Akvarelių parodoje liejasi gamtos vaizdai

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Vienoje iš akvarelių – likę Bikuškio dvaro ūkio pastato griaučiai.
Joniškio kultūros centre iki liepos 16 dienos eksponuojama dusetiškio Alvydo Stausko akvarelės paroda.

Parodoje eksponuojami A. Stausko darbai dvelkia nostalgija peizažui. Jo akvarelėse atgyja sodai, medžių lajų žaluma, rymo seni mediniai namai. Kur ne kur išnyra ir laikmečio, už savęs paliekančio praeities griuvėsius, ženklai – seni, apgriuvę kadaise buvusio dvaro ūkio pastato griaučiai.

Alvydas Stauskas dirba Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriumi. Lieja akvareles, tapo aliejumi, kuria menines fotografijas.

2016 metais jam skirta Kultūros ministerijos premija, 2019 metais jis tapo Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimų „Auksinis feniksas“ (geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas) laureatu.

Per trisdešimt kūrybinės veiklos metų menininkas dalyvavo daugiau kaip 100 grupinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Surengė daugiau kaip 40 tapybos ir fotografijų personalinių parodų Lietuvoje ir Latvijoje, dalyvavo ir kūrė Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje surengtuose 42 tapybos pleneruose. Buvo 12 tapybos plenerų organizatorius – projektų vadovas.

A. Stausko kūrinių įsigijo Zarasų, Kupiškio, Rokiškio krašto muziejai, Daugpilio (Latvija) miesto istorijos ir dailės muziejus, įvairios įstaigos, kolekcionieriai bei meno mėgėjai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Moldovos, Vokietijos, Prancūzijos, JAV, Norvegijos, Švedijos ir kitų šalių.