Alksniupių kraštas atšventė 470 metų jubiliejų

Organizatorių nuotr.
Orkestro garsai sutiko šventės dalyvius.

Birželio 15-ąją į jubiliejinę šventę Radviliškio rajone, Alksniupiuose, susirinko didelis būrys šio krašto žmonių. Visus atvykusius pasitiko Smilgių kultūros centro Perekšlių varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Saulutė“.

Alksniupių kultūros namų salėje apdovanoti krašto senoliai, pasidžiaugta, kad dar nemaža dalis galėjo atvykti ir pabūti kartu.

Šventės dalyviams pristatyta archyvinė medžiaga apie bendruomenės veiklą ir apdovanoti buvę bendruomenės vadovai Saulius Markevičius ir Laima Didžbalienė.

Renginio metu pasidžiaugta, kad nemažas būrys iš krašto kilusių žmonių žinomi Lietuvoje mokslo bei kultūros srityse. Vienas jų – Lietuvos lėlių teatro režisierius, dailininkas Rimantas Driežis – atvyko su istorija apie tai, kad būtent Alksniupiai davė kryptį jo profesijai, ir pakvietė visus pasižiūrėti Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklį „Coliukė“.

Smagu buvo klausytis kraštiečių seserų Gvidos Skromanienės ir Kamilės Brajinskienės dueto, daug metų scenoje dainavusios Aleksandros Jakavičienės ir į sceną užlipusios jos dukros Jolantos, Eimanto Didžbalio ir Ievos Vaitkevičiūtės, Mindaugo Siriūno atliekamų dainų.

Kitoje programos dalyje susirinkusieji galėjo matyti Alksniupių kultūros namų kolektyvus: liaudiško dainavimo „Alksnelę“ ir moterų vokalinį ansamblį „Nona“, šokių kolektyvą „Alksna“, Radviliškio–Alksniupių jungtinį šokių kolektyvą „Mozaika“. Dar kartą kraštu pasidžiaugti galėjo žiūrėdami videofilmuką „Mano žemė“, kurį nufilmavo ir sumontavo kraštietis Eduardas Šereiva.

Šventinės dalies pabaigoje visi buvo pakviesti prisiminti krašto kūrėją, išskirtinės erudicijos vadovą, „Draugo“ kolūkio pirmininką, novatorių Algirdą Malinauską. Architekto Šarūno Sabaliausko ir dizainerio Dariaus Linkevičiaus idėjų įgyvendinimu bei daugumos krašto gyventojų lėšomis Alksniupių centre iškilo meninė skulptūrinė kompozicija, skirta A. Malinauskui. Ją atidengė dukra Valė Seliokienė ir buvęs A. Malinausko bendražygis Saulius Markevičius.

Po oficialiosios dalies ir maži, ir dideli skubėjo pasižiūrėti iš Vilniaus atvežtą spektaklį „Coliukė“.

Pavakarę parodytas Alksniupių mėgėjų teatro „Pilnatis“ spektaklis „Vakaronė piniginėje“. Kol suaugusieji stebėjo veiksmą scenoje, mažieji vaikai „Vaikų saloje“ kartu su animatoriais, vėliau su Radviliškio atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ nariais aktyviai leido laiką. Paaugliai būriavosi su jaunaisiais Šeduvos šauliais.

Kas norėjo paklaidžioti prisiminimuose, vakare galėjo apsilankyti kolūkio „Draugas“ muziejuje, kam norėjosi bendrystės, veiksmo, triukšmo – irgi turėjo puikų reginį – baikerių paradą. Didžiulis būrys motociklų, keturračių aplankė krašto kaimelius ir vėl grįžo į Alksniupių centrą, kuriame programą tęsė ir gerą nuotaiką dovanojo „Šeduvos bernai“ bei kraštiečiai Ieva, Gvida ir Eimantas, šeduvietė Evelina Stalgienė.

Jau sutemus vasaros estradoje visi susirinko klausytis, šokti, linksmintis kartu su Katažina. Artėjant vidurnakčiui, šventę užbaigė ugnies šou.