Anapilin iškeliavo buvusi tautodailininkų vadovė

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Šviesaus atminimo Anicetai Krajinienei 2017 metais „Už svarų indėlį į Joniškio krašto liaudies meno tradicijų puoselėjimą ir plėtrą, amatų tradicijų saugojimą ir Joniškio krašto garsinimą“ buvo suteiktas Joniškio garbės pilietės vardas.

 

Per šias Velykas Anapilin išėjo Žemaitijos krašto dukra, prieš daugelį metų prigijusi Joniškio žemėje, nepaprastų juvelyriškai kruopščiai siuvinėtų, nertų rankdarbių kūrėja, subūrusi vietos amatininkus ir tautodailininkus, ilgą laiką jiems vadovavusi, literatų klubo „Audruvė“ įkūrėja, o taip pat – ilgametė rajono laikraščio žurnalistė, Joniškio garbės pilietė Aniceta Krajinienė.

A. Krajinienei 2000–2001 metais Joniškio rajono savivaldybės skyrė kūrybinę stipendiją. 2010 metais jai buvo įteikta ir pirmoji Joniškio rajono savivaldybės įsteitgta Mykolo Arkangelo statulėlė „Už tradicinės kultūros puoselėjimą, nuopelnus etninei kultūrai ir Joniškio krašto garsinimą“, o 2017 metais „Už svarų indėlį į Joniškio krašto liaudies meno tradicijų puoselėjimą ir plėtrą, amatų tradicijų saugojimą ir Joniškio krašto garsinimą“ suteiktas Joniškio garbės pilietės vardas.

dar dorbdama Skuodo rajono laikraštyje A. Krajinienė ten vadovavo literatų būreliui, o vėliau, jau dribdama Joniškio rajono laikraštyje 1976 metais įkūrė Joniškio rajono literatų klubą „Audruvė“, kuriam vadovavo iki 1989 metų.

A. Krajinienė su meile ir begaliniu kruopštumu visą gyveniąm siuvinėjo palaidinukes, apykakles, žemaiitkšas prijuostes, peltakiavo šalikus, siuvinėjo ir nėriniais puošė vestuvinius rankšluosčius, nėriniais dabino paklodes, pagalvių užvalkalus. O kur dar jos ažūriniai angeliukai, nėriniuotos kepuraitės. Jos darbų turi įsigiję Lietuvos nacionalinis, Lietuvos dailės, Šiaulių „Aušros“ muziejai. Jos darbai ne vieną kartą pelnė pirmąsias premijas respublikinėse parodose, buvo eksponuojami latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Kanarų salose, iškeliavo į JAV, Kanadą, Italiją, Švediją ir kt. 2006 metais A. Krajinienei suteiktas meno kūrėjos statusas.