
Naujausios
Alksniupiai sukvietė į jubiliejinį „Juodalksnių pavėsį“
Alksniupiuose į jubiliejinį, dešimtąjį, festivalį „Juodalksnių pavėsy“ susirinkę Radviliškio bei Pakruojo rajonų vokaliniai ansambliai virpino žiūrovų širdis savo dainomis.
Saulius JUŠKEVIČIUS
saulius@skrastas.lt
Dalyvių gausa
Šis festivalis buvo vienas iš gausiausių per visus gyvavimo metus. Į jį sugužėjo dvidešimt regiono kolektyvų, kurių dauguma – rajono kultūros įstaigų atstovai.
Festivalio programoje pirmieji pasirodė šventės šeimininkai – Alksniupių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Nona“ (vadovas Stanislovas Vaitkevičius).
Vienas po kito į sceną kilo festivalio senbuviai – Pociūnėlių kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Svaja“, vadovaujamas Genovaitės Vorienės, Aukštelkų kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Sodietė“ (vadovė Jelena Pociuvienė), Grinkiškio vokalinis ansamblis „Sarva“ (vadovė Virginija Šepronienė), Šeduvos neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis, vadovaujamas Vlado Bonderevo, Baisogalos moterų ansamblis (vadovė Neringa Bernadickienė), Šaukoto kultūros namų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Egidijaus Lubicko, Šniūraičių moterų ansamblis „Šilagėlė“ bei neseniai įsikūręs senjorų ansamblis (kolektyvų vadovė Audronė Motiejūnienė).
Dauguma šių kolektyvų dalyvavo jau ne viename festivalyje, tad žiūrovai juos sutikdavo ilgai trunkančiais plojimais.
Žiūrovai šiltai sutiko ir du Romos Apšegienės vadovaujamus kolektyvus – Šiaulių ir Tauragės silpnaregių centro Radviliškio filialo ansamblį „Pasagėlė“ ir Radviliškio neįgaliųjų draugijos moterų ansamblį „Gabija“, kurie taip pat nuolatiniai festivalio dalyviai.
Be žiūrovų dėmesio neliko ir festivalio svečiai – atliekamų kūrinių melodingumu žavėjo iš Pakruojo rajono Guostagalio kultūros namų atvykęs vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“, vadovaujamas Methardo Zubo, bei šventės finale dainavęs Rozalimo choras (vadovė Jūratė Skorupskienė).
Kiekvienam kolektyvui buvo įteiktas iš medžio išdrožtas juodalksnio lapas.
Daugiau nei keturias valandas trukęs renginys neprailgo. Po festivalio susibūrę kolektyvai dalijosi įspūdžiais, linksminosi. Į salę buvo įneštas didžiulis šventinis tortas-skruzdėlynas.
Idėja tęsiasi dešimtmetį
Festivalio organizatorė Laimutė Didžbalienė, kuriai šventės dieną buvo skiriami patys šilčiausi, patys nuoširdžiausi padėkos žodžiai ir gėlių puokštės, sakė, jog idėja surengti festivalį Alksniupiuose kilo 2002-ųjų pavasarį.
„Tuomet mūsų moterų vokalinis ansamblis buvo pakviestas į Guostagalyje vykstantį vokalinių ansamblių festivalį. Sėdėdama salėje pagalvojau: „Kodėl toks festivalis negali vykti ir pas mus?“. Mintimis pasidalinau su tuometiniu Kultūros skyriaus vedėju Augenijumi Jurgausku. Šis idėjai pritarė. Ir taip jau dešimt metų, kiekvieną lapkričio vidurį ansambliai renkasi Alksniupiuose“, – sakė L. Didžbalienė.
Pasak jos, daugelio kolektyvų net nereikia kviesti, o kai kurie ir patys tik šventės išvakarėse pasisiūlo atvažiuoti.
Festivalio organizatorės L. Didžbalienės žodžiais, ir toliau puoselėjamas šis festivalis rajone lieka vos ne vieninteliu renginiu, kuriame kolektyvai gali ir save parodyti, ir pasimokyti iš kitų dalyvių, nes kasmet kolektyvų meistriškumas auga.
Autoriaus nuotr.
KRIKŠTATĖVIAI: „Juodalksnių pavėsy“ organizatorė Laimutė Didžbalienė Guostagalio kultūros namų vyrų vokalinio ansamblio „Šiaurys“ vadovą Methardą Zubą vadina festivalio krikštatėviu.
ŠILAGĖLĖS: Šniūraičių moterų ansamblis „Šilagėlė“ dalyvavo beveik visuose festivaliuose.
NAUJOKAI: Sidabravo mišrus ansamblis, vadovaujamas Arūno Kotinsko (priekyje), festivalio naujokas.
BUTĖNIŠKĖS: Jau antrą kartą festivalyje pasirodęs Butėnų moterų ansamblis publiką pradžiugino linksmu Dainų šventės repertuaru.
VIEŠNIOS: Alksniupiuose publiką stebino Rozalimo (Pakruojo rajonas) choras.
KUTIŠKIETĖS: Festivalyje pasirodė ir du Kutiškių daugiafunkcio centro kolektyvai.