsėja. Juos ir vėl pakaitomis saugo tai tamsus, tai baltas balandis. Neaišku, kuris patinėlis, kuri patelė. Tik baltasis balandis – ne toks baugštus. Tupi net kai kambaryje uždegama šviesa, prieinama prie lango, fotografuojama. Tuo tarpu tamsusis balandis – baugštus. Vos įeini į kambarį, už kurio lango būstą įsitaisė paukščiai, nuskrenda, palikęs savo mažylius likimo valiai. Paukštukai lyg niekur nieko ramiai sau tupi ir laukia, kol tėvai atneš maisto.

Dar dvi kregždžių šeimynos nusilipdė lizdus prie to paties buto virtuvės lango. Vienas lizdas vienoje, kitas – kitoje lango pusėje. Kregždžių vaikai jau taip pat mokosi skraidyti.

Buto gyventoja sako turėsianti darbo, kai kregždės su vaikais išskris, ir balandukai apleis savo namus ant palangės. Šiaip ar taip paukštukai apdergia langus. Kone kasdien reikia valyti.

Bet nemalonumus atperka kasrytinis paukštukų čirškėjimas, jų nardymas ore.

„Kiti kaimynai baido paukščius tarp langų įsprausdami polietileno maišelius, kurie čeža vėjyje ir baido sparnuočius. Bandžiau ir aš paukštukus taip atgrasyti. Tačiau ne visuomet būnu bute. Sugrįžtu, o jie jau susisukę lizdus ir kiaušinių padėję. Negi ardysi? – pasakoja buto gyventoja. – Gal paukščiai jaučia, kad esu visokiausių gyvūnų mylėtoja?“